Zvezda glatko izgubila u "Pioniru": Bez energije i šanse protiv Efesa!

Rutinski trijumf turskog tima na parketu crveno-belih.

Evroliga Crvena zvezda Efes Izvor: MN PRESS

I bez četvorice važnih igrača, Anadolu Efes rutinski je pobedio srpskog i "jadranskog" predstavnika u hali Aleksandar Nikolić.

Zvezda - Efes 64:75 (14:16, 22:24, 14:27, 14:8)

Iako se očekivalo da Zvezda pre svega čvrstom odbranom i intenzitetom igre "napadne" desetkovani tim Ergina Atamana, žešća igra Zvezde trajala je svega nekoliko minuta, koliko je bilo potrebno gostima da uhvate ritam i kontrolu.

Kada su igrači Efesa preuzeli konce utakmice posle početnih 8:0 za Zvezdu, do kraja su se pitali apsolutno za sve i na momente sa pola gasa ostvarili rutinsku pobedu - petu u poslednjih šest mečeva.

Iako su u poslednjih 10 minuta "povukli ručnu", sve što su uradili u prethodnih pola sata omogućilo je gostima da potpuno mirni dočekaju kraj. Njihov lider Šejn Larkin dao je 18 poena, Adrijan Moerman 17, a obojica su sve pogotke postigli pre završne četvrtine.

Sa druge strane, crveno-beli su odigrali meč vidno bez energije iz prethodnih susreta, što ne iznenađuje previše ako se uzme u obzir da im je ovo bio deveti meč u 20 dana. Uz snagu i koncentraciju, igrači Zvezde večeras nisu imali ni rešenje za odbranu Efesa preuzimanjem, kao ni za nalet domaćih u trećoj četvrtini, u kojoj je meč i "prelomljen".

Plejmejker crveno-beli Kori Volden dao je 14 poena, ali je ostajao bez snage dok je meč odmicao, Džordan Lojd je dao deset uz loše procente (3/14) i to su bili jedini dvocifreni igrači među domaćima.

Sa druge strane, Efesovi lideri imali su važnu i veliku pomoć igrača koji su do sada bili u drugom planu, poput Bugrahana Tundžera (8) i Doguša Balbaja (6) i oni su davali važne trojke u periodu Efesovog naleta na startu.

Zvezda je do poluvremena i u minutima posle pauze uspevala da održi jednocifreni zaostatak, ali je problem postajao sve veći dok je meč odmicao, pa je razlika na polovini poslednje četvrtine išla i do maksimalnih "plus 21" u korist Efesa.

Posle ovog meča crveno-beli će imati nedelju dana pauze do sledećeg susreta, protiv Makabija u Tel Avivu narednog četvrtka.

20:41

Kraj utakmice, Efes je pobedio Zvezdu 75:64

20:39

Zvezda koliko-toliko ublažava poraz

Teri je na početku poslednjeg minuta pogodio za "minus 11", a šansu za debi u Evroligi dobio je plejmejker Aleksa Uskoković.

Ipak, ovde je odavno jasno ko će pobediti.

Efes vodi 75:64 na pola minuta do kraja.

20:30

Pet minuta do kraja - ista slika u "Pioniru"

Iako je Dejan Davidovac u 36. minutu dao trojku, a Ergin Ataman reagovao tajm-autom, na semaforu je i dalje jako ubedljivih "plus 16" za Efes.

20:18

Zvezda ide ka ubedljivom porazu

Efes kroz čitavu treću četvrtinu kontroliše sve na terenu i nakon nje vodi velikih 67:50.

I igra i rezultat izgledaju onako kako žele igrači Ergina Atamana, pa je posle pola sata košarke velika razlika pre svega odličnim procentima Efesa i pogocima Šejna Larkina (18 poena) i Adrijana Moermana (17).

Da li Zvezda može bar da ublaži poraz u poslednjoj četvrtini?

20:04

Zvezda pokušava, Efes odbija napade

Gosti vode 49:41, košem Šejna Larkina uz zvuk sirene, iako je Efes imao samo šest desetinki da izvede ovu akciju.

Davidovac je brzo uzvratio, košem o tablu za 43:49.

U toku je 25. minut.

19:40

- poluvreme, Zvezda - Efes 36:40 -

ZVEZDA: Ročesti 5, Volden 10, Lojd 2, Rit 7, Dobrić 5, Simonović 2, Kuzmić 5 (8 sk). Timski: 10/24 za dva, 3/10 za tri, 7/7 sl. bacanja, 21 skok (13-8), 7 asistencija, 2 ukradene, 6 izgubljenih lopti.

EFES: Larkin 11, Singlton 5, Balbaj 3, Gedžim 2, Moerman 9, Tundžer 8, Simon 2. Timski: 6/11 za dva, 9/18 za tri, 1/1 sl. bacanja, 12 skokova (10-2), 9 asistencija, 5 ukradenih, 5 izgubljenih lopti.

19:32

Efesovih "plus 14", pa reakcija Zvezde

Energijom Ognjena Kuzmića i Korija Voldena crveno-beli su ublažili maksimalni zaostatak (21:35) dok se bliži finiš prvog dela.

Potom je i Dobrić iznudio faul pri šutu za tri poena, za 29:35.

19:27

Efes rešeta, Larkin i Tundžer ne promašuju

Uzastopnih trojkama svojih bekova, Efes je stekao prvo dvocifreno vođstvo u 15. minutu - "plus 11" (32:21).

Obradović poziva još jedan tajm-aut.

19:21

Efes na "plus 6", Obradović opet reaguje

Šejn Larkin ubacuje trojku za 17:23 u 13. minutu, a Zvezdin trener odmah poziva tajm-aut. Serija Efesa 7:0.

19:18

Ročesti vraća Zvezdi vođstvo, 17:16

Raspoložen je rezervni plejmejker Zvezde na početku utakmice. Večeras će imati značajnu ulogu u odsustvu povređenog Lengstona Hola.

U toku je 11. minut.

19:15

- kraj prve četvrtine, Efes vodi 16:14 -

19:15

Vasa Micić večeras nije u sastavu

Vasilije Micić

Kao što je bilo poznato, bivši plejmejker Zvezde zbog povrede večeras neće igrati protiv crveno-belih.

19:14

Efes pokazuje zašto je opasan - 12:16

Snažan početak Zvezde nije ni na trenutak poremetio goste. Moerman je sada iskoristio šansu u ćošku i pogodio trojku za vođstvo turskog tima 16:12 u devetom minutu.

19:10

Aleksa Uskoković pvi put u ekipi u Evroligi

19:09

Nekoliko Zvezdinih propusta, Efes se vratio, 8:6

Lazić je promašio zicer, Teri je napravio faul u napadu, a turski tim je to ekspresno iskoristio da smanji zaostatak na "minus ", pogocima Singltona (trojka) i Larkina (koš uz faul).

U toku je 6. minut.

19:07

Jedini navijač Zvezde u hali...

U znak sećanja i poštovanja, u "Pioniru" je večeras samo fotografija Ivana Bekjareva, nedavno preminulog poznatog glumca.

19:04

Idealan početak crveno-belih, 8:0!

Počelo je trojkom Korija Voldena, pa njegovom asistencijom za Rita, pa košem Kuzmića uz faul za sjajnih 8:0 u trećem minutu.

19:00

Startne petorke

ZVEZDA: Volden, Lojd, Lazić, Rit, Kuzmić

EFES: Larkin, Šanli, Simon, Anderson, Singlton

18:47

Zvezda večeras bez O'Brajanta i Hola!

Ovo je sastav crveno-belih: Lazić, Volden, Dobrić, Kuridža, Rit, Ročesti, Davidovac, Teri, Lojd, Kuzmić, Simonović, Uskoković