Košarkaši Gruzije su praktično obezbijedili odlazak na EP.

Jedan tim iz srpske grupe jednom nogom na Eurobasketu: Poslije ovog rezultata Srbiji ostaje borba sa dva tima! Izvor: MN PRESS

Košarkaška reprezentacija Gruzije je jednom nogom na Evropskom prvenstvu, pošto je ova selekcija savladala domaćina Finsku sa 91:85 i tako se učvrstila na prvom mjestu Grupe E.

Gruzija sada ima tri pobede bez ijednog poraza, a ispod nje se nalaze Srbija, Finska i Švajcarska sa istim učinkom - pobjeda i dva poraza.

S obzirom da samo posljednji u grupi ne ide dalje, to znači da bi Gruzijci mogli da odu na Eurobasket čak i kada bi izgubili sve tri preostale utakmice. Ovom pobjedom Gruzijci su sprečili da Srbija ode na dno grupe, što bi se desilo da je Finska došla do trijumfa.

Na ovom meču Gruzija je vodila u prvom poluvremenu, ali su Finci uspjeli da se vrate u trećoj četvrtini. Ipak neizvjesna završnica pripala je gostima i na kraju su pobijedili sa šest poena razlike.

Gruziju je do pobjede vodio sjajni Šermadini sa 27 poena i 10 skokova, a dobri su bili i Šengelija sa 17 poena i 8 skokova, kao i Mekfaden koji je uz 14 poena dodao 10 asistencija. Kod Finske Sasu Salin je imao 22 poena.

TABELA: Gruzija 3-0, Srbija 1-2, Finska 1-2, Švajcarska 1-2