PORAZ ZVEZDE U DRAMI PROTIV OLIMPIJAKOSA: Printezis ponovo odlučio "bratskI" derbi u Beogradu!

Krilni centar Atinjana dao koš tri sekunde pre kraja za trijumf u "Pioniru".

PORAZ ZVEZDE U DRAMI PROTIV OLIMPIJAKOSA: Printezis ponovo odlučio "bratskI" derbi u Beogradu! Izvor: MN PRESS, MN Press - Christopher Polk/Getty Images

Još jedan poraz Crvene zvezde u poslednjim sekundama utakmice! Olimpijakos je u svoju korist rešio dramatičan meč u "Pionuru" i trijumfovao košem Jorgosa Printezisa na tri sekunde pre kraja:

ZVEZDA - OLIMPIJAKOS 79:81 (30:16, 15:21, 16:25, 18:19)

Odigrala je ekipa Saše Obradovića najbolje prvo poluvreme ove sezone u Evroligi, u nastavku ostala bez prednosti trojkama gostiju i iznenađujućom rolom "iks faktora" Janulisa Larencakisa, a onda je ponovo pala u dramatičnom kraju!

Vodila je Zvezda 78:76 na minut i po do kraja, njen krilni centar Džoni O'Brajant dao je jedno slobodno bacanje na sedam sekundi pre kraja (79:79), a onda je u prvi plan stupio legendarni tandem gostiju, Vasilis Spanulis - Jorgos Printezis.

Na 6,9 sekundi pre kraja, Spanulis je prihvatio loptu kraj Branka Lazića koji je pokušao da iznudi faul u napadu, potom je dodao Printezisu, a on je pogodio pod faulom za konačnih 81:79 za Olimpijakos. Usledilo je veliko slavlje gostiju, jer su postali svesni da su pred pobedom.

Dodatno slobodno bacanje je promašio, ali to nije imalo nikakvog uticaja. Drugi put u pet dana, Zvezda je imala premalo vremena da u nekoliko sekundi pređe teren i stvori šansu za šut i nije uspela. Lazić je gađao preko pola terena i nije bio blizu.

Ekipa Saše Obradovića tako je doživela četvrti poraz u nizu u Evroligi, a peti u poslednjih šest mečeva računajući oba takmičenja. I večeras je nastupila bez povređenog plejmejkera Lengstona Hola, mladi Aleksa Uskoković je nastupio na tom mestu u prvom poluvremenu, a Tejlor Ročesti je prethodnih dana napustio klub po isteku ugovora.

Sa tim problemom Zvezda će se spremati za naredne utakmice u "Pioniru" (FMP u subotu, Alba u utorak, Valensija u petak), sa evroligaškim skorom 4-9. Sa druge strane, Olimpijakos je imao perfektnu evroligašku nedelju, sa pobedom protiv Barselone u gostima pre dolaska u Beograd.

ZVEZDA: O'Brajant 16, Volden 13, Lojd 13, Uskoković 2, Davidovac 8,Lazić 3, Rit 7, Dobrić 5, Simonović, Kuridža 10, Kuzmić 2, Teri.

OLIMPIJAKOS: Herison 12, Larencakis 11, Spanulis 14, Slukas 12, Martin 1, Vezenkov, Printezis 16, Papanikolau, Žan-Šarl 8, Dženkins, Elis 4, Mekisik 3.

21:04

POBEDA OLIMPIJAKOSA UZ ZVUK SIRENE!

Crveno-beli nisu stigli da u nekoliko sekundi naprave šansu i vreme je isteklo!

21:03

Slavlje igrača Olimpijakosa, koš Printezisa uz faul!

Krilni centar je pogodio za 81:79 na 3,2 sekunde do kraja!

21:00

O'Brajant promašuje prvo, pogađa drugo bacanje

Olimpijakos ima napad na 6,9 sekundi do kraja. Rezultat je 79:79.

20:59

Dobra akcija Zvezde, biće slobodna bacanja

Odlična akcija Zvezde posle auta i faul Žan Šarla na O'Brajantu.

Još 6,8 sekundi do kraja i dva bacanja za krilnog centra domaćih.

20:56

Volden promašuje šut za tri, Obradović hoće da rešava!

Olimpijakos je imao poslednji napad, a Lazić je na Obradovićevu sugestiju zatražio faul.

Spanulis je izveo dva penala i iskoristio jedno - 78:79.

Zvezda će imati 8,6 sekundi za poslednji napad!

20:54

Printezis lako protiv Rita - 78:78

Još 35 sekundi do kraja!

20:52

Drama!

Volden je odigrao odličnu odbranu na Žan Šarlu, lopta je pripala Zvezdi, a onda su je i domaći izgubili. Davidovac je u napadu faulirao Printezisa.

Tajm-aut na 54 sekunde do kraja.

20:51

Zvezda vodi na minut i po do kraja

O'Brajanta je faulirao Spanulis, a on je iskoristio oba slobodna bacanja - 78:76.

20:50

Nema koša ni na jednoj strani!

Olimpijakos je napravio uzastopne faulove u napadu, a Volden je napravio grešku koracima.

Još minut i 45 do kraja - nerešeno je!

20:48

Slukas laktom faulira Dobrića, sudije kažu "običan" prekršaj

Napeta završnica je u toku. Još tri minuta i nerešeno je - 76:76. Izjednačio je Lojd.

20:46

Lopta o Spanulisove noge u aut, ali ostaje kod gostiju

Sudija Javor bio je blizu mesta događaja, Lojd je poskočio kada je dosudio, ali Slovenac nije promenio odluku

Na tri minuta do kraja Olimpijakos vodi 76:74. Davidovac je promašio trojku za vođstvo...

20:44

Trojka uz faul! Volden!

Slave crveno-beli ovaj koš! Volden je dao trojku uz (četvrti) prekršaj Larencakisa, pa promašio slobodno bacanje.

Olimpijakos vodi 74:72 na četiri minuta do kraja.

20:43

Olimpijakos odbija Zvezdin nalet, vodi 5 poena

Lojd primiče Zvezdu na poen zaostatka (69:70) za seriju 8:0, ali onda Janulis Larencakis postiže još jednu trojku.

Krilo koje je prošle godine igralo za Mursiju večeras je "iks faktor" gostiju, kako god meč bio završen. Do sada je postigao 11 poena.

20:40

Kuridža i O'Brajant vraćaju Zvezdu

Krilni centri domaćih postižu poene da smanje zaostatak na "minus 5" u 34. minutu (65:70).

Usledili su Dobrićev i Lojdov promašaj za tri, pa Davidovčev koš posle ofanzivnog skoka za "minus 3" (67:70)

20:35

20:33

Nižu se trojke Olimpijakosa - 61:67

Gosti preuzimaju potpunu kontrolu, a Obradović posle Printezisove trojke zove tajm-aut. Do kraja još osam i po minuta.

20:30

kraj treće četvrtine, Olimpijakos vodi 62:61

Janulis Larencakis dao je trojku za vođstvo Pirejaca u poslednjem napadu trećeg kvartala

20:22

Važne trojke, Kuridža pa Dobrić!

Zvezda vraća prednost pogocima iz daljine - 60:57 u 29. minutu!

Odmah potom Printezis staje na liniju penala i postavlja 60:59.

20:16

Olimpijakos je poveo - 54:52

Olimpijakos u trećoj četvrtini vodi 17:7, a zanimljivo je da je sudija Javor sa saradnicima posle više od pet minuta proverio spornu trojku gostiju i preinačio je u "dvojku".

U toku je 27. minut

20:13

Olimpijakos se vraća, Herison vezuje TRI trojke

Eron Herison ušao je u napadački ritam i "vezao" pogotke za tri poena, čime je približio Olimpijakos na samo poen zaostatka - 51:52.

Saša Obradović reaguje tajm-autom u 25. minutu.

20:06

Neverovatan koš Slukasa, pa važna trojka Lojda! Greške sudija

Bek gostiju poentirao je preko dvojice, uz zvuk sirene, za Zvezdinih "plus 5" (47:42). Odmah potom, Lojd je pogodio trojku u poslednjim trenucima Zvezdinog napada.

Sudije su imale već dva konkretna previda na štetu crveno-belih - u prvom poluvremenu očigledan prekršaj na Lojdu, a sada nisu videli da se Slukas vratio na svoju polovinu pre šuta i pogotka.

19:46

Sreća za Zvezdu u poslednjoj sekundi

Olimpijakos je smanjio zastatak, prišao na "minus 8", a onda je Šakil Mekisik uz zvuk sirene promašio polaganje.

Vasilis Spanulis ga je pronašao, lepo proigrao, ali je završeno srećno po Zvezdu. Bilo je ovo odlično poluvreme Beograđana, koji su i u završnici prvog dela imali odlične sekvence.

Na poluvremenu, Zvezda vodi 45:37

19:40

Zvezda održava prednost - 38:27

I sredinom druge četvrtine, 38:27.

Intenzivan period igre, sa veoma dobrim Džonijem O'Brajantom u prvom planu. Do sada je postigao 10 poena, kao i Slukas na drugoj strani.

U toku je 16. minut.

19:20

ŠESTA timska trojka Zvezde - "plus 16"!

Jagodić Kuridža dao je šestu trojku Crvene zvrezde u prvih 10 minuta, za veliku razliku - 30:14.

Kraj prve četvrtine.

19:18

Igra i Uskoković, raste Zvezdina prednost

Na parketu je sada Zvezdina petorka sa domaćim igračima (Uskoković, Dobrić, Davidovac i Kuridža) i O'Brajantom. Amerikanac je pogodio trojku za 25:12, njegova druga večeras.

U narednom napadu "upisao" se Uskković, poenima sa linije penala - 27:12. To su njegovi prvi poeni u Evroligi.

19:15

Odličan Dobrić, Zvezdinih "plus 11"

Borbeni bek crveno-belih ukrao je loptu Atinjanima, iznudio faul u pokušaju da zakuca, pa sa linije penala postavo dosad maksimalnih "plus 11" (18:7).

U toku je sedmi minut.

19:10

Odličan početak Zvezde!

Domaći su u prvih pet minuta stekli lepu prednost, 14:5.

Iako je Kostas Slukas u trećem minutu izjednačio na 5:5, usledila je serija Beograđana 9:0, trojkama Korija Voldena (dve) i Džonija O'Brajanta.