Imali su crveno-beli šut za pobedu u četvrtoj četvrtini, ali je Kori Volden zakasnio. U produžetku nije bilo uzbuđenja, jer je Alba rutinski pobedila!

Zvezdin crni niz traje: Još jedan poraz u Evroligi – ni "plus 14" nije bilo dovoljno! Izvor: MN PRESS

Peti neuspeh Crvene zvezde u nizu u Evroligi, a šesti u poslednjih osam mečeva! Ekipa Saše Obradovića izgubila je i u meču protiv Albe, koji je unapred označen kao jedan od onih u kojima mora da slavi da bi se umešala u trku za plej-of.

Crvena zvezda – Alba 84:90 (16:15, 21:19, 20:14, 19:28, 8:14)

Imao je srpski tim 14 poena prednosti u 28. minutu (55:41), delovalo je da je bacio "žilave" Nemce na konopce, ali su oni našli način da se vrate serijom od čak pet uzastopnih trojki Pejtona Sive i Maodo Loa do sredine četvrte četvrtine. Tako se ušlo u potpuno "otvorenu" završnicu, u kojoj Zvezda već po navici ne uspeva da dovrši posao.

U uzbudljivom finišu, koji možete pročitati u sekciji "razvoj događaja", Crvena zvezda je stekla šansu da na sekund i tri desetinke na protivničkoj polovini organizuje napad za pobedu. Lopta je došla do Korija Voldena, on se podigao na šut za tri, pogodio, ali je i očigledno kasno izbacio loptu iz ruke, pa je meč otišao u produžetak.

Za razliku od svih četvrtina, u dodatnom periodu nije bilo bilo kakvih uzbuđenja. Zvezdini "motori" su utihnuli, a Džejson Grejndžer i Johanes Timan uzvraćali su crveno-belima posle pogodaka Džordana Lojda i na kraju mirno doneli Albi šesti trijumf u 13 kola. Na drugoj strani, situacija je daleko od ružičaste.

Najavljivali su na Malom Kalemegdanu uoči početka sezone napad na vrh Evrolige, ambiciozno sastavili ekipu Saše Obradovića, ali dok sezona odmiče stvari u Evropi ne idu onako kako su crveno-beli zamislili. Večeras su doživeli neuspeh kojim su pali na jako loš skor 4-10 i već je sada jasno da će borba za mesto među osam najboljih biti jako teško dostižna.

U tom pogledu, duel protiv Albe je nosio poseban značaj i crveno-beli su u prve tri četvrtine igrali kao da su potpuno svesni toga. Iako je Džordan Lojd (21 poen) kasno "upalio" Ognjen Dobrić je davao važnu energiju (13 poena), Džoni O'Brajant je zbog pete lične greške završio u četvrtoj četvrtini (sa 12 poena), a i rezervni plejmejker Aleksa Uskoković je takođe bio zapažen u trenucima u kojima je Zvezda kontrolisala ono što se događalo na terenu.

Ipak, za Albu je bilo potrebno više od 28 minuta kontinuirano dobre i fokusirane igre. Zato je iskoristila Zvezdin pad, trojkama "rafalno" otvorila završnicu i dala crveno-belima još razloga za brigu dok se čeka dolazak novog plejmejkera Kina Koloma i duel protiv Panatinaikosa u četvrtak, na istom mestu.

ZVEZDA: O'Brajant 12, Volden 9, Lojd 21, Uskoković 8, Davidovac 4, Lazić 3, Rit 6, Dobrić 13, Simonović, Kuridža 4, Simanić 3, Kuzmić 1.

ALBA: Lo 21, Siva 19, Gifaj 9, Dilou, Šnajder 5, Nikić, Olinde 6, Timan 13, Grejndžer 8, Sikma 9.

21:00

KRAJ UTAKMICE, ZVEZDA JE IZGUBILA OD ALBE 84:90!

20:57

Lojd pogađa trojku, ali ostaje sve manje vremena

Zvezdin šuter ponovo je poentirao sa distance, a Johanes Timan je odgovorio košem za veliklih 89:82 za Albu uoči poslednjeg minuta.

20:53

Još jedna trojka Albe - Timan za "plus 6"!

Najveća prednost Nemaca od prve četvrtine.

Sve teži posao za Zvezdu dok se bliži kraj produžetka.

20:52

Lojd sa više od osam metara, a Alba OPET uzvraća!

Amerikanac je dao trojku za velike udaljenosti, ali su Nemci ponovo odmah uzvratili - trojkom Grejndžera.

Alba vodi 83:79 na tri minuta do kraja produžetka

20:48

Volden je pogodio uz zvuk sirene, ali je kasno izbacio loptu!

Plejmejkerov koš je poništen, jer je izbacio loptu posle zvuka sirene!

Igraće se produžetak!

20:45

Sikma je iskoristio oba šuta . 76:76!

Još sekund i tri desetinke do kraja, a Zvezda će imati napad. Obradović je pozvao tajm-aut!

20:44

KAKAV KRAJ!

Lojd, pa Gifaj poentirali su na obe strane, a Zvezda je onda krenula u napad na pola minuta pre kraja pri rezultatu 76:74!

Volden je krenuo na prodor, Alba je uhvatila loptu, a Sikma je iznudio faul posle ofanzivnog skoka!

Biće slobodna bacanja za Amerikanca na sekund i tri desetinke do kraja, a Zvezda vodi 76:74!

20:38

Drama!

Alba je pogotkom Luka Sikme iz slobodnog bacanja povela 72:71 na početku 39. minuta, a onda je Lojd iskoristio tri slobodna bacanja i doneo ekipi "plus 2" na minut i po pre kraja – 74:72.

20:32

ALBA se trojkama vratila u meč – "rešeta" u 4/4!

Iako je Lojd pogodio trojku u 32. minutu za 64:50, Alba je od tog trenutka krenula da rešeta iz daljine kao na šuterskom treningu.

Redom, za tri su pogađali Siva (64:53), Lo (64:56), pa opet Lo (64:59), pa Siva (66:62), pa još jednom Siva (69:65).
Pogodili su zajedno pet trojki za tri minuta igre!

U toku je 37. minut, a Alba je prišla na 69:67!

20:18

kraj treće četvrtine - 57:48

20:17

Simanić za maksimalnih "plus 14"!

Mladi krilni centar je dobio šansu i iz ćoška doneo velikih 55:41 za Zvezdu u 28. minutu. Prethodno je i Dobrić dao jako bitne poene, da potvrdi da se večeras odlično oseća na terenu.

20:11

Velika borba u "Pioniru"

Džoni O'Brajant uhvatio je ofanzivni skok posle Lazićevog pokušaja za tri, pa poentirao uz faul Olindea.

Na četiri i po minuta do kraja treće četvrtine, Zvezda vodi 48:41.

20:09

20:06

Dobar start crveno-belih u 3/4

Uskoković je na isteku prvog minuta dao jako važnu trojku (40:34), a O'Brajant je potom asistirao i pogađao za "plus 8" (44:36).

U toku je 24. minut

19:44

- poluvreme, 37:34 za Zvezdu -

Alba je reagovala u poslednjim minutima pred pauzu i trojkom Tima Šnajdera iz ćoška otišla na odmor sa posedom zaostatka.

Maodo Lo je dao sedam poena za Berlince u završna dva i po minuta prvog dela i zahvaljujući tome ekipa Aita Renesesa se potpuno vratila u meč.

19:35

Važni Dobrićevi poeni, Zvezda na "plus 11"

Bek crveno-belih ubacio je trojku za 29:22 i za novu Zvezdinu energiju. Nadovezao se košem Duop Rit, a onda je Dobrić još jednom pogodio, za dosad maksimalnih 33:22 za domaće u 18. minutu.

19:31

Zvezda trojkama "razbijala" zonu Albe

Volden, pa Dobrić dali su uzastopne trojke u razmaku od dvadesetak sekundi i doneli crveno-belima 24:15 u 12. minutu.

Nakon toga je Nils Gifaj "vezao" pet poena i stabilizovao Albinu igru (24:20).

U toku je 14. minut, a Zvezda traži način da se prilagodi zonskoj odbrani gostiju.

19:20

- kraj prve četvrtine, 16:15 -

19:15

Prvo vođstvo Zvezde - trojka Alekse Uskokovića!

Rezervni plej crveno-belih našao je prostor na distanci i iz blizine Zvezdine klupe pogodio za 14:13 u osmom minutu utakmice.

Aito sada traži tajm-aut.

19:11

Kuridža posle prodora za "minus 4"

Utrčao je u reket sa vrha kapice krilni centar Zvezde i položio o tablu za 9:13 u sedmom minutu.

Na drugoj strani, Luk Sikma je izuzetno lako poentirao za Albu, praktično bez defanzivnog otpora.

19:08

Timan donosi Albi "plus 6"

Centar gostiju dobio je duel u reketu Zvezde i posle okreta pogodio o tablu. Potom je ponovo završio lepu akciju, košem za 5:11.