Ekipa Saše Obradovića jedva čekala da se završi mučenje na parketu Zenita. Odigrali su jedan od najlošijih mečeva od kada se takmiče u Evroligi.

Katastrofa Zvezde u Rusiji: "Izrešetali" je njeni Amerikanci, potpuno je podbacila! Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je doživela žestok šamar u Rusiji!

Za prvih 15 minuta Zenit joj je dao 44 poena, u drugom poluvremenu joj je bivši šuter crveno-belih Kejsi Rivers "sasuo" sedam trojki, a uz jako lošu energiju sabrala je i čak 18 izgubljenih lopti.

Potpuno je podbacila u svemu!

Zenit – Crvena zvezda 98:69 (30:12, 18:25, 21:17, 29:15)

Iz nedelje u nedelju ekipa Saše Obradovića niže evroligaške poraze, a do večeras je padala na tabeli uglavnom gubeći neizvesne završnice i košarkaški i psihološki. Međutim, večeras je samo bilo neizvesno kolikom konačnom razlikom će ruski tim "samleti" Beograđane, koji su nastupili bez zaraženog Džordana Lojda.

Zvezda u Sankt Peterburgu nije imala ni svog prvog šutera, ni energiju, ni ideju kako da se suprostavi odličnom domaćinu. Od odlične role "pleja" Kevina Pengosa i njegovih 15 poena u prvih 10 minuta (za 25:12), pa do Riversovog "rafala" u drugom delu meča, praktično sve vreme je bilo jasno da Beograđani nemaju šansu u Rusiji.

Doduše, Obradovićev tim se trgao u drugoj četvrtini, sa maksimalnog minusa od 24 poena (40:16 u 14. minutu) uspeo je da se početkom treće četvrtine primakne na "minus 8" (48:40), ali je zaključno sa tom Lazićevom trojkom okončan i Zvezdin otpor,

Do kraja utakmice igrači Zenita su kažnjavali "mlaku" odbranu, pa se Riversu (23) i Pengosu (17) pridružio i ljubimac Zvezdinih navijača Bili Beron sa 13 poena, a na suprotnoj strani su se nizale ispuštene lopte Beograđana i "beskrvni" napadi koji nisu odali utisak da crveno-beli znaju kako da ublaže poraz.

Jako teška noć za Crvenu zvezdu i jedan od najbolnijih evroligaških poraza, posle kojeg ima još manje smisla pričati o njenoj ambiciji da se plasira u plej-of, dok trenutno ima skor 5-11.

Sledeći meč, poslednji u Evroligi ove godine, Zvezda će odigrati sledeće nedelje protiv Panatinaikosa u "Pioniru".

ZENIT: Rivers 23 (7/8 za tri), Zaharov 3, Pengos 17 (3/4 za tri), Fridzon, Holins, Tomas 7, Beron 13 (2/4 za tri), Puškov, Zubkov 9, Pojtres 7, Ponitka 7, Gudaitis 12.

ZVEZDA: O'Brajant 13, Hol, Volden 8, Uskoković 7, Davidovac 10, Lazić 3, Rit 2, Dobrić 9, Simonović 4, Jagodić-Kurudža 4, Kuzmić 4, Kolom 5.

Valensija – Himki 21

Tabela: CSKA 12-3, Barselona 11-5, Bajern 10-5, Real 10-5, Zenit 9-5, Armani 9-5, Valensija 9-6, Žalgiris 8-7, Efes 8-8, Olimpijakos 7-7, Baskonija 6-8, Alba 6-8, Makabi 6-9, Panatinaikos 5-9, Asvel 5-9, Fenerbahče 5-10, Zvezda 5-11, Himki 2-13.

19:51

Kraj utakmice, Zenit - Zvezda 98:69

19:42

Koja će biti konačna razlika?

I Zubkov pogađa trojku za Zenit. Rusi ih trenutno šutiraju 16/25 i vode 93:60!

19:40

Riversova SEDMA trojka - "plus 30" za Zenit!

Domaći su ubacili 15 trojki iz 24 pokušaja!

Na "mlaku" odbranu crveno-belih sasvim lako nalaze prostor za šuteve, pre svih Kejsi Rivers, koji je svih sedam trojki dao u drugom delu meča.

Na pet minuta do kraja, Zvezda gubi 30 razlike, 60:90!

19:37

Zenit rutinski ide ka ubedljivoj pobedi

U 37. minutu rezultat je velikih "plus 24" za Zenit.

Kejsi Rivers je dao tri trojke u trećoj, a tri u četvrtoj četvrtini. Praktično sam je vratio maksimalnu prednost ruskom timu.

19:30

Zvezda na "minus 15" pred 4/4

Dejan Davidovac ubacio je trojku pri kraju treće deonice, ali to nije previše značilo. Zenit je povećao vođstvo u odnosu na poluvreme, 69:54. Ponovo je i u ovom kvartalu oscilovala energija ekipe Saše Obradovića i Zenit nije imao težak zadatak da očuva mirno vođstvo.

Još 10 minuta.

19:17

Kejsi Rivers dobija prostor i kažnjava Zvezdu

Bivši šuter crveno-belih dobio je nekoliko metara prostora kraj aut linije, podigao se na šut i lako pogodio.

Već tri puta ga "zaboravljaju" igrači Zvezde i ne brane ga dovoljno agresivno. Iskusni Rivers to kažnjava i vraća Zenit na "plus 17" (59:42).

Saša Obradović zove tajm-aut u 24. minutu.

19:08

Statistika do poluvremena

ZENIT: Pangos 15 (3/3 za tri, 2/2 za dva)m Tomas 3, Beron 11, Zubkov 4, Pojtres 5, Ponitka 4, Gudaitis 6. Timski: 9/11 za dva, 7/12 za tri, 9/12 sl. bacanja, 6 skokova, 12 asistencija, 3 ukradene, 8 izgubljenih lopti.

ZVEZDA: O'Brajant 7, Volden 5, Uskoković 3, Davidovac 5, Dobrić 9, Simonović 4, Kuzmić 4. Timski: 10/16 za dva, 1/5 za tri, 14/18 sl. bacanja, 9 skokova (6-3), 5 asistencija, 6 ukradenih, 7 izgubljenih lopti.

19:01

Zvezda "oživela" pred pauzu

Poenima Dejana Davidovca, Džonija O'Brajanta i Korija Voldena, crveno-beli su pred pauzu prišli Zenitu na "minus 11" (48:37). Zvezda je drugu četvrtinu dobila 25:18 i tako donekle ublažila katastrofalan utisak iz prve (30:12 za Zenit).

18:52

Konačno, Zvezda reaguje

Serija Beograđana 8:0 u minutima pred poluvreme. Dobrić i O'Brajant su na pola minuta pre poluvremena približili crveno-bele na "minus 13" (35:48)

18:39

Zvezda i dalje u nokdaunu

Marko Simonović je pokušao da sa klupe unese energiju među crveno-bele, ali svaki trzaj je kratkotrajan. Zenit je za samo 15 minuta ubacio 44 poena i sada vodi "plus 21".

18:30

O'Brajant poklanja loptu, Pojtres ukucava za 35:14

U toku je 13. minut i još nema naznaka da će se Zvezda oporaviti od katastrofalnog početka.

18:27

Beron za ogromnih 33:12 u 11. minutu!

Zvezda još nije "došla" na utakmicu u Sankt Peterburgu!

18:24

Beron za velikih 30:12!

Katastrofalan početak Zvezde u Sankt Peterburgu. Završena je prva četvrtina.

18:22

Pengos je ubacio 15 poena - više od Zvezde!

Iako je u toku tek deveti minut, plejmejker domaćih je posle nesportske Duopa Rita dodatno povećao prednost Zenita. Posle toga je i Gudaitis iznudio prekršaj i postavio velikih 28:12 u devetom minutu.

18:12

Pengos rešeta - 14:7

Plejmejker šutira trojke 3/3 na početku meča i za manje od sedam minuta ubacio je 14 poena.

Na drugoj strani, prvu trojku za crveno-bele postigao je Džoni O'Brajant

18:07

Zenit rešeta od starta - 11:2!

Domaći su u prva četiri minuta ubacili tri trojke, od čega je Kevin Pengos dao dve. Bivši "plej" Barselone ubacio je osam od prvih 11 poena Zenita.

Sa druge strane, jedini koš za Beograne dao je Ognjen Kuzmić posle ofanzivnog skoka.