Partizan dobio plejmejkera i razbio Italijane! Ubedljiv početak Top 16 faze, novajlija već oduševio! Izvor: MN PRESS

Partizan je ubedljivo počeo Top 16 fazu Evrokupa, pošto je ostvario ubedljivu pobedu u prvom kolu.

Partizan-Trento 71:43 (24:16, 11:4, 10:10, 17:13).

Morao je Partizan da dobije posle brukanja u Čačku, poželjno je bilo što većom razlikom i to je uradio.

Vodili su crno-beli sve vreme, nije Trento bio protivnik po meri, odnosno takvim ga je Partizan napravio, ali svakako to mnogo znači ekipi.

Rezultat je najvažniji, ali je najzanimljivija priča utakmice svakako Džoš Perkins. Novi plejmejker povredio se već posle prvog treninga, propustio je meč u Čačku, ali je večeras pokazao zašto je doveden.

Mnogo važnije od njegovih 11 poena, šest asistencija i pet skokova je što Partizan sa njim na parketu deluje kao sasvim druga ekipa u odnosu na ono što je igrao tokom većeg dela sezone. Ekipa trči, ima fluidan napad, a on je snalažljiv i kreativan i za sebe i za druge.

Ako se po jutru dan poznaje, fantastično pojačanje.

Što se tiče same utakmice, bilo je nekoliko "sušnih" perioda na obe strane, pogotovo na početku utakmice, a za Partizan u poslednjoj četvrtini, ali je domaćin sve vreme diktirao tempo i kontrolisao meč.

Trento je u poslednjih 10 minuta probao da smanji ogromnu prednost, na kratko i uspeo, ali nije izdržao duže od nekoliko minuta, jer je domaćin furiozno uzvratio.

Crno-beli su u prvom poluvremenu primili 20, a u drugom samo 23 poena. Ponavljamo, Trento nije protivnik po meri, ali ovo je pobeda koja svakako diže moral i popravlja posrnulo raspoloženje ekipe.

Trento je za tri šutirao abismalnih 5/40 (16 odsto!), a za dva 13/40! Tome je doprinela i odbrana Partizana, ali su gosti imali čak 14 ofanzivnih skokova, koje nisu koristili.

Ima još mnogo stvari da se uradi i popravi, ali je početak svakako dobar i može da hrabri navijače crno-belih.

Partizan: Mika 4, 4sk, Miler-Mekintajer 9, 8sk, 4as, Zagorac 5, 5sk, Pejdž 9, Dangubić 8, 4 as, Stefanović, Veličković, Perkins 11, 6as, 5sk, Janković 8, 6sk, Tomas 5, 4sk, Trifunović, Mozli 12, 7sk.

Trento: Paskolo 3, Konti 2, Braun 7, 7sk, Forej, Sanders 4, Mecanote 5, Morgan, Vilijams 15, 8sk, Ladurner 2, Mej 5.

22:08

Kraj meča

Ipak nije bilo drame: Partizan-Trento 71:43 (24:16, 11:4, 10:10, 17:13)

22:00

35' Agresivni Trento i mučenje crno-belih u napadu

Partizan je za četiri minuta poslednje četvrtine postigao samo tri poena, sve sa penala, naspram 11 Trenta, koji igra mnogo agresivnije u odbrani.

Mozli je uhvatio odbitak i postigao prve poene Partizana u ovoj deonici 59:41

21:52

33' Siguran Partizan

Mezanote je pogodio četvrtu trojku za Trento večeras, Janković dao oba bacanja, a onda Konti daje koš iz jako teške pozicije. 55:35

Tajm-aut za Filipovskog

21:46

Kraj treće četvrtine, Partizan siguran

Mika daje oba penala i to je nova maksimalna prednost Partizana. Ipak, na drugoj strani Senders pogađa pod faulom, ali promašuje. Crno-beli će imati 18 sekundi za poslednji napad. Perkins je dobro zagrađen, ali je iznudio faul pri šutu za tri poena!

Kakav fantastični debi novog pleja, koji je za ovo kratko vreme pokazao da u repertoaru razmišlja na nogama i da je snalažljiv. Dao je dva od tri penala, 54:30

21:40

28' Partizan vrlo ubedljiv

Posle tajm-auta Mozli je dao dva penala. Trento skoro četiri minuta bez koša. 49:28

21:35

27' Raste vođstvo Partizana

Dangubić i Mozli za eli-up! Eto atrakcije, pa onda još jedne! Tajm-aut za Trento.

Nekako je prosto vidljivo ovde: kad Perkins organizuje, Partizan ima igru u napadu. 47:28

21:31

25' Partizan i dalje poklanja skokove, ali je ubedljiv

Novi promašaj Trenta za tri, ali i novi ofanzivni skok! Ima Partizan ubedljivo vođstvo, ali to prosto mora da zatvori. Tomas je i dalje na parketu, tu je i Mozli, ali moraju da idu ka košu i hvataju taj skok.

Tomas sa penala pogađa samo drugo. 43:26.

To mu je prvi poen na meču.

21:29

24' Problemi sa skokom i penalima

Dangubić pogađa prvu trojku Partizana u drugom poluvremenu za 40:24. Partizan se i dalje muči sa skokom, kako defanzivnom, tako i ofanzivnim. Trento ima čak 12 ofanzivnih skokova. 40:26

Tomas pravi treću ličnu grešku.

21:27

22' Opet se dugo čekalo na poene

Kodi otvara drugo poluvreme "dugačkom dvojkom". Opet smo čekali duže od minuta na prve poene. Odmah uzvraća Mej. 37:22

21:10

Kraj poluvremena

Na parketu su i Tomas i Mozli, ali niko ne gradi skok. Trento je imao sada tri ofanzivna, ali nije postigao koš. Na drugoj strani promašuju za tri i Tomas i Zagorac. Perkins se vratio u igru i odmah je ukrao loptu i napravio sebi poziciju za koš! 32:20

21:06

19' I opet Perkins

21:04

17' Jako malo poena

Serija promašaja crno-belih iz svih pozicija, srećom, i Trento je neefikasan. Igra se dosta brzo, ali je mnogo grešaka na obe strane. 30:20

Za sedam poena, rezultat u četvrtini je 6:4

21:02

16' Konačno, poeni za Partizan

Partizan tri i po minuta nije postigao poene, sve dok Miler-Mekintajer nije fauliran i dao jedno bacanje.

U igru se vratio Rašon Tomas. 30:20

20:59

15' Dugo bez poena na obe strane

Više od tri minuta bez koša na obe strane. Imao je Partizan par dobrih istrčavanja, ali je Mika izblokiran i napravio faul. Filipovski sada kombinuje, a seriju prekida Mezanote. 29:20

Izvor: KK Partizan

20:55

13' Crno-beli i dalje dvocifreni

Čuvaju crno-beli dvocifreno vođstvo, mnogo su bolji u odbrani. Perkins je izašao, Kodi se vratio u igru, da vidimo da li će se nešto menjati. 29:18

20:53

11' Perkins oduševljava

Perkins otvara četvrtinu trojkom, a onda je imao ukradenu loptu, ali bez poena. Pa sjajan početak! 27:16

20:51

Kraj prve četvrtine, Perkins ostavio dobar utisak

Odlično se pokazao Perkins na svom debiju, zabeležio je već tri asistencije, a dva puta je sjajno pronašao Zagorca.

Posebno je to bilo vidljivo u poslednjem napadu, kada je Partizan posle primljenog koša imao tri sekunde za napad, a Perkins je istrčao i uspeo da doda loptu Zagorcu "u ofsajdu". Sudije su pregledale snimak i priznale koš. 26:14

20:48

10' Sušna serija na obe strane

Braun je dao jedno od dva bacanja, a onda je usledila duga serija bez poena ni sa jedne strane. Malo zbog dobrih odbrana, malo zbog promašaja. Nije lako doći do koša u ovim trenucima, Paskolo prekida trojkom. 20:14

20:45

8' Perkins već ostavio dobar utisak

Perkins je fauliran i postiže prvi poen u Partizanu. Promašio je drugo bacanje, ali je Mika uhvatio ofanzivni skok, napravio sebi poziciju i poentirao. 20:10

20:42

7' Evo Perkinsa!

Mej i Vilijams prave mini-seriju 4:0 posle tajm-auta. Džoš Perkins dobija šansu, treći Partizanov igrač sa Gonzage.

I odmah asistencija za zakucavanje Mozlija! 17:10

20:39

5' Dobar početak Partizana

Vilijams poentira za Trento, Dangubić uzvraća trojku, Trentu ističe napad, a onda Pejdž daje još jednu! 15:5

Dobar početak Partizana, potpuno nekarakteristično za crno-bele ove sezone.

20:38

5' Tomas je već u problemu

I opet Miler. Partizan vodi 6:0, sve poene je dao Miler-Mekintajer. Problem je što je Tomas posle tri i po minuta zaradio dve lične.

Braun postiže trojku i to su prvi poeni Trenta na ovom meču. Uzvraća Pejdž! 9:3

20:36

3' Tvrd početak meča

Meč je počeo izgubljenom loptom Partizana, pa promašenim napadima na obe strane. Početni grč obe ekipe, promašaji na obe strane. Konačno Kodi postiže prve poene na utakmici u trećem minutu meča, a onda i posle odbranjenog napada opet. 4:0