Srpski košarkaš će pamtiti ovu NBA noć: Spektakl sigurno neće zaboraviti!

Meč za pamćenje!

cikago-oklahoma-preokret-aleksej-pokusevski. Izvor: Tanjug/AP/Sue Ogrocki

Veliki srpski talenat Aleksej Pokuševski (19) tek je počeo NBA karijeru, ali se slobodno može reći da sigurno neće odigrati još mnogo ovakvih utakmica.

Krilni centar Oklahome učestvovao je u spektakularnoj pobedi protiv Čikago Bulsa, u kojoj je njegov tim nadoknadio 22 poena zaostatka i trijumfovao rezultatom 127:125 posle produžetka.

U sudaru sa svojim bivšim trenerom Bilijem Donovanom, Tanderi su ostali prisebni kada je Čikago vodio 18 poena na poluvremenu (68:50) ili "plus 22" u trećoj četvrtini (78:56). Krenuli su snažno u preokret i uspeli da se vrate.

Bek Oklahome Šej Gildžus Aleksander ubacio je čak 33 poena uz 10 asistencija, a jako važan doprinos povratku u meč dao je njegov saigrač na krilnoj poziciji, Lu Dort (21 poen). Naš Pokuševski nastupao je 12 minuta i ubacio pet poena uz tri skoka i jednu ubačenu trojku iz četiri pokušaja.

Sa druge strane, odlični Zek Lavin završio je meč sa čak 35 poena uz osam trojki iz 14 pokušaja, ali to nije bilo dovoljno da njegov tim privede posao kraju i izbegne bolan poraz.

"Ovi momci su veliki takmičari kada gube. Igraju sve do kraja. Znao sam i kada samo vodili 18 poena prednosti na poluvremenu da će da se bore i izbore i da će imati svoj trenutak", rekao je posle meča trener Bulsa Bili Donovan, koji je sedeo na klupi Oklahome od 2015. pa sve do 2020, kada je prešao u Čikago.

Bulsi sada imaju skor 4-8, a Oklahoma je na 6-6.