Pobjeda sezone Crvene zvezde! Iznenadila je u glavnom gradu Španije i savladala "kraljevski klub"!

Zvezda napravila senzaciju u Madridu: Velika pobjeda protiv Reala - po Radonjićevom ukusu! Izvor: MN PRESS

Zvezdina pobjeda za pamćenje - protiv Reala u Madridu!

REAL – ZVEZDA 77:79 (21:23, 19:22, 18:21, 19:13)

Ekipa Dejana Radonjića priredila je senzaciju odigravši sjajan meč, prije svega u odbrani. Na svom dijelu terena je gradila vođstvo do maksimalnih "plus 12" na pet minuta do kraja, a onda je u dramatičnoj završnici uspjela da odbrani posljednji napad.

"Radonjićevski" je stavila pečat na pobjedu - defanzivom!

Plejmejker crveno-bijelih Kori Volden dao je čak 16 poena u prvom poluvremenu i iz sjajne pikenrol igre uveo Beograđane u odličan napadački ritam. Za to vrijeme, odbrana Zvezde u nekoliko faza utakmice spriječila je Madriđane da "vide" koš.

Dva dana nakon što su u Valensiji "isprašeni" sa 20 razlike, crveno-bijeli su u glavnom gradu Španije odigrali sa potpuno drugačijom energijom i nemoguće je izdvojiti jednog heroja pobjede. Poslovično borbeni Ognjen Dobrić (13 poena) pridružio se Voldenu na prelazu druge i treće četvrtine, a onda su u prvi plan istupili rezervisti sa važnim ulogama - Aleksa Radanov (šest poena) i Duop Rit (10).

Ponavljamo, sve to vrijeme Realu nije dopušteno da se razigra (13/33 za dva, 11/28 za tri), a kada je Zvezda najčvršće stegla odbranu - stekla je i maksimalnih "plus 12" (70:58) na pet i po minuta prije kraja.

Od tog trenutka, Real je "na mišiće" našao način da se vrati u meč, da maksimalno iskoristi nesportski faul Branka Lazića na minut do kraja i da zahvaljujući promašaju dekoncetrisanog Kina Koloma izbori napad za pobjedu ili produžetak!

Španski plejmejker iskoristio je samo jedno slobodno bacanje na šest sekundi do kraja, Zvezda je u tom trenutku imala vođstvo 79:77, a Radonjić je odlučio da njegov tim ne pravi faul. Uzdao se u odbranu i ona je donijela pobjedu.

Madriđani su u preostalom vremenu išli na koš za dva poena, lopta je došla do Džejsija Kerola, ali je šut "La Mitraljete" bio "kratak" i lopta je stala na prvom obruču. Tako je Zvezda ostvaril iznenađujuću pobjedu - i drugu na istom mjestu u posljednje tri godine.

Iako je središte bitke za plasman u Top 8 i dalje daleko od Zvezde (7-13), ova pobjeda daće joj veliku energiju i samopouzdanje na početku važne nedjelje, tokom koje će u petak igrati protiv Barselone u "Pioniru", a onda u nedjelju protiv Mornara u Baru.

21:04

Džejsi Kerol promašuje šut za produžetak, pobeda Zvezde!

Konačan rezultat je 79:77 za crveno-bele!

21:00

Kolom koristi samo jedno bacanje - Real će imati šansu!

Pet sekundi pre kraja, Zvezda vodi 79:77, a Real će imati napad.

Pre toga - Laso zove tajm-aut.

20:56

Kolom gubi loptu, a Volden pravi faul - još 7 sekundi!

Real je imao napad za izjednačenje trojkom, ali je Zvezdin plejmejker napravio faul na šest sekundi do kraja.

Laprovitola je iskoristio oba penala - 77:78.

Još šest sekundi i lopta je kod Zvezde. Pre toga - Radonjić zove tajm-aut.

20:54

Volden i Kerol koriste bacanja, Zvezda na "plus 3"

Još pola minuta do kraja, rezultat je 78:75 za Beograđane

20:49

Lazić faulira Fernandeza - nesportski na minut do kraja!

Snažan prekršaj Zvezdinog kapitena, žestok pad Rudija Fernandeza i nesportski faul!

Trej Tompkins je iskoristio dva penala, 73:76!

20:46

Real se približava u završnici!

Džef Tejlor je pogodio za Realovih "minus 5" na početku 39. minuta - 71:76!

20:41

Važna trojka Reala, pa odgovor Lazića!

Rudi Fernandez dao je trojku, a Zvezdin kapiten pogodio iz prodora!

Još tri minuta do kraja, a Zvezda vodi 76:69!

20:39

Dobrić pogađa važne poene - uz zvuk sirene!

Otkucavali su poslednji sekundi napada kada je bek crveno-belih pogodio sa poludistance, za Zvezdinih "plus 9" - 72:63.

Još četiri i po minuta do kraja.

20:34

Tejlor "upisuje" Real u 4/4

Pogodio je trojku iz ugla za 61:70. Još šest minuta do kraja.

20:33

Zvezda čuva prednost, vreme prolazi

Ognjen Dobrić pogodio je za maksimalnih "plus 10" crveno-belih (68:58), a onda je Branko Lazić presekao dodavanje Džefa Tejlora i pogodio za "plus 12" - 70:58!

Još šest i po minuta do kraja!

20:24

Ognjen Dobrić stavlja tačku na 3/4!

Zvezdin bek pogodio je trojku, pa u poslednjim sekundama iznudio prekršaj pri polaganju! Uz to, trener Reala kažnjen je tehničkom!

Crvena zvezda vodi uoči poslednje četvrtine 66:58!

20:17

I Kuridža ubacuje važnu trojku - 57:51!

Zvezdin krilni centar dobio je prostor na distanci i ubacio trojku za "plus 6" (57:51), a onda je Džoni O'Brajant pogodio dobrom centarskom tehnikom -  Zvezda vodi 59:54 na dva i po minuta do kraja treće četvrtine.

20:11

Bivši tandem FMP-a vuče Zvezdu u Madridu!

Aleksa Radanov (prodorom) i Duop Rit (trojkom), prošlosezonski igrači FMP-a, donose crveno-belima prednost i u trećoj četvrtini - 52:48.

Kori Volden je potom odlično reagovao u odbrani, a poentirao je i Dobrić, za 54:50.

Jako dobar nastup crveno-belih u glavnom gradu Španije.

19:53

Statistika na poluvremenu

REAL: Kozer 2, Fernandez 6, Abalde 2, Tajus 4, Laprovitola 8, Dek 3, Garuba 2, Kerol 2, Tavares 6, Tomkins 5, Timski: 8/19 za dva, 5/9 za tri, 9/10 sl. bacanja, 13 skokova (9-4), 10 asistencija, 2 ukradene, 5 izgubljenih lopti

ZVEZDA: O'Brtajant 5, Volden 16, Lazić 3, Rit 3, Radanov 4, Dobrić 4, Kuzmić 4, Kolom 6. Timski: 10/19 za dva, 6/12 za tri, 7/8 sl. bacanja, 16 skokova (11-5), 4 asistencije, 2 ukradene, 5 izgubljenih lopti

19:49

Šteta! Ni Dobrić, ni Kuzmić

Rudi Fernandez nije pogodio akrobatski pokušaj, Dobrić je pokušao da odgovori trojkom, a Kuzmić da vrati loptu u koš posle ofanzivnog skoka.

Tim promašajima završen je prvi deo meča, pa Zvezda vodi na poluvremenu 45:40.

19:46

Ljulj nesportski faulira Dobrića, Rit za "plus 5"

Zvezdin bek je ukrao loptu čuvenom šuteru, krenuo u kontru, a Amerikanac ga je odgurnuo i nesportski faulirao. Dobrić je stao na liniju penala na početku 20. minuta.

Odmah potom, Duop Rit dao je trojku za Zvezdinih "plus 5" - 45:40!

Pablo Laso zove tajm-aut

19:37

Volden daje trojku uz faul!

I trojka i dodatno slobodno bacanje - to se ne viđa tako često. Zvezdin plejmejker igra sjajno i za sada je dao 16 poena.

Još četiri minuta do poluvremena.

19:36

Egal borba u 2/4 - Real poveo, Zvezda vratila "plus"

Džoni O'Brajant pogodio je trojku za Realovih 29:28, kojom je primirio seriju Madriđana 10:3.

U 16. minutu ekipe su otišle na tajm-aut pri vođstvu Beograđana 32:31.

Laprovitola uzvraća - trojka i Radonjićev tajm-aut

Realov plejmejker je takođe hicem iz daljine vratio Real na "minus 2" (14:16), a Radonjić je pozvao tajm-aut na tri i po minuta do kraja.

19:13

Ponovo Volden - 16:9 za Zvezdu

Još jedna trojka plejmejkera crveno-belih! U ovom trenutku je ubacio više poena od Reala (10).

U toku je sedmi minut.

19:10

Veoma dobar start Zvezde - 8:3

Kori Volden utrčao je na prodor i pogodio pod prekršajem. Potom je Volden pogodio i trojku, a onda je Kuzmić u reketu poentirao preko Tavaresa, za Zvezdinih "plus 6" na prvom tajm-autu (13:7) u petom minutu.