Brutalna partija Luke Dončića: On je "klač" igrač, 36 poena za novu dominaciju i pobjedu Dalasa! (VIDEO)

Slovenac ne prestaje da pokazuje NBA ligi o kakvom talentu se radi.

Brutalna partija Luke Dončića: On je "klač" igrač, 36 poena za novu dominaciju i pobjedu Dalasa!  Izvor: Tanjug/AP/Eric Gay

Uspio je Denver da upiše osmu pobjedu u 15. meču u sezoni uz pomoć nevjerovatnog Nikole Jokića, a isto je uspio da ostvari i Dalas. Njihov "kolovođa" bio je Luka Dončić. I to kakvom partijom!

SAN ANTONIO - DALAS 117:122

Reprezentativac Slovenije je pružio maestralnu partiju u trijumfu Maveriksa nad Spursima, pošto je izluđivao odbranu rivala, naročito u posljednjem minutu kada je učvrstio poziciju Dalasa i poveo ih ka pobjedi.

Dončiću je nedostajao jedan skok za "tripl-dabl" učinak, a meč je završio sa 36 poena, devet skokova i 11 asistencija!

Momak koji ima srpske korijene pogodio je važne poene u posljednjem minutu kojim je donio 115:112 svom timu, a onda u sljedećem napadu iskreirao asistenciju za trojku Dalasa koja je praktično riješila pitanje pobjednika na 18 sekundi do kraja.

Dončić je bio nepogrešiv sa linije penala (6/6), za dva je šutira 9/16, a pogodio je i četiri trojke. Pomogli su mu Kristaps Porzingis i Tim Hardavaj Junior sa po 21 poenom.

U poraženom timu San Antonija Demar Derozan je imao 29 poena, Lamarkus Oldridž 26, dok je Keldon Džonson ostvario 17 poena i 14 skokova. Protiv Dončića, ipak, nisu imali lijeka.

Luka Dončić i 36 poena protiv San Antonija
Izvor: Youtube/Dallas Mavericks

Sakramento Kingsi su savladali Njujork Nikse 103:94 uz 22 poena Dearona Foksa i 21 poen Harisona Barnsa, a Nemanje Bjelice ni ovoga puta nije bilo u timu.

Los Anđeles Klipersi su "tukli" Oklahomu 120:106, a najveću ulogu imao je tandem Kavaji Lenard - Pol Džordž. Prvi je ubacio 31 poen, drugi 29, dok je i Serž Ibaka bio pouzdan sa 17 poena i 11 skokova.

Atlanta je došla do osme pobjede u sezoni u Minesoti, 116:98, a nevjerovatnu partiju je pružio Trej Jang sa čak 43 ubačena poena!