UŽIVO FIBA Liga šampiona Turk Telekom - Igokea prenos

ISTORIJA! Poraz Igokee u Ankari, ali je ekipa Dragana Bajića u Top 16! Limož pogurao Aleksandrovčane!

Igokea nije uspjela da savlada Turk Telekom, ali je zahvaljujući pobjedi Limoža nad Hapoelom izborila istorijski plasman u Top 16 FIBA Lige šampiona.

UŽIVO FIBA Liga šampiona Turk Telekom - Igokea prenos Izvor: FIBA

Košarkaši Igokee nisu uspjeli da savladaju Turk Telekom u posljednjem meču grupne faze FIBA Lige šampiona, ali su ipak ostvarili istorijski plasman u TOP 16!

Ekipa Dragana Bajića poražena je u Ankari 94:86, međutim, Limož je na svom terenu u dramatičnom finišu savladao Hapoel i pogurao Aleksandrovčane među najboljih 16!

Uspjela je Igokea da se vrati nakon minus 14, pa i da povede 83:82 trojkom Talića samo dvije minute i 19 sekundi prije, kraja, ali je infarkt završnica ipak pripala domaćinu.

Turk Telekom uzvratio je serijom 5:0, nešto kasnije Deker je ukrao loptu Atiću i položio za 89:86, da bi najbolji igrač meča Majkl Erik zakucao u posljednjim sekundama za konačnih 94:86!

Američki centar najzaslužniji je za trijumf svoje ekipe sa dabl-dabl učinkom, 21 poenom i 12 skokova, a pratio ga je Nik Džonson sa 18 poena i čak devet asistencija.

Kod Igokee najefikasniji je bio Džeki Karmajkl sa 18 poena, Edin Atić upisao je 16 poena, šest skokova i osam asistencija, a Entoni Klemons je dodao 12 poena.

Ipak, na kraju su se više radovali gosti nego domaćini.

Turk Telekom već ranije je obezbijedio TOP 16 fazu, a košarkaši i stručni štab čekali su rezultat iz Limoža gdje je takođe bilo vrlo dramatično.

Kada su čuli rezultat iz Francuske košarkaši Igokee proslavili su na parketu istorijski plasman u TOP 16 fazu, a potom i u svlačionici Ankara arene.

Do sada je, inače, već poznato 15 od 16 učesnika FIBA Lige šampiona.

To su: Iberostar Tenerife, Dinamo Sasari, Tofaš, Nimburk, Hapoel Holon, AEK, Saragosa, Nižnji Novgorod, Strazbur, Riga, Bamberg, Turk Telekom, Igokea, San Pablo Burgos i Brindizi.

O posljednjem učesniku Top 16 faze odlučiće, u direktnom duelu, odlučiće Pinar Karšijaka i Bilbao.

Timovi će biti podijeljeni u četiri grupe, a prvoplasirana i drugoplasirana ekipa iz svake grupe izboriće nastup na fajnal-ejtu koji će se igrati u maju.

Utakmice prvog kola TOP 16 faze igraće se 2. i 3 . marta.

Kompletan tok utakmice pročitajte na klikom na razvoj događaja.

20:20

Erik zakucava za KRAJ - 94:86

20:14

89:86!

Deker je ukrao loptu Atiću i položio, ali Jošilo pogađa za trojku u posljenjem minutu i zadržava nadu da Igokea može do trijumfa - 89:86.

20:11

5:0 mini-serija Turk Telekoma!

Uzvraća i domaćin. Pet vezanih poena postigli su košarkaši Turk Telekoma i sada su na četiri poena prednosti - 87:83!

20:09

KONAČNO PREOKRET!

Nakon "bezbroj" propuštenih prilika Igokea konačno stiže do prenosti - Talić je pogodio trojku za 82:83 na dve minuta i 21 sekundu prije kraja!

20:02

Vilčer pogađa trojku!

Ponovo je Igokea propustila priliku da povede, Turk Telekom vodi 80:76 nakon trojke Vilčera

19:56

Ako neće Igokea, hoće Turk Telekom!

Tri napada za vođstvo propustili su košarkaši Igokee, da bi Korkmaz to kaznio trojkom za 75:71, a potom Vilčer povisio na 77:71!

19:52

"Coast to coast" Edina Atića za 72:71!

Velika borba viđena je na kraju treće četvrtine. Turk Telekom imao je tri razlike manje od šest sekundi do kraja treće dionice, ali je Edin Atić uzeo loptu, munjevito prešao cijeli teren i položio za 72:71!

19:42

67:65!

Igokea na samo dva poena zaostatka poslije nove trojke Klemonsa na tri minute do kraj treće četvrtine!

19:38

KLEMONS!

Klemons pogađa trojku za 65:60, nakon što je Turk Telekom imao 14 poena prednosti. U međuvremenu Limož vodi deset razlike protiv Hapoela što odgovara Igokei

19:33

Prvi poeni Greja!

Trojkom Greja Igokea je smanjila na 62:51

19:30

Dvocifrena prednost Turk Telekoma!

Serijom 10:0 turski tim otišao je na 60:46!

19:16

Poluvrijeme u Limožu 43:41

U Limožu rezultat koji trenutno vodi Igokeu u Top 16 - domaći vode 43:41

19:15

Kraj druge četvrtine - 55:46

Mogla je Igokea da smanji na 50:48, ali je Ilić izgubio loptu, potom promašio i u narednom napadu svog tima, a u međuvremenu Boldvin je pogodio treću trojku iz isto toliko pokušaja, a Korkmaz pogodio za osjetnu prednost domaćih nakon prvog poluvremena 55:46!

Tajm-aut Bajića - 47:40

Turk Telekom ima maksimalnih sedam poena prednosti i Dragan Bajić bio je primoran da zove tajm-aut.

19:05

43:38 na sredini druge četvrtine

Uspjela je Igokea da poenima Klemonsa i Karmajkla smanji na 40:38, ali je potom Deker pogodio trojku

19:01

Tehnička za Pota!

Vilčer je položio za vođstvo 39:34, a Potu je dosuđena tehnička zbog simuliranja faula u napadu. Vilčer je pogodio dodatno slobodno bacanje nakon tajm auta Dragana Bajića koji je bio izuzetno ljut tokom odmora.

18:58

Grej u igri, još bez poena

Stiven Grej ušao je u igru za Igokeu, ali je još bez poena. Ekipe se smjenjuju u vođstvu u Ankara areni - 37:34 vode domaći

18:52

Nova trojka Korkmaza!

Odmakla je Igokea na četiri razlike na startu druge četvrtine, ali Korkmaz pogađa novu trojku - 28:29

18:51

Egal i u Limožu!

U meču između Limoža i Hapoela u kojem Igokei odgovara pobjeda francuske ekipe nakon prve četvrtine rezultat je 21:21

18:50

Talić sa zvukom sirene - 25:27!

Pogodio je Korkmaz trojku, ali je Jovanović iskoristio jedno slobodno bacanje, a potom je Talić sa zvukom sirene pogodio sa distance za prednost Igokee na kraju prve dionice - 25:27

18:48

Klemons - 22:24!

Igokea sada u prednosti, prvi put od onog 2:4, pogodio je Klemons.

18:45

11 poena Karmajkla!

Džeki Karmajkl je postigao 11 poena u prvoj četvrtini uz stoprocentan šut iz igre. Dva minuta do kraja prve četvrtine - 20:20.

18:37

Serija 5:0 domaćina, pa gostiju - 11:11

Mini-serijom 5:0 Turk Telekom je otišao na 11:6, ali je Igokea uzvratila istom mjerom 11:11