ABA liga Partizan Igokea UŽIVO

Igokea sigurna, nastavak crne serije Partizana: Bolan poraz "crno-belih", ništa od preokreta sezone!

Nastavlja se sumorna serija u ABA ligi

ABA liga Partizan Igokea UŽIVO Izvor: MN PRESS

Nadali su se navijači da će Partizan moći da preokrene sezonu posle one pobede nad Lokomotivom, ali ništa od toga. Pretrpeo je četvrti uzastopni poraz u ABA ligi.

Partizan Igokea 75:83 (16:23, 20:19, 26:21, 13:20)

Partizan je vodio samo u tri poseda ukupno na utakmici, na samom početku i u finišu treće četvrtine. Ostalo je sve bilo u znaku Igokee, koja je diktirala tempo, ritam i stil igre, a imala je odgovor na svaki pokušaj crno-belih.

Partizan se nije predavao ni u jednom trenutku, borio se do samog kraja, ali je Igokea prosto bila bolji tim.
Ovo je čak 10. poraz Partizana u ABA ligi ove sezone, što je čak sedam više od lidera Igokee, koja je na 14-3, ali i od Mornara, Cedevite i Budućnosti, osam više od Crvene zvezde i četiri više od Mege, koji svi imaju bar po meč manje.
Do kraja je ostalo još devet kola.

Erik Mika je odigrao svoj najbolji meč u Partizanu, postigao je 15 poena, uz šut iz igre 70 odsto, a bio je dobar u odbrani; Rašon Tomas je ponovo imao sjajnu energiju, postigao je 18 poena uz pet skokova, pratili su ga Markus Pejdž sa 14 i Ognjen Jaramaz i Novica Veličković sa po 11, ali sve je to bilo uzalud.

Igokea je igrala svoju čvrstu, timsku košarku, sada već prepoznatljivu, uglavnom se oslanjajući na reket, fluidnu tranziciju i odličnu kontru. Andre Klemons, Dalibor ilić i Marko Jošilo dali su po 16 poena.

Više od toga, Igokea je pokazala sigurnost i samopouzdanje, jer kad god bi Partizan uspevao da se približi, ona je odbijala napad i vraćala razliku.

Crno-beli su uprkos velikoj borbenosti najgore odigrali u poslednjoj četvrtini U kojoj im je trebalo čak četiri i po minuta da postignu prve poene. Ipak, i tada su bili borbeni i igrali dobru odbranu, ali je Igokea u istom periodu dala sedam poena i to je bilo ključno za ishod meča.

Igokea je tako ove sezone oba puta pobedila Partizan i ostala je u borbi za vrh, a sada joj preostaje da sutra u derbiju navija za Megu Soccerbet protiv Mornara i tako se osami na vrhu.

Partizan: Mika 15 (7/10 iz igre), Zagorac 6, 7sk, Pejdž 14, 7as, Dangubić, Jaramaz 11, 4as, 6 izgubljenih, Veličković 11, Perkins (0/3 za dva, 0/4 za tri), Janković nije igrao, Radovanović nije igrao, Tomas 18, 5sk, 3as, 3uk, Trifunović, Mozli 8sk.

Igokea: Klemons 16, Atić 13, 6sk, Jovanović 4, Grej 7, Jošilo 16, Talić 1, Ilić 16, Pot nije igrao, Karmajkl 9, 5sk Fundić 1, 4sk, Kondić.

20:52

Kraj meča

Filipovski je uzeo tajm-aut, igrao se "specijal" za Tomasa, ali je Perkins promašio za dva, pa za tri.

75:85 (16:23, 20:19, 26:21, 13:20)

20:50

39' Partizan se ne predaje, ali trebaće mu čudo

Mika ponovo daje koš, sjajna partija večeras, Partizan je prišao na četiri poena zaostatka! Zagorac promašuje trojku, tačno minut do kraja! A Klemons pogađa 75:81

20:49

38' Jošilo čuva prednost Igokei!

Jošilo daje koš, pa posle trojku i vraća prednost Igokei – 71:78
Na drugoj strani, Pejdž daje koš, ali uz faul u napadu. Čudna situacija, izbacio je loptu pre kontakta sa Džekijem Karmajklom, koji je otišao na liniju penala i pogađa drugo. 73:79

20:45

37' Ima još vremena

Tomas daje sa poludistance, tek peti poen za Partizan u ovoj deonici. Karmajkl pravi faul u napadu, njegov četvrti, a onda Tomas opet rešava. 69:73

20:44

36' Partizan krenuo, Igokea ga zaustavila

Zagorac je dao jedno od dva bacanja, a onda se Jaramaz okliznuo i izgubio loptu, a Jošilo daje važnu trojku! 65:73

20:42

35' Mika konačno

Mika je dao prve poene za Partizan u četvrtini, a onda je Jošilo napravio nesportsku ličnu grešku, nezgodno je pogodio Zagorca u lice.

20:39

34' Samo Igokea igra trenutno

Klemons je postigao oba bacanja, to je serija 7:0 Igokee. Partizan i dalje nije dao koš, posle tri minuta i 39 sekundi.

20:36

34' Partizan i dalje bez koša

Stiven Grej daje trojku, on je dao svih pet poena u četvrtini, Tomas promašuje trojku. Partizan je duže od tri minuta bez koša. 62:68

20:34

32' Jako tvrd početak četvrtine

Grej pogađa oba bacanja, a Perkins promašuje šut, a onda Partizan gubi loptu u tranziciji, ali Jošilo pravi faul u napadu.

Igra se vrlo jako, za dva minuta košarke postignuta su samo dva poena.

20:32

31' Igra se žestoko!

Zagorac je promašio trojku, Mozli hvata ofanzivni skok, pa Perkins promašuje, a Mozli hvata još jedan. Faul Igokee i nov napad za Partizan. I dalje se igra fizički. Ipak, izgubljena lopta Jaramaza.

Grej promašuje trojku, ali Jošilo obezbeđuje nov napad. Krenulo je vrlo žestoko!

20:30

Kraj treće četvrtine

Posle tajm-auta Klemons pogađa trojku i vraća prednost Igokei! Ilić se vratio u igru posle onog udarca i zaustavlja Tomasa.

Posle penala Igokee, Jaramaz daje koš i dodatno bacanje. Preostalih 17 sekundi bilo je dovoljno Igokei da vrati prednost. 62:63

20:24

29' Tooomaaaaas!

Odbrana Partizana, pa Tomas sa poludistance i Partizan vodi! 59:57

20:23

29' "Probudio" se Jaramaz

Jaramaz je ukrao loptu Klemonsu, krenuo sam ka košu da zakuca, ali ga je Atić faulirao, posle čega je Bajić dobio tehničku grešku. Jaramaz pogađa sva tri bacanja i to je nerešeno! 57:57

20:21

29' Opet je na posed razlike

Klemons je dao oba bacanja, Jaramaz pogodio, ali Klemons je dao brz koš. Ubrzala se igra, što obično više odgovara Igokei, ali je Tomas fauliran uz faul – dobar! 54:57

Tomas ima 12 poena, koliko i Pejdž, koji je sve poene dao iza linije za tri poena.

20:19

27' Evo Partizana

Tomas je dobio dovoljno prostora i pogodio sa poludistance. Dobru energiju ima Amerikanac. Na drugoj strani Zagorac pravi sjajnu rampu, a Pejdž iz kontre trojku! 49:53

20:18

26' Počelo je da se igra tvrdo, nema poena

Igokea nije iskoristila dva napada, Filipovski je napravio trostruku izmenu. Zagorac je na liniji za slobodna bacanja i postigao je jedno od dva. 44:53

20:16

Prinudna izmena u Igokei

Dalibor Ilić odlično igra večeras, ali je sada dobio lakat u lice, pao i ležao na zemlji neko vreme, posle čega je izašao. Nadamo se da nije ništa ozbiljno.

Izvor: Printscreen/TV Arena sport

20:13

25' Igokea odbila napad

Posle trojke Veličkovića Ilić daje koš i dodatno bacanje, a onda Klemons krade loptu i otvara kontru, a Igokea postiže koš i to je dvocifrena prednost! 43:53.

Tajm-aut Filipovskog.

20:12

24' Jošilo ima odgovor!

Ilić je fauliran, Partizan nije iskoristio napad. Jošilo je fauliran pri šutu za tri poena, to je Pejdžov treći faul. Jošilo daje dva od tri, Igokea čuva prednost. Posle još jednog neiskorišćenog napada, Jošilo ulazi i pored Zagorca polaže.

Partizan je imao napad za izjednačenje, ali Igokea je povratila prednost, 40:48, a Veličković daje trojku! 43:48

20:08

23' Mika u seriji

Veličković je iznudio faul u napadu Karmajkla, jednog od najvažnijih igrača Igokee. Ponovo poeni za Miku, a sve mu je "servirao" Markus Pejdž. Koš razlike 40:42

20:07

Nastavljen je meč

Otklonjeni su tehnički problemi. Bez poena za Partizan.

20:04

22' Kratka pauza, kvar na semaforu

Nepredviđena pauza, očekujemo da se meč uskoro nastavi.

20:03

22' Dobar početak Partizana

Veličković je šutirao trojku, lopta je krenula da izlazi iz koša, ali je Mika ubacio nazad. To je njegov sedmi poen, posle čega je dobro reagovao u odbrani, presekao loptu i izborio novi napad za crno-bele, a onda je na njemu napravljen faul.

19:49

Šta kažu brojke?

Pejdž je pogodio tri trojke i najefikasniji je u Partizanu sa devet poena, dok Veličković ima osam, a Tomas sedam. Igokeu predvode Atić i Ilić sa po 11 poena.

Partizan ima 9 izgubljenih lopti, Igokea 5. Gosti imaju 15 asistencija, od čega Atić 5, a domaćin 10.

19:46

Kraj prvog poluvremena

Opet je Partizan napao Karmajkla, ali bez uspeha, pa im je potom vratio košem iz finte kada je podigao dvojicu domaćih košarkaša. Ne odustaju crno-beli od svog napada, ali ovog puta je fauliran Mika, koji daje jedno bacanje pet sekundi pre kraja. Nije bilo vremena posle toga.

36:42

19:43

20' Partizan korak napred, dva nazad

Zagorac je napao Karmajkla i pogodio sa poludistance, ali odmah pravi svoj treći penal i mora da izađe napolje. Jošilo pogađa oba. 35:40

Tajm-aut Partizana, još 57 sekundi do kraja poluvremena.

19:41

19' Čuvaju gosti prednost

Klemons je pogodio bacanje zbog tehničke greške, posle čega je Jaramaz faulirao Ilića, koji pogađa samo jedno bacanje. Igokea čuva prednost, 33:38

19:39

18' Tehnička Filipovskom

Partizan nije pogodio dva šuta za tri iz jednog napada, promašili su Veličković i Mozli, a klupa crno-belih dobila je tehničku grešku. Tajm-aut Filipovskog 33:36

19:36
19:36

18' Partizan se vraća

Veličković pogađa trojku i vraća utakmicu na jedan posed!

33:36

19:35

17' Čuva Igokea prednost

Ilić se stuštio ka košu, a Mozliju je dosuđen faul. Žestoka reakcija klupe Partizana. Ilić je dao jedno od dva bacanja i sada ima 10 poena. 30:36

Mnogo kontakta na obe strane, igra se fizička košarka.

19:32

16' Jako lepa košarka u Beogradu

Karmajkl i Atić prave eli-up, a onda Perkins pravi faul u napadu. 30:35

19:31

15' Opet Pejdž!

Dalibor Ilić uzvraća trojkom! Partizan u napadu sada igra za Pejdža koji pogađa svoju treću trojku iz trećeg pokušaja! Odbrana pa Tomas daje koš! 30:33

19:30

14' Peeeeejdž

Zagorac je napravio tehničku grešku, Grej pogodio bacanje, a na drugoj strani Pejdž daje trojku! 25:30

19:29

13' Igokea odlično izašla iz tajm-auta

Igokea je iz tajm-auta izašla serijom 5:0, posle čega je Partizan napravio dva skoka u napadu, a onda je Tomas pogodio – 22:29

19:25

12' Tomas trgnuo Partizan

Tomas konačno daje koš, prvi za Partizan u drugoj četvrtini posle skoro dva minuta. Isti igrač krade loptu i daje Zagorcu koji je istrčao sam i zakucao. Dragan Bajić kipti od besa, ljubičast je u licu. Tajm-aut za goste. 20-24

19:23

11' Igokea diktira meč

Tomas je promašio zicer, a onda napravio faul na Fundiću. Igokea igra zaista dobro, nametnula je svoju igru, jaka je u odbrani i diktira tempo meča. Domaćin za sada bezopasan. 16:24

19:21

Kraj prve četvrtine

Partizan je samo tokom serije 8:0 kojom je kratko poveo igrao tečno u napadu. Ostalo su bile greške ili neki ne baš rezonski šutevi. Igokea je odlično krenula, ima skoro 70 odsto šuta za dva i igra jako brzo.

Crno-beli greše na oba kraja terena, imaju već šest izgubljenih lopti. 16:23

19:15

8' Previše grešaka domaćina

Partizan je tri od pet faulova koliko mu je trebalo do bonusa napravio u napadu. Sada je fauliran Atić, koji je precizan oba puta, a na drugoj strani Mika hvata odbitak i "prikucava". 15:20

Partizan za sedam i po minuta ima pet izgubljenih lopti.

19:13

7' Konačno poeni za Partizan

Pogodio je Karmajkl, a na drugoj strani Mika postiže prve poene za Partizan posle više od tri minuta! 13:19

19:10

6' Sada je Igokea u seriji!

Klemons, pa Ilić daju koševe. Igokea je na Partizanovu seriju 8:0 odgovorila svojom 9:0, uz seriju grešaka. Filipovski traži tajm-aut . 11:17

19:09

5' Uzvraća Igokea!

Atić je odmah uzvratio trojkom, posle čega se dobro postavio i iznudio faul u napadu nad Mikom. Zagorac je u igri, a onda Atić pogađa sa poludistance! To je njegovih sedam poena – 11:13

Mika pravi faul u napadu.

19:06

4' Preokret

Veličković sada pogađa trojku i Partizan vodi! To je serija 8:0 – 11:8

19:05

3' Nerešeno je!

Veličković pogađa dva penala, Partizan se odbranio, a onda je propustio kontru, ali Jaramaz daje trojku! Nerešeno 8:8

19:04

2' Igokea bolje krenula

Mika je zamenio Mozlija u startnoj petorci i Ilić pogađa iz reketa, na šta Pejdž uzvraća trojkom iz prvog šuta! To je jako važno za crno-bele. Posle toga Igokea pogađa sledeća tri napada, a Partizan beleži prvu izgubljenu loptu. 3:8