FIBA Liga šampiona Igokea - Tenerife prenos uživo

Igokea od očaja do sjaja i nazad: Pobjeda Tenerifa 20 razlike u Laktašima!

Igokea bila na rubu preokreta, ali su je promašaji i greške odveli do ubjedljivog poraza.

FIBA Liga šampiona Igokea - Tenerife prenos uživo Izvor: MONDO/Goran Arbutina

Igokea je napravila senzaciju plasmanom u Top 16 fazu FIBA Lige šampiona, ali nije uspjela da nastavi sa iznenađenjima u drugoj fazi ovog takmičenja.

U prvom kolu Grupe J košarkaši Igokee u srijedu uveče poraženi su sa ubjadljivih 82:62 od Tenerifa na svom parketu, iako su i u ovom meču imali dobrih momenata.

Uspjela je ekipa Dragana Bajića da nakon jednog iznuđenog prekida zbog pada reklama u dvorani nadoknadi 15 poena zaostatka i priđe na 42:40, ali su gosti iz Španije odbili njihova dva napada za izjednačenje ili vođstvo, a onda trojkom Fitipalda da stave do znanja da su ipak favoriti u ovom meču.

Nije tako djelovalo na početku mea kada je Igokea povela 10:4, međutim, nije ju služio šut za tri poena o čemu svjedoči i 1/8 u prvih 10 minuta.

Uprkos tome Igokea je u nakoliko navrata "disala za vrat" Špancima, nekon onih 42:40 bilo je i 56:52 krajem treće četvrtine, a onda su domaći serijom grešaka dozvolili gostima da se u potpunosti odlijepe.

Loš faul Jovanoviča samo četiri sekunde prije kraja treće dionice odveo je Tenerife na 60:52, ali slijedio je još gori period.

Dva nesportske i tehničku zaradili su košarkaši Igokee u posljednjoj četvrtini u kojoj su gosti igrali sa dva plejmejkera što je dodatno ubrzalo njihovu igru. Poslije nesportske pa tehničke u razmaku od samo jedne minute Džeki Karmajkl morao je napolje na nešto više od pet minuta do kraja, nakon namjernog faula Greja nad Marselinjom Uertasom nije preostalo ništa osim ubjedljivog poraza.

Tenerife su slavile 82:62 uz sjajnu partiju Giorgija Šermadinija koji je postigao 17 poena, te najboljeg strijelca gostiju Sasu Salina sa 19 poena, od čega je pogodio četiri trojke.

Kod Igokee Jovanović je postigao 13, a Grej 10 poena i to su jedini dvocifreni u ekipi Dragana Bajića.

Grupa J

Burgos - Riga 76:75

Igokea - Tenerife 62:82

Tabela: Tenerife 2, Burgos 2, Riga 1, Igokea 1

NAJAVA:

Nakon poraza u derbiju protiv Budućnosti košarkaše Igokee očekuje žestok ritam u martu.

Ekipa Dragana Bajića u subotu gostuje u Železniku u okviru ABA lige, ali prije toga kreće sa Top 16 fazom FIBA Lige šampiona.

Igokea je napravila senzaciju i u debitantskoj sezoni se plasirala u TOP 16 fazu FIBA Lige šampiona, koju će otvoriti od 18.30 časova duelom protiv Tenerifa u Laktašima.

Ovo je prvi od šest mečeva koje če „Igosi“ odigrati u 20 dana, ali bez sumnje Aleksandrovčani će pokušati da se i u ovom evropskom duelu predstave u najboljem svjetlu.

U drugom meču prvog kola grupe J Burgos je u utorak sa 76:75 savladao Rigu, narednog protivnika Igokee u FIBA Ligi šampiona, 9 marta.

Nakon toga dočekaće Burgos, potom u razmaku od sedam dana igrati u gostima kod Tenerifea, pa ponovo u Španiji kod Burgosa i na kraju dočekati Rigu u posljednjem meču grupe J koji je na rasporedu 6. aprila.

Utakmicu Igokea - Tenerife pratite UŽIVO klikom na Razvoj događaja!

20:20

Kraj: 62:82!

Odlično izdanje Tenerifa blokadom na kraju začinio je bh. reprezentativac Emir Sulejmanović.

20:10

59:79 - Nova nesportska greška!

Grej je zaradio nesportsku zbog namjernog faula nad Marselinjom Uertasom. Tenerife nakon toga ide na 20 razlike!

20:04

Nesportska, pa tehnička za Karmajkla!

Za samo šezdesetak sekundi Karmajkl je zaradio nesportsku i tehničku. Kraj meča za njega na 5:22 do kraja.

20:02

54:69 - Serija grešaka Igokee

Košarkaši Igokee i dalje nastavljaju sa greškama, promašajima, što koriste gosti. Loš defanzivni skok, potom izgubljena lopta Ilića i nesportski faul Karmajkla doveli su Tenerife na 69:54.

19:57

54:64 - Loš početak posljednje dionice za Igokeu

Dragan Bajić pozvao je tajm aut poslije samo minut i 20 sekunde igre u posljednjoj dionici.

19:55

52:60 - Greške i promašaji Igokee

Igokea je imala priliku da ponovo priđe Špancima, ali nakon serije promašaja i grešaka završila treću četvrtinu sa osam poena zaostatka. Nakon promašaja Talića za tri, Jovanović je napravio loš faul samo četiri sekunde prije kraja, što je Fitipaldo pretvorio u 60:52. Mogli su Španci čak da povećaju nakon greške Talića, ali nisu uspjeli da u 1.1 sekundu pogode koš.

19:45

52:56 završnica treće četvrtine

Devet trojki pogodili su Španci, a četiri od toga Sašu Salin.

19:38

40:45 - Fitipaldo!

Prišla je Igokea na 40:42 i čak promašila 2 napada za izjednačenje, a onda je Fitipaldo trojkom odbio nalet domaćih.

Tehnička za klupu Igokee!

Klemons je ukrao loptu, ali je Atić napravio faul u napadu u kontri. Uslijedili su burni protesti sa klupe Igokee koja je na kraju dobila tehničku grešku.

19:11

32:36 - Klemons!

Tajm aut Tenerifa nije urodio plodom, Klemons je trojkom smanjio na samo četiri poena zaostatka u posljednjem minutu druge četvrtine.

19:09

29:36

Konačno je proradila Igokea, Karmajkl je zakucao za smanjenje vođstva gostiju na sedam poena razlike i odmah je uslijedio tajm aut Tenerifa

19:07

25:36

Igokea je smanjila na 25:36 nakon što je Keveno promašio zicer, ali nije uspjela da iskoristi nekoliko narednih napada.

19:01

Prekid u Laktašima

Kratak "tehnički" prekid meča u Laktašima nakon što je pala jedna reklama pored terena.

18:56

17:30 - Tajm aut Bajića

Trener igokee Dragan Bajić bio je primoran na tajm aut nakon pogotka Kevenoa kojim je povisio prednost gostiju na 30:17

18:54

17:28 - Tenerife ne staje

Košarkaši Tenerifa nastavili su u istom ritmu i početkom druge četvrtine poveli su 28:17.

18:48

15:21 - Serija Tenerifa za kraj prve četvrtine!

Sedam vezanih poena gostiju na kraju prve dionice.

0/4 Tenerifa za tri poena

Loše šutiraju gosti za tri poena na startu utakmice. Za tri minuta igra četiri puta su pokušali i nijednom nisu pogodili.