FIBA Liga šampiona TOP 16 Riga - Igokea uživop prenos

Velika pobjeda Igokee u Rigi: I jedni i drugi pogodili po 13 trojki, Atić rešetao Letonce!

Košarkaši Igokee sjajnom trećom dionicom prelomili meč u Rigi, Atić vodio "igose" do trijumfa!

FIBA Liga šampiona TOP 16 Riga - Igokea uživop prenos Izvor: FIBA

Kakvo šutersko veče i kakva pobjeda Igokee u Rigi!

Ako pobjeda nad FMP-om nije potpuno saprala gorak okus nakon  "minus 20" protiv Tenerifa, ono što su uradili košarkaši Igokee u utorak uveče u letonskoj prijestonici jeste.

Igokea je sa ubjedljivih 91:75 savladala Rigu u drugom meču Grupe J FIBA Lige šampiona i zadržala šanse da se plasira u Top 8.

Ekipa Dragana Bajića odigrala je odlično u odbrani i bila vrlo raspoložena u napadu, posebnu u šutu ta tri poena, gdje nisu zaostajali ni domaći pa su obje ekipe završile meč sa po 13 trojki, a sjajna partija zaokružena je zakucavanjem Jošila bukvalno u posljednjoj sekundi meča.

Pred ovaj meč trener Igokee Dragan Bajić rekao je da Riga nije slučajno u TOP 16, ali da ako pariraju u defanzivnom i ofanzivnom skoku, mogu da se nadaju dobrom rezultatu.

Upravo to su uradili košarkaši Igokee i zabilježili 31 skok, naspram 19 domaćih, dok su u napadu bili sjajni. O tome govori i podatak da je u jednom trenutku Igokea ima 71 odsto uspješnosti za tri poena.

Meč u Rigi riješen je trećoj četvrtini u kojoj su "igosi" otišli na plus 16, potom nakratko dozvolili da se ta prednost prepolovi, a onda ponovo dali do znanja da ne odustaju od trijumfa.

I to na kakav način.

Edin Atić pogodio je preko ruke u posljednjem sekundi napada za 69:67, a nakon novog naleta Rige plejmejker Talić je sa zvukom sirene pogodio trojku za prednost 73:63.

U posljednjih deset minuta sve je bilo na strani Igokee, koja je stigla i do maksimalnih 18 poena prednosti ne želeći da dozvoli bilo kakvu neizvjesnost.

Svjesni da će i razlika igrati ulogu u eventualnom raspletu grupe na kraju TOP 16 faze košarkaši Igokee odigrali su maksimalno bukvalno do posljednje sekunde u kojoj je Jošilo zakucao za 91:75.

Prvo ime meča bio je Edin Atić sa 23 poena, ali isto toliko postigao je i Entoni Klemons, dok je Nikola Jovanović takođe pružio dobru partiju sa 12 poena.

Kod Rige Kajl Olmen je postigao 20 a Izaija Pinjeiro 19.

19:46

75:91 - ZAKUCAVANJE JOŠILA ZA KRAJ!

Zakucavanjem Jošila u posljednjoj sekundi Igokea je savladala Rigu rezultatom 75:91

19:40

75:87 - Zoriks pogađa, tajm aut Bajića

Nastavlja se sjajno šutersko veće u Rigi. Zoriks je pogodio svoju četvrtu trojku, a trener Igokee reagovao tajm autom.

19:37

69:87 Trojka Klemonsa od tablu

19:34

66:84 - Maksimalna prednost Igokee

Pet minuta prije kraja Igokea ima maksimalnih 18 poena prednosti!

19:21

63:73 Talić za KRAJ TREĆE ČETVRTINE!

Nakon trojke Olmena pogodio je i Darko Talić i to u posljednjoj sekundi treće dionice za vođstvo "igosa" 73:63!

19:18

57:69 - ATIĆ SA ZVUKOM SIRENE!

Edin Atić je sjajan u trećoj četvrtini. Pogodio je trojku preko ruke sa zvukom sirene. Njegov učinak za tri poena je 4/5!

50:64 - ATIĆ!

Samo što su se vratili sa minuta odmora košarkaše Rige njihov trener ponovo je pozvao na tajm aut. Edin Atić vezao je dve trojke za maksimalnu prednost Igokee 64:50.

19:06

48:58 - Velika prednost Igokee

Treća četvrtina počela je trojkama Klemonsa na jednoj, odnosno Pinjeira na drugoj strani, a onda je Igokee "dodala gas" i stigla do dvocifrene prednosti i domaći su morali da traže tajm aut

36:38 - Tajm aut Rige

Domaći su morali na tajm aut nakon nekoliko dobrih poteza i dva zakucavanja košarkaša Igokee za minut i po. Prvo je to učinio Jovanovič, pa Jošilo.

20:19 - Igokea je stala!

Košarkaši Igokee su stali, a Letonci serijom 9:0 preokrenuli i sada ponovo vode.

8:16 - Igokea u seriji!

Odlična mini-dionica Igokee koja je napravila seriju 9:0 i trojkom Klemonsa stigla do prednosti 16:8

0:3 Klemons!

Poslije dva neiskorištena napada, po jednog na obje strane, Klemons pogađa trojku