ZVEZDA HEROJSKI POBEDILA, LOJD UNIŠTIO PAO: Ni NBA Hrvat nije spasio Grke!

ZVEZDA HEROJSKI POBEDILA, LOJD UNIŠTIO PAO: Ni NBA Hrvat nije spasio Grke! Izvor: MN PRESS

Pobeda Zvezde!

U gostima protiv Panatinaikosa 82:86 (23:17, 17:23, 19:20, 23:26)

Vrlo pametno je Zvezda igrala, nije gubila glavu ni kada je bila u dvocifrenom zaostatku, a na kraju je pokazala i čelične živce.

Džordan Lojd je meč završio sa 27 poena, 5 asistencija i 4 skoka. Odličan je bio i Kori Volden sa 14 poena, ali i sjajnom igrom u odbrani i organizacijom kada je trebalo. Ognjen Kuzmić je dao 9, Lendri noko 8, a Branko Lazić 7 poena.

Zvezdi je ovo bila druga uzastopna pobeda u Evroligi i sada ima samo trijumf manje od svog večerašnjeg rivala, koji se ovako "pozdravio" sa svakom nadom da može da napravi čudo i uđe u plej-of.

Kao i mnogo, mnogo, mnogo puta ove sezone, ceo meč je stao u finiš. Zvezda je počela trapavo, posle se probudila, na seriju Panatinaikosa u drugoj deonici 11:0 odgovorila je svojom 18:0 između treće i četvrte deonice.

Na dva i po minuta pre kraja Simonović je pogodio trojku za 70:77, ali se domaći tim, koji je ostao bez isključenog trenera, nije predavao. Hezonja je pogodio brzu trojku, a posle izgubljene lopte Alekse Uskokovića, Ognjenu Dobriću je dosuđen nesportski faul.

Janis Papapetru je bio siguran oba puta, a onda je iz novog poseda ponovo fauliran i tu je dao jedno bacanje. Posle koša Lojda 82 sekunde pre kraja večeras fantastični Hauard Sent-Ros daje trojku i izjednačenje, 69 sekundi pre kraja.

Ipak, hladnokrvni Lojd odmah uzvraća i donosi Zvezdi 79:82. Brojale su se sekunde, ali su one sporo prolazile. Hezonja je promašio, ali Panatinaikos je bio u bonusu, pa je posle faula nad Simonovićem fauliran i Lazić, koji hladnokrvno daje oba bacanja za 79:84 11 sekundi pre kraja.

Delovalo je tada da je sve rešeno, ali neverovatni Hezonja daje brzu trojku za 82:84, sedam sekundi pre kraja. Zvezda je posle tajm-auta, uspela da "ukrade" dve sekunde, Lojd je fauliran i hladnokrvno daje oba bacanja za 82:86, pet sekundi pre kraja.

Naravno, pustila je Zvezda Panatinaikos da odigra, Hezonja je promašio trojku i crveno-beli su ostvarili sjajnu pobedu, koja će im sigurno mnogo značiti pred važnu utakmicu u nedelju. Tada gostuju Budućnosti u Podgorici, a taj meč može odlučiti o prvom mestu tabele u ABA.

Panatinaikos: Mek 2, Papajanis 14, 8sk, Bohoridis, August 2, Papapetru 14, Hezonja 15, Diplaros, Kaselakis nije igrao, Vajt 5, Mitoglu 9, Bentil, Sent-Ros 21, 7uk, 4 as.

Crvena zvezda: Hol, Volden 14, Lojd 27, 5as, 4sk (7/9 za dva, 4/4 penali), Uskoković 3, Lazić 7, Rit, Radanov 2, Dobrić 6, Simonović 8, 5sk, Jagodić-Kuridža 2, Kuzmić 9, 5sk. Noko 8.

21:52

Kraj! Pobeda!

Igrala se penal-završnica, Lojd je bio miran i siguran i na kraju, Panatinaikos - Crvena zvezda 82:86 (23:17, 17:23, 19:20, 23:26)

21:49

40' Hezonja kaže - nije kraj!

Hezonja pogađa trojku! Prelako je bilo, još 7 sekundi, tajm.aut Radonjića, 82:84

21:47

40' Zvezda pred pobedom!

Lazić je fauliran i siguran je sa slobodnih bacanja. 79:84, 11 sekundi pre kraja.

21:45

40' Looooojd

Sent-Ros daje trojku! Neverovatna partija Kubanca, 79:79, igra se poslednji minut. Lojd uzvraća! 46 sekundi do kraja 79:82

21:43

39' Loooooojd

Lojd uspeva da uđe i da koš! Njegova 22 poena, tajm-aut za domaćina. Još 82 sekunde do kraja, 76:79

21:42

39' Papapetru i sudije vraćaju PAO

Uskoković je izgubio loptu, Dobrić je faulirao Papapetrua, sudije su ocenile - nesportska.

Papapetru daje oba bacanja i Panatinaikos prilazi na dva poena zaostatka i ima napad. Zvezda je izašla iz bonusa, domaćin ima još dva "mala" faula.

Opet je Papapetru fauliran i sada ima još dva bacanja i daje drugo, 76:77.

21:39

38' Drama u finišu

Papapetru čuva Panatinaikos, a Simonović daje težak šut. Ali, Hezonja uzvraća trojkom. Još dva minuta, 73:77

21:35

36' Sjajni Lojd, sjajna odbrana!

Sent-Ros daje koš 0,1 sekundu pre kraja meča! Sve su uradili Volden i Simonović, ali je Kubanac pogodio bukvalno nemoguće. Ima još mnogo da se igra.

Ali, sudije su upisale tri poena i posle reakcije klupe Beograđana pregledan je snimak. Ipak dva poena, to je važno. Sjajna akcija Zvezde - Lojd! 67:73

21:33

35' Evo Zvezde

Lojd "ni iz čega" daje trojku, pa posle ukradene lopte Lazića polaže iz kontre! Sjajno, 65:71

21:32

34' Brzo je Zvezda prokockala prednost

Kuzmić je napravio faul u napadu, ali se iskupio ofanzivnim skokom i iznuđenim faulom. Posle toga crveno-beli gube još jednu loptu, u igru se vratio Hezonja, a Papapetru pogađa trojku. Vratio se Panatinaikos u život. Dejan Radonjić zove tajm-aut. 65:66

21:29

32' Sent-Ros drži PAO u igri

Volden je pogodio bacanje posle tehničke Kataša. Sent-Ros daje koš i faul i to su prvi poeni Panatinaikosa posle četiri minuta i 16 sekundi. Bila je to serija 18:0.

21:27

PAO ostao bez trenera

Kataš je dobio i drugu tehničku i isključen je sa utakmice!

21:26

32' Kuzmić pa Simonović!

Sent-Ros je ostao sam, ali je promašio zakucavanje! Eto malo sreće za Zvezdu. Kuzmić daje lake poene, sjajno! 59:62

Posle odbrane, Simonović pogađa tri i to je tajm-aut! 59:65

Serija Zvezde 17:0

21:22

Kraj treće četvrtine, zvezda vodi!

Zvezda je odbranila poslednji napad, a onda je u pet sekundi Volden uputio pas skoro preko celog terena za Uskokovića, koji se sjajno otvorio i on je fauliran pod košem. Radonjić aplaudira sa klupe, "Skole" je siguran i Zvezda opet vodi! 59:60

21:19

30' Zvezda je na pola koša!

Volden postiže i dva penala posle trojke, a onda i Lojd ide na liniju za slobodna bacanja i pogađa oba! To je serija Zvezde 10:0. 59:58

21:16

28' Zvezda konačno prekinula seriju domaćina

Hezonja pogađa za tri i Panatinaikos stiče dvocifrenu prednost - 59:48. Ipak, trener Oded Kataš je zaradio tehničku grešku. Volden je bio precizan sa penala, a onda i nekako daje koš u naknadnom napadu, a posle odbrane daje i trojku! - 59:54

21:13

27' Zvezda potpuno stala

Posle tajm-auta, Zvezda gubi svoju treću loptu u ovoj četvrtini, Papajanis pogađa, Panatinaikos je na +7. Posle toga Hezonja pogađa drugo bacanje. 56:48 To je serija domaćina 12:0

21:09

26' Vratio se Panatinaikos

Propustila je Zvezda dva napada, Lazić je bio sam "kao duh" na trojci, ali nije pogodio. Na drugoj strani je Sent-Ros ukrao loptu i istrčao kontru do kraja, a onda Hezonja pogađa uz sirenu za tri - 49:48.

Posle toga Sent-Ros krade loptu i šesti put i daje 13. poen. Posle još jednog izgubljenog napada, Papajanis zakucava - 53:48, a moglo je da bude mnogo drugačije.

Radonjić zove tajm-aut.

21:06

24' Vodi Zvezda!

Papajanis izjednačava sa poludistance, a onda Lazić daje trojku! Papajanis je opet pogodio sa poludistance, nakon čega su oba tima propustila napade, a onda posle dobre odbrane Dobrić pogađa tri! 44:48

21:04

21' Rit je povređen, Zvezda vodi

Loš početak za Crvenu zvezdu, pošto je odmah na početku pao Duop Rit i morao je da izađe iz igre. Noko pogađa i crveno-beli vode - 40:42

20:51

Šta kažu brojke?

U Zvezdi je najefikasniji Lojd sa 9 poena, što i nije čudno jer je u sjajnoj formi, ali je danas jako brzo došao do dva faula. Kuzmić je postigao 7, Noko 6, a Volden 5 poena. Crveno-beki za dva šutiraju 14/22, a za tri 3/11.

Najefikasniji u Panatinaikosu jeSend-Ros sa 11 poena. PAO za dva šutira 9/17, a za tri 4/10.

20:47

Kraj prvog poluvremena

Zvezda je drugu četvrtinu dobila 23:17, istim rezultatom kojim je izgubila prvu. Mogla je i da vodi Zvezda, odličnu akciju je nacrtao Radonjić za poslednje četiri sekunde, ali je Dobrić promašio trojku. Znatno bolja igra u drugoj četvrtini, 40:40

20:44

19' Potpuno se vratila Zvezda

Zvezda je bolje počela drugu deonicu, a posle serije 9:2 i koša Branka Lazića prvi put došla u vođstvo - 38:37.

Mitoglu je odmah uzvratio, imamo živu utakmicu 38:37

20:24

Kraj prve četvrtine

Prva četvrtina završena je serijom grešaka, ali, mora se reći, i sa nekoliko čudnih sudijskih odluka. Dejan Radonjić se bunio i dobio tehničku grešku. Zvezda iz igre šutira 7/16, od čega 1/6 ta tri. 22:17

20:16

7' Evo konačno trojke za Zvezdu

Sent-Ros je pogodio oba penala, a Radonjić je promenio oba visoka igrača. Tu su Jagodić Kuridža i Lendri Noko umesto Rita i Kuzmića. PAO igra dobru odbranu, morao je Dobrić iz daljine, bez uspeha.

Ipak, Panatinaikos nije uspeo da prevede loptu za osam sekundi, tako da Zvezda ima novu šansu, ali opet je morala da šutira iz "očaja" - Uskoković je promašio, ali je stigao Vajta sprečio lake poene. Igrač Panatinaikosa je promašio drugo bacanje. Na drugoj strani Dobić pogađa prvu trojku za Zvezdu! 14:10

20:11

6' Bude se crveno-beli

Uskoković sjajno nalazi Kuzmića i on postiže lak koš! Sent-Ros je fauliran, TV tajm-aut 11:7

20:09

5' Zvezda kao da nije počela utakmicu

Kuzmić pogađa, a Zvezda u sledećem napadu izlazi iz bonusa. PAO igra lep i jednostavan pik en rol, Papajanis neometano zakucava. Crveno-beli kao da još nisu ušli u utakmicu. 11:5

20:07

4' Evo poena za Zvezdu

Lojd je sakupio dva faula za tri i po minuta. To je problem jer je on u sjajnoj formi. Uskoković je istrčao kontru i položio, a pritom je i fauliran. Papajanis je gurnuo "Skoleta" u leđa, ali to nije nameran faul. 9:3

20:05

4' Serija promašaja

Zvezda je tri minuta i 18 sekundi nema koš, a Janis Papapetru daje još jednu trojku! 9:0

20:05

2' Zvezda smušena napadu, sledi kazna

Zvezda je imala prvi napad, ali je Lojd izgubio loptu, posle čega je Sent-Ros pogodio trojku. Rit nije uspeo da uzvrati, posle dobre odbrane, Zvezda je opet izgubila loptu. To je drugi napad da Zvezda nije uputila šut. Sent-Ros opet kažnjava trojkom! 6:0

Bek PAO-a je već stigao otprilike na svoj prosek po meču.