Pratite sa nama duel 22. kola ABA lige

Partizan konačno slavio, sad je gužva u vrhu ABA! Crno-beli igrali za obraz, a napravili pometnju u borbi za vrh Izvor: MN PRESS

Posle dva i po meseca bez pobede i sedam vezanih poraza, Partizan je konačno slavio u ABA ligi.

Partizan - Mornar 83:75 (18:16, 24:20, 20:20, 20:19)

Partizan je poslednji put pobedio 3. januara protiv Splita. Govorilo se da su crno-beli ovde igrali za obraz, ali realno, igrali su i da izbegnu borbu za opstanak.

To se, međutim, nije desilo, odigrao je Partizan jednu od boljih utakmica u poslednje vreme, pre svega rasterećeno, proradio je šut, "probudili" su se neki igrači, vratio se Vil Mozli posle povrede i na kraju je Mornar morao da smanjuje razliku.

Barani su ostali na 17 pobeda, koliko ima i Crvena zvezda, ali čak tri utakmice manje. Igokea i Budućnost imaju po 16, uz dva, odnosno tri meča manje, dok je Cedevita Olimpija na 15 trijumfa uz tri utakmice manje.

Biće ovde baš gužva u borbi za vrh, ali je sigurno da pobeda Partizana odgovara i Zvezdi i Budućnosti, koji sutra igraju derbi kola.

Partizan je večeras igrao bez Erika Mike i Radeta Zagorca, dok je Mornar bio bez Džejkoba Pulena, ali uz Ajzeju Vajtheda, koji se oporavio.

Rivali su počeli prilično tvrdo, sa mnogo grešaka i promašaja, Mornar je uglavnom vodio, ali je Partizan na prvi mali odmor otišao sa dva poena prednosti, 18:16. Mornar je preokrenuo početkom druge deonice mini-serijom 6:0, a crno-beli su uzvratili istom merom.

Mornar je poveo 32:26 i delovalo je da će se "odlepiti", ali su Rašon Tomas i Nemanja Dangubić pokrenuli seriju 14:2 za potpuni preokret Partizana.

Domaći tim posle toga nije više ispuštao prednost, najveća je bila +16 u poslednjoj četvrtini, ali je brzopletom igrom u finišu dao Mornaru minimalnu šansu, koju on ipak nije iskoristio.

Uskoro opširnije...

18:51

Kraj!

Partizan je razvlačio vreme, Perkins je fauliran, dao je jedan od dva penala. Posle toga je Vajthed imao vremena samo da šutne za tri i promaši. Gotovo!

18:48

Partizan ima +7 na 23 sekunde pre kraja

82:75 i tajm-aut za Matovića. Mornaru treba čudo...

18:43

39' Mornar je još u igri

Mozli daje koš, a Vajthed pogađa trojku i to je 9 razlike na 1:39 do kraja. Tomas pravi korake, Mornar ima još 70 sekundi.

18:41

38' Mornar se ne predaje

Smit daje koš, onda se Mornar dobro brani, tako da Partizanu ističe napad. Smit daje jedno od dva bacanja, ali Vranješ hvata ofanzivni skok, a Jeremić pogađa trojku.

Najbolji mogući scenario za Mornar - 79:69. Sada Matović traži tajm-aut. 2.14 do kraja

18:38

37' Partizan samo rešeta

Gejbrijel je pogodio bacanja, Perkins promašuje trojku, ali Jaramaz hvata ofanzivni skok i daje Pejdžu koji daje za tri! U odličnoj poziciji je Partizan, 79:63, 3.40 do kraja

11 trojki do sada uz 50 odsto šuta za tri.

18:33

36' Jaaaramaaaz

Tomas je napravio četvrtu ličnu grešku, pa je izašao. Janković je posle faula nad Hamiltonom otišao pravo u svlačionicu, ne znamo šta je razlog. Hamilton je pogodio oba bacanja, a onda Jaramaz preko Nidama daje trojku! 76:61

18:31

35' Čuva Partizan prednost!

Nekoliko promašaja na obe strane, a onda Dangubić pogađa trojku i vraća +14 za Partizan na pola četvrte četvrtin! 73:59

18:27

34' Jeremić čuva Mornar

Jeremić pogađa trojku i drži Mornar u priključku, Matović odmah reaguje tajm-autom. 70:59

18:26

34' Peeeeerkiiiiiinss!

Perkins pogađa "ludačku" trojku, dugo je držao loptu, bio je van balansa, padao je u stranu, ali je lopta završila u košu! Na drugoj strani faul Gordića u napadu. Sjajan trenutak Partizana. 70:56

18:23

33' Najveća prednost Partizana

Perkins je osvojio loptu, istrčao sam u kontru i nekako pogodio, Partizan je "dvocifren"! 67:56

Tajm-aut za Pavićevića

18:21

32' Peeeeeejdž

Odlučujuća četvrtina počela je trojkom Pejdža sa osam metara iz mesta preko ruke! 65:56, to je najveća prednost crno-belih do sada. Na drugoj strani je Pejdž "zalepio" Jeremića.

18:18

Kraj treće četvrtine

Gordić daje jedan od dva penala četiri sekunde pre kraja. Partizan ima poslednji napad, ali nije uspeo da ga iskoristi. 62:56.

Razlika kojom smo ušli u četvrtinu. Još 10 minuta.

18:16
18:16

30' Koš za koš

Perkins daje trojku i Partizan vraća +6, što je prednost oko koje se vrti cela deonica. Još minut do kraja. 60:54

18:14

28' Čudna utakmica, puna grešaka

Konačno pogodak za Partizan! Eli-up Perkins-Mozli, uzvraćaju Gordić i Hemilton! Onda Tomas kupi "otpadak", a na drugoj strani Gordić daje trojku, 55:52

18:12

27' Gledamo reviju promašaja

Gordić daje dva penala, a posle dva promašaja na obe strane, Perkins promašuje za tri, a Mozli pravi faul u napadu.

Gordić maltene sam igra protiv crno-belih, ali nije precizan, dok Partizanu fali kreacija u napadu, tako da se ređaju promašaji na obe strane. Ostaje 51:47

18:09

25' Čuvaju crno-beli prednost

Klupa Mornara dobila je tehničku, Pejdž je bio precizan sa penala, a onda je Luković zakucao! Ali posle promašaja Nidama Tomas daje koš, ali promašuje dodatno bacanje. 51:45

18:06

24' Živnula je utakmica

Posle penala Tomasa, Partizan dolazi do maksimalne prednosti, 46:39, ali onda prave grešku i Vranješ daje lake poene iz kontre, samo da bi Tomas uzvratio, a onda i Luković! Imamo rafalnu paljbu. 48:43

17:58

Pogledajte galeriju sa utakmice

17:52

Šta kažu brojke

Partizan je preokrenuo serijom 14:2 u kojoj je učestvovala cela ekipa. Posle prvih 20 minuta, Tomas je dao 7 poena, Dangubić, Jaramaz i Mozli su dodali po 6, a Pejdž 5 poena. Crno-beli za dva šutiraju 9/21, a za tri 5/9 i imaju 6 izgubljenih lopti.

U Mornaru je slična situacija: Smit je dao 9 poena, Lazić 7, a Gejbrijel 6. Mornar ima 11 izgubljenih lopti i to mu je najveći problem do sada.

17:46

Kraj prvog poluvremena

Sjajan potez Lazića i eto konačno poena za Mornar!

Zakucavanje Lazića protiv Partizana
Izvor: Youtbe/ABA liga jtd

Pejdž je promašio čist šut za tri, a posle ofanzivnog skoka Perkins daje za tri! Još 25 sekundi do kraja, 40:34.

Smit je lako zakucao pored Perkinsa. Još 6 sekundi do kraja poluvremena, Matović je uzeo tajm-aut da pripremi napad.

Perkins je išao do kraja na ulaz, promašio je, ali je Mozli "popravio". 42:36

17:41

18' Traje serija

Pomeo se Mornar, traje sušna serija. Mozli daje oba bacanja, to je 11:0, Pavićević traži tajm-aut. 37:32

17:39

18' Partizan pravi 9:0

Posle nekoliko grešaka, Jaramaz je šutirao iz okreta na isteku napada i pogodio trojku sa osam metara! To je 7:0 crno-belih. Vranješ ne uspeva da vrati trojku, dok je na drugoj strani Mozli fauliran pri šutu. Precizan je oba puta, vodi Partizan 35:32

17:34

17' Čuva Mornar prednost

Lazić daje još jednu trojku za Mornar, a onda i dvojku i to je već osetnija prednost za Barane i konačno Tomas daje svoj sedmi poen, a posle promašaja, Dangubić polaže - 30:32. Tajm-aut za Pavićevića

17:32

15 - Gordić, pa Tomas

Gordić i Hemilton donose izjednačenje Mornaru, gledamo potpuno, potpuno ujednačenu utakmicu, mada punu grešaka.

Ali, Gordić sada ne greši za tri, a ni Tomas na drugoj strani - 26:27

17:30

14' Evo Partizana

Dangubić posle tajm-auta daje trojku, onda se Partizan odbranio, pa Tomas daje koš uz dodatno bacanje - da! 24:22

To je sad Partizanova mini-serij 6:0

17:27

12' Mornar odmah pravi 6:0

Trojka Hemiltona, pa Gejbrijela i to je 6:0 za Mornar. Matović traži tajm-aut.

17:23

Govor brojki

Pejdž 5, Janković 4, Jaramaz i Veličković po 3 poena.

U Mornaru Smit 7 poena.

17:22

Kraj prve četvrtine

Veličković potpuno sam pogađa trojku! Nerešeno, 16:16 u poslednjem minutu. Hemilton se potpuno spetljao u napadu i to je "prodata" lopta za Mornar. Crno-beli imaju napad 28 sekundi pre kraja. Lopta dolazi do Pejdža, koji je fauliran pod košem 15 sekundi pre kraja. Pogodio je oba i crno-beli na mali odmor odlaze sa 18:16

17:18

9' Muči se Partizan u napadu

Veličković je napravio sjajnu poziciju za Mozlija, koji je jednom rukom promašio sa poludistance, iako je bio sam. Na drugoj strani Gejbrijel pogađa trojku. Slaba organizacija napada Partizana, vrlo su statični i na kraju Dangubić kreće ka košu, ali je fauliran.

Sa linije penala pogađa samo drugo. 1/4 sa penala za Dangubića. Još minut i po, 13:16

17:16

8' Teška utakmica za gledanje

Smit je dao koš i dodatno bacanje, Mornar ponovo vodi, a na drugoj strani Perkins promašuje trojku. Isprekidana utakmica, mnogo grešaka, nije lako za gledanje. 12:13

17:13

6' Živnuli su malo strelci

Pogađa trojku Partizanov Amerikanac, Vranješ odmah uzvraća! Jaramaz daje koš uz dodatno bacanje. U igru ulazi i Mozli, ali i Gordić. 12:10

17:11

5' Jako malo poena, vrlo tvrda utakmica

Trifunović je izjednačio, ali onda je usledila serija grešaka na obe strane, uglavnom u napadu. Partizan je izašao iz bonusa u prvoj polovini prve četvrtine, sa dvojicom igrača koji imaju dva penala - Tomas i Trifunović.

Šehović pogađa jedno od dva slobodna bacanja - 6:7.

17:08

4' Mornar vodi, malo poena

Šehović je odlično pronašao Smita, koji se "sakrio" uz čeonu liniju, a onda iz mesta zakucao, uz dodatno bacanje, koje nije pogodio. 4:6

17:07

3' Tvrdo

Partizan je poveo 2:0, Mornar poveo, pa izjednačio Janković, koji je dao prva četiri poena za crno-bele. Dangubić je mogao da donese novo vođstvo, ali je promašio oba bacanja. Baš tvrd početak. 4:4

17:05

2' Počela je utakmica

Ovo su startne petorke. Rezultat je 4:4

Partizan: Dangubić, Jaramaz, Janković, Tomas, Trifunović.

Mornar: Nidam, Šehović, Smit, Vranješ, Luković.