ABA UŽIVO Borac - Igokea prenos

"Stotka" Igokee u Čačku, Borac demoliran, Marinović isključen!

Igokea ubjedljivo savladala Borac u Čačku i upisala treću vezanu pobjedu u ABA ligi.

ABA UŽIVO Borac - Igokea prenos Izvor: aba-liga.com/KK Borac/Duško Radišić

Očekivao se neizvjestan okršaj, ali vidjeli smo "stotku" u Čačku!

Košarkaši Igokee sa više nego ubjedljivih 101:78 savladali su ekipu Borca, koji se držao samo u prvom poluvremenu, a onda položio oružje.

Iako su Čačanima neophodni bodovi za opstanak u ABA ligi nisu uspjeli da zaustave Igokeu na njenom pohodu ka vrhu tabele i gotovo već izvjesnom plej-ofu.

Bila je ovo odlična partija cijele ekipe, a nekoliko igrača upisalo je dabl-dabl u meču u kojem je Igokea u prvoj četvrtini nadoknadila "minus devet", a onda potpuno preuzela kontrolu.

Borac nije imao rješenja za centarsku liniju Igokee, Karmajkl je završio meč sa 16 poena i osam skokova, Jovanovič sa 16 poena i 10 skokova, a još dva igrača upisala su dabl-dabl.

Entoni Klemons ubacio je 10 poena i podijelio 13 asistencija, a odličan je bio i Dalibor Ilić koji je ubacio 14 poena i upisao 10 skokova.

Meč je odlučen u trećoj četvrtini, a upravo trojka Ilića i sjajno zakucavanje Karmajkla za 72:56 četiri minute prije kraja treće dionice najavili su katastrofu domaćih.

Trener Borca Marko Marinović bio je bijesan poslije pogotka Pota u posljednjoj sekundi treće četvrtine, a nije se smirio ni kada je počela posljednja, pa je zbog prigovora sudijama prvo zaradio tehničku, potom i isključenje i jasno je bilo gdje ovaj meč ide,

Na drugoj strani trener Igokee Dragan Bajić u posljednje dvije minute pružio je priliku mladim snagama Kosti Kondiću i Stefanu Simaniću, a upravo je ovaj prvi postigao trojku za "stotku" Igokee, odnosno konačnih 101:78.

NAJAVA:

Košarkaši Igokee gostuju u Čačku kod Borca koji je prekinuo seriju poraza u proteklom kolu i kojem su neophodni bodovi za opstanak.

S druge strane Igokea je vezala dva trijumfa i zadržala odlične šanse za plej-of, pa se nada da taj niz može nastaviti protiv Borca.

Trener Igokee pred ovaj meč upozorio je da su Čačani dobra ekipa i da respektuje rad Marinovića, ali da se nada dobrom rezultatu.

78:101 - TROJKA KONDIĆA ZA KRAJ!

Upravo je mladi Kondić pogodio trojku kojom je Igokea prebacila stotku - pobjeda 101:78!

20:46

75:98 - Bajić uvodi mlade snage

Trener Igokee uveo je Kostu Kondića i Stefana Simanića koji će odigrati posljednje dvije minute

20:42

73:90 - Tajm aut Borca

Još nešto manje od pet minuta ostalo je do kraja, Igokea ide ka ubjedljivoj pobjedi

20:32

63:83 - Jošilo!

Trojka Jošila za ogromnu prednost Igokee

20:31

61:81 - Isključenje Marka Marinovića

Trener Borca Marko Marinović prvo je zaradio tehničku zbog prigovora sudiji, potom je nastavio da đestoko prigovara i zaradio je isključenje. Grej je pogodio tri bacanja za 20 poena prednosti Igokea

20:28

58:76 - Pot na isteku vremena, Marinović je bijesan!

Stefan Pot pogodio je za dva u posljednjoj sekundi treće četvrtine, a trener Borca bijesan je na svoje saigrače koji su Igokei dozvolili da u posljednjih deset minuta uđe sa 18 poena prednosti!

56:70 - ILIĆ!

Miletić je odlično zakucao i probudio domaće, ali Ilić na drugoj strani pogađa trojku. Njegovih 14 poena dosad.

20:15

51:64 - Najveća prednost Igokee

Igokea je nastavila u dobrom ritmu i u nastavku a trojkom Atića i poenima Klemonsa stigla je do najveće prednosti na ovoj utakmici

19:55

49:57 - Kraj druge četvrtine

Klemons poslije sjajnog driblinga pogađa za 57:49 i solidnu prednost Igokee poslije prvog poluvremena

19:50

47:53 - ZAKUCAVANJE ILIĆA!

"Pokidao" je obruč Dalibor Ilić zakucavanjem za prednost Igokee od šest poena

19:47

45:49 - Nesportska Pota vratila Borac

Imala je Igokea devet poena prednosti (49:40) i napad ali je nakon nesportske lične Pota ekipa Borca vezala pet poena

19:42

38:45 - Igokea odbila nalet Borca

Spustili su domaći zaostatak na 38:39, ali je njihov nalet odbila Igokea trojkama Greja i Jošila

19:36

33:36 - Ne daju se Čačani

Ekipa Borca nije se predala i trojkom Novakovića i poenima Smita spustila prednost Igokee na samo tri poena

19:34

25:34 - Igokea se odlijepila

Košarkaši Igokee nadoknadili su minus devet u prvoj četvrtini, a u drugoj su sada napravili toliku razliku i imaju osjetnu prednost

19:27

25:28 - Kraj prve četvrtine

Igokea vodi 28:25 poslije prvih deset minuta igre. Imali su gosti i pet poena prednosti, ali je Sanadze u posljednjim trenucima pogodio "flouter". Džeki Karmajkl odlično je odigrao prvu četvrtinu i upisao deset poena i četiri skoka za sada.

19:24

20:22 - TALIĆ!

Talić je pogodio trojku za prvo vođstvo Igokee u devetom minutu utakmice.

19:22

19:17 - Ilića poremetio prekid

Dugo je trajalo gledanje snimka da li je riječ o nesportskom faulu, na kraju samo normalan prekršaj dosušen Nerandžiću, a dug prekid kao da je malo poremetio Iliča koji pogađa samo jedno slobodno bacanje

19:17

16:16 - Tajm aut Borca

Sada Borac traži minut odmora poslije izjednačenja koje je donio Karmajkl

19:14

14:12 - Igokea se vraća poslije tajm auta

Atić je vezao dve trojke, a Ilić pogodio jedno slobodno bacanje i Igokea se vratima poslije minuta odmora

19:12

14:5 - Nova serija domaćih, tajm aut Bajića

Poenima Sanadzea i Čarapića ekipa Borca napravila je seriju 8:0 i natjerala Bajića na tajm-aut

19:11

6:5 - Igokea odgovara na seriju domaćih

Borac je poveo serijom 6:0, ali je Igokea uspjela da uzvrati i smanji na poen zaostatka