evroliga crvena zvezda makabi uživo

Zvezdin dostojanstven oproštaj! Makabi je u sjajnoj formi, ali je pao u Beogradu

Mnogo, mnogo bolji nastup nego pre dva dana

evroliga crvena zvezda makabi uživo Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je imala slabu prvu četvrtinu, ali je posle pokazala sve šta zna i zaustavila Makabi koji je u naletu.

Ovo je pobeda za oproštaj od Pionira u Evroligi ove sezone. Sad još Alba i kraj sezone.

Zvezda - Makabi 74:64 (15:21, 18:13, 20:11, 21:19)

Zvezda je tokom celog meča igrala odličnu odbranu, ali je u prvom poluvremenu, a posebno u prvoj četvrtini imala pravi sumrak u napadu. Iz igre je šutirala u jednom trenutku čak 1/12, što je Makabi znao da iskoristi, pa je imao i dvocifrenu prednost.

Ipak, Zvezda nije gubila glavu i malo po malo je vraćala prednost, a mogla je da vodi i već do poluvremena, ali je pravila neke nekaraktiristične greške u prvom poluvremenu.

Drugo poluvreme – druga priča. Zvezda je proigrala i počela da pogađa šuteve, stekla prvo vođstvo nakon početnih 6:0, a onda je Makabi počeo da šutira za tri, ali ne i da pogađa.

Pored toga, svaki igrač Zvezde koji je ulazio pokazivao je sjajnu reakciju, a tempo u odbrani nije opadao.

Zvezda je na kraju imala 51 odsto šuta iz igre, ali je 19 izgubljenih lopti nadoknadila sa čak 45 skokova! Makabi je ostao na 25 i u drugom poluvremenu nije imao rešenja u napadu na intenzitet crveno-belih.

Ponovo je sjajan bio Džordan Lojd sa 21 poenom uz sedam skokova, dok je Ognjen Dobrić postigao 13. Odličan je bio i "probuđeni" Lendri Noko, koji je upisao dabl-dabl sa 10 poena i 11 skokova. Marko Simonović je imao šest poena i 11 skokova, a Dejan Davidovac 11 poena.

Najefikasniji u Makabiju bio je Tajler Dorsi sa 14 poena, dok je Ilajdža Brajant postigao 12.

Crvena zvezda: Hol 5, Lojd 21, 7sk, 6as, Uskoković 6, Davidovac 11, Lazić 2, Radanov, Dobrić 13, Simonović 6, 11sk, Jagodić-Kuridža 2, Kuzmić, Noko 10, 11sk.

Makabi: Brajant 12, Vilbekin 6, Klajn nije igrao, Džons 6, 5sk, Kalojaro, Koen nije igrao, Kaspi 2, Dorsi 14, Dibartolomeo 3, Blajzer dva, Bender 9, Žićić 10, 6 sk.

Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.

22:34

Kraj!

Crvena zvezda - Makabi 74:64 (15:21, 18:13, 20:11, 21:19)

22:31

39' Mirno sad

Noko daje koš i Zvezda ponovo ima 10 – 71:61. Lojd je fauliran i izašao je iz bonusa, crveno-beli imaju razliku, još minut i po, samo polako.

22:28

38' Još malo!

Makabi se malo po malo vraćao, ali onda Dobrić preko ruke daje trojku! 69:61, još 2:44

22:15

33' Zvezda je dvocifrena!

Davidovac pogađa za tri i Zvezda ima dvocifrenu prednost! 58:48

22:10
22:10

Kraj treće četvrtine

Kakav festival promašaja u Pioniru. Srećom, i Makabi insistira na trojkama, ali to prekida Uskoković dalekom dvojkom. Davidovac i MJK su udvojili Žižića, ali se napravio prostor, tako da je Hrvat uspeo da iznudi faul tri sekunde pre kraja napada.

Zvezda ima 10 sekundi za poslednji napad. Davidovaaaaac! Finta šuta, a onda ulaz u prazan reket i elegantno polaganje uz maksimalno iskorišćeno vreme. 51:45

22:06

29' I dalje je egal

Kuridža je dao jedno od dva bacanja, Zvezda se opet odbranila, ali Hol pravi faul u napadu, njegova četvrta lična. Isti plej je malopre u polukontri odlučio da šutne prebrzu trojku iz loše pozicije. Ušli smo u poslednja dva minuta 49:44

22:04

28' Olako je Zvezda ovo shvatila

Imala je Zvezda nekoliko šansi da stekne dvocifrenu prednost, ali je pravila nepotrebne greške. Dragan Bender je dao dva penala, posle čega je usledila serija promašaja na obe strane, da bi Žižić dao koš uz faul. Tajm-aut

48:44

21:59
21:59

16' Daaaavidooovaaac!

Davidovac pogađa trojku! Ma, tako je! 48:39

Makabi je u bonusu, Zvezda ima samo jedan faul, jako dobra situacija za crveno-bele.

21:56

25' Vodi Zvezda

Noko je dao koš i konačno vratio prednost Zvezdi, ali Makabi je vratio i sada Davidovac daje koš i dodatno bacanje – 40:39.

Sjajan je Noko i u skoku, a onda Lojd daje koš uz faul! Da! Odmah Lazić krade loptu i sam istrčava kontru - 45:39. Tajm-aut

21:44

Uživajte u Kobrinoj majstoriji!

21:37

Govor brojki

Sasvim drugačija druga četvrtina Zvezde. Posle početnih 1/12 za dva, imali su 7/8, odnosno samo jedan promašaj za dva. Igrali su crveno-beli zaista odličnu odbranu, ali je u napadu "škripalo" i nepotrebno se komplikovalo.

Lojd je napravio dve nekarakteristične greške – ležerno izvedena kontra na 4 i onda ispadanje lopte u aut – inače je vrlo lako Zvezda mogla da ima prednost. Crveno-beli su imali sedam ofanzivnih skokova, ali nije im to donelo mnogo koristi.

Lojd je dao devet poena, Dobrić sedam, Hol pet, Uskoković i Noko po četiri, Simonović tri.

U Makabiju su Brajant i Žižić dali po šest poena.

21:33

Kraj prvog poluvremena

Lojd daje koš i Zvezda je na poen zaostatka! Dibartolomeo promašuje trojku, a onda Lojdu ispada lopta u aut. Druga nekarakteristična greška Amerikanca večeras, imaće Makabi 17 sekundi za poslednji napad.

Zvezda se odbranila, ostaje 33:34! Da nije bilo nekih baš neuobičajenih grešaka, crveno-beli su vrlo lako mogli da vode.

21:29

19' Zvezda je definitivno u naletu

Lojd po isteku napada faulira Žižića, koji nekako ubacuje loptu u koš. Srećom, promašuje dodatno bacanje, a na drugoj strani Noko hvata ofanzivni skok i pogađa! 31:34

Idemo!

21:28

18' Evo Zvezde

Dobrić prima loptu van linije za tri poena, a onda se sjurio ka košu i među dvojicom zakucava! Kakav potez "Kobre"!

Posle toga u odbrani krade loptu, a onda je fauliran i ide na bacanja. Ustala je klupa Zvezde i pozdravljaju Dobrića, koji je siguran sa penala. 29:32, evo Zvezde!

21:23

16', Makabi dvocifren, ali Zvezda odmah uzvratila

Žižić daje laki koš, a onda Noko konačno pogađa iz pozicije koju je sam sebi izgradio. Posle odbrane, Uskoković pogađa 25:32

Tajm-aut za Makabi.

21:21

15' Zvezda krenula pa stala

21:18

14' Vratila se Zvezda!

Lojd je fauliran i pogađa oba bacanja. To je serija Zvezde 6:0. Trojica igrača Makabija imaju po dve lične, u Zvezdi Hol tri. 21:25

21:15

13' Zvezda u mini-seriji

Uskoković sad pogađa sa poludistance, lepo. Sada Sferopulos traži tajm-aut 19:25

21:13

13' Konačno prekid

Hol nekako daje koš, jednoručni "flouter" sa poludistance. Konačno pogodak iz igre – 17:25

21:12

12' Makabi je dvocifren

Blajzer "otvara" drugu četvrtinu trojkom. Zvezda u napadu opet spušta loptu, ali Davidovac je odmah udvojen i gubi loptu. Mora nekako domaćin da nađe put ka košu. Džons prelako daje koš i Makabi je već "dvocifren" – 15:25

21:10

Nestvarno loš Zvezdin šut, pazite ovo:

1/12 šut za dva – 8,3 odsto.

Zvezda je imala i četiri ofanzivna skoka pride. Jako, jako loše, ali kada se to uzme u obzir, rezultat je dobar.

21:08

Kraj prve četvrtine

Jagodić Kuridža daje jedno od dva bacanja, a na drugoj Brajant daje oba. Lojd je fauliran, a Makabiju će ostati četiri sekunde za poslednji napad.

Zvezdin plej je siguran, Lazić je ušao da brani poslednji napad gostiju. Uspešno! 15:21

21:03
21:03

10' Zvezda vezuje greške

Kuzmić je u reketu, ali Zvezda nema koristi od toga, dok na drugoj strani Uskoković često ispada i ostavlja Vilbekina samog. Radonjić zove tajm-aut. Još 50 sekundi. 12:19

21:01

8' Makabi u naletu, Simonović pogađa

Posle tajm-auta sudije su odužile pregledanje snimka, na kraju običan faul, posle koga Bender pogađa trojku, a onda i koš. Mini-serija 5:0, koju zaustavlja Marko Simonović. 12:15

20:56

6' Igra se koš za koš

Prekida Dobrić sušni period Zvezde trojkom, ali Vilbekin odmah vraća! 9:10

Makabi je izašao iz bonusa, tajm-aut.

20:54

5' A evo i Makabija

"Probudio" se Makabi i sada on igra sjajnu odbranu! Zvezda je tri minuta bez koša, a Dibartolomeo pogađa trojku i sada gosti vode! 6:7

20:50

3' Sjajna odbrana Zvezde!

Sjajnu odbranu igra Zvezda! "Radonjizam" na delu. Makabi je u dva i po minuta zabeležio već dva faula u napadu, a nije dao koš skoro tri minuta. 2:6

20:48

2' Zvezda već stekla lepu prednost

Lojd je fauliran i koristi poklon - 0:6

20:47

1' Zvezda ne ponavlja greške

Dobro izgrađena pozicija, ali Noku lopta sa zicera izlazi iz koša. Na drugoj strani Zvezda tera Makabi na iznuđeni šut. Lojd pogađa sa zadrškom, a onda i Hol daje trojku! 0:5

Dobro je, nećemo gledati sušu kao u prošlom meču.