Kraj Zvezdine košmarne sezone u Evroligi: Debakl crveno-belih za kraj!

Još jedan ubedljiv poraz na rastanku od elitnog evropskog takmičenja.

Kraj Zvezdine košmarne sezone u Evroligi: Debakl crveno-belih za kraj! Izvor: MN PRESS

Još jedno više nego bledo izdanje Crvene zvezde! Srpski predstavnik u Evroligi razbijen je u Berlinu, gde je Alba dobila borbu za 16. mesto u elitnom košarkaškom takmičenju Evrope.

Crveno-beli će, nakon još jednog ubedljivog poraza, zauzeti 17. mesto u konačnom plasmanu, što je sezona za zaborav u beogradskom klubu.

Alba - Crvena zvezda 81:58 (24:22, 25:8, 17:16, 15:12)

Bila je Zvezda blizu na početku druge četvrtine, kada je uspela da izjednači i najavi da će se boriti u ovom meču, ali potvrdu te najave nismo videli ni na trenutke. Od 24:24 krenula je serija domaćeg tima, a drugi deo meča u potpuno je pripao Albi.

Dobio je tim iz Berlina svaku četvrtinu u ovom meču, ali je posebno ubedljiv bio u drugom periodu, kada je gostima iz Beograda dozvolio da postignu samo osam poena... Tako nije moglo da se pobedi, čak ni da se pruži dostojanstven odmor.

Sezona je gotova na vrlo loš način, ubedljivim porazom od ekipe koja se, kao i crveno-beli, nalazi pri dnu tabele.

Pejton Siva obeležio je meč sa 17 poena, dok su dvocifreni učinak imali Fontekio sa 13 i Erikson sa 12 poena. Samo dvojica igrača Crvene zvezde upisali su dvocifren broj poena večeras. Marko Simonović ubacio je 12, a Džordan Lojd 10.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.

21:35

Kraj!

U poslednjem kolu Evrolige za ovu sezonu Alba je u potpunosti nadigrala Crvenu zvezdu. Konačan rezultat meča je 81:58 za nemački tim!

21:21

Prednost samo raste...

Crveno-beli su, na sedam minuta do kraja meča, na 25 poena zaostatka!

Iako su pokazali malo života u drugom delu, posebno početkom treće deonice, Alba sada vodi 71:46!

21:00

Nastavljamo!

Počela je treća četvrtina susreta Albe i Crvene zvezde, a domaćin nije iskoristio prvi napad u ovom delu meča. Ipak, Berlinci imaju ubedljivu prednost od čak 19 poena razlike (49:30) iz prve dve deonice.

20:51

Asistencije!

Koliko je loša i rastrzana igra Crvene zvezde pokazuje i broj od samo četiri asistnecije u prve dve četvrtine.

Uskoković, Davidovac, Lazić i Jagodić-Kuridža jedini su igrači koji su uposlili saigrače pred postizanje poena. Vrlo skroman učinak crveno-belih.

20:45

Poluvreme!

Drugi deo meča Alba rešava u svoju korist rezultatom 25:8! Katastrofalna igra crveno-belih mogla bi da se sumira u poslednja dva napada koja je bez ikakve kontrole, sa čak tri pokušaja, rešavao Lengston Hol koji nijednom nije bio precizan.

Na najveći odmor crveno-beli odlaze sa velikim zaostatkom i teško da će Dejan Radonjić imati mnogo lepih reči za rezultat 49:30!

20:43

15 poena prednosti!

Alba lakim poenima stiže do 45:30 i sada ima čak petnaest poena prednosti. Deluje da ovaj meč može da ode samo u jednom pravcu. Nije ovo oproštaj od Evrolige kakav su Dejan Radonjić i navijači crveno-belih želeli u Berlinu.

20:38

Šest minuta ničega...

Četiri poena crveno-belih za šest minuta košarke su veliki problem, ali ništa manji problem je 17 poena koje je Alba postigla u istom periodu.

Od egala na 24:24 do 41:26 prošlo je malo vremena!

20:35

Dvocifreno!

Nkon defanzivnog skoka Lendrija Noka, a zatim i njegovog poigravanja u reketu, Alba dobija novu šansu. Pejton Siva ostaje sam i pogađa trojku za ubedljivih 36:26!

20:33

Serija, serija...

Bila je Crvena zvezda na 24:24, imala čak i priliku da pređe u vođstvo, ali... Serija od sedam uzastopnih poena domaćeg tima odvela je Albu na bezbednih 31:24, što će biti izazov stići pre poluvremena.

20:23

Dobrić!

Kakvo iznenađenje za igrače Albe! Imali su oko tri sekunde za poslednji napad u prvoj deonici, ali je košarkaš Crvene zvezde ukrao loptu.

Dobrić je presekao pas, zatim iznudio faul i pogodio jedno slobodno bacanje, pa je na kraju prve deonice 24:22 za domaću ekipu!

20:17

Drži se Zvezda - 18:15!

Delovalo je u jednom trenutku da će tim iz Berlina slomiti otpor gostiju, ali vraćaju se crveno-beli. Trojka Marka Simonovića, pa pogodak za dva Korija Voldena rezultatski vraćaju Zvezdu u meč.

20:02

Meč je počeo!

Dobro otvaranje susreta od strane beogradskog tima koji večeras igra u plavim dresovima!

Prvo je ofanzivnim skokom Jagodić-Kuridže izboren novi napad, a zatim trojkom Lojda stečena prednost.