Barselona pobjegla sa ivice ambisa: Autsajder opet ZALEDIO najvećeg favorita - morao je u PRODUŽETAK!

Autor Goran Arbutina

Ponovo je bio šou!

evroliga Barselona - Zenit 81:76 Izvor: Profimedia

Još jedan neverovatan meč u Barseloni!

Ekipa Šarunasa Jasikevičijusa izgubila je u prvoj utakmici plej-of serije od Zenita, a večeras je u drugoj u dodatnih pet minuta izbegla poraz koji bi je doveo na rub eliminacije.

Barselona - Zenit 81:76 (13:16, 25:13, 10:19, 18:18)

Nakon što je postao prvi tim sa pol-pozicije koji je izgubio uvodni meč serije, Šarasov sastav izvukao se u petak uveče odličnom partijom Brendona Dejvisa koji je ubacio 22 poena uz sedam skokova.

Heroj pobede domaćih je Mađar Adam Hanga, koji je 13 sekundi pre kraja produžetka ukrao loptu Zenitu pri Barseloninom vođstvu "plus 1". Ruski tim imao je posed i da je realizovao taj napad stekao bi verovatno i odlučujuću prednost i odneo u Sankt Peterburg šokantnu prednost 2:0.

Ovako je sa 1:1 i dalje sve otvoreno!

Barsa će u narednim mečevima morati da nađe rešenje za odličnog američkog plejmejkera Kevina Pengosa, koji je i večeras predvodio Zenit i izjednačio rezultat na 40 sekundi do kraja četvrte četvrtine. Ubacio je 23 poena, a uz njega se istakao i krilni centar Vil Tomas, sa 17 poena.

Naredna utakmica zakazana je za sredu u Rusiji, gde je večeras Marko Gudurić blistao u dresu Fenera protiv CSKA Moskve.