Crveno-beli savladali Budućnost u prvoj utakmici finala ABA lige! Ognjen Dobrić dao 20 poena za poluvreme

DRAMA I POBEDA ZVEZDE - 1:0 U FINALU! Dobrić eksplodirao, crveno-beli zakoračili ka tituli! Izvor: MN Press/Marko Metlaš

Crvena zvezda je povela u finalu ABA lige!

U dramatičnoj završnici prvog meča protiv Budućnosti, ekipa Dejana Radonjića je odbranila vođstvo u završnici i nije dopustila Nikoli Ivanoviću da joj otme prednost u seriji i postane heroj.

Večeras je to ipak bio Ognjen Dobrić!

Zvezda - Budućnost 82:78 (20:20, 24:18, 19:17, 19:23)

Borbeni bek crveno-belih je u prisustvu najvećeg broja navijača ove sezone ubacio 20 poena u drugom delu (od svoja 23) i tako dao najveći doprinos trijumfu, posle kojeg je Zvezda na dve pobede od titule.

Naredna utakmica zakazana je za utorak.

Crveno-beli i Podgoričani do tada će imati kratak odmor od oko 48 sati, tokom kojeg će sabirati utiske i izvlačiti pouke iz večerašnjeg meča, u kojem je Zvezda gradila prednost kroz čitav meč i na sedam minuta pre kraja stekla i maksimalnih 70:55 u 33. minutu.

Ipak, protiv upornog Ivanovića to nije bilo dovoljno, pa je sa 11 poena potpuno vratio goste u igru, a pola minuta pre kraja sve je bilo otvoreno. Petar Popović tada je dao polaganje posle kontre i smanjio Zvezdino vođstvo na samo 80:78!

Radonjić je pozvao tajm-aut, Milojević je tražio od ekipe da napravi faul na Lojdu, a Amerikanac je posle niza promašaja za tri (1/6) ipak ostao priseban i postavio konačan rezultat.

Budućnost je imala 19 sekundi da uzvrati, nije se snašla protiv Zvezde dobre odbrane, pa je Džastin Kobs promašio šut za tri poena i tu je bio kraj.

Najefikasniji Zvezdini igrači bili su Džordan Lojd i Ognjen Dobrić sa po 23 poena, ali su heroji ove pobede ipak bili i oni čiji se učinak ne vidi u brojkama. To su bili kapiten Branko Lazić i odlični centar Ognjen Kuzmić, koji je odigrao najbolji meč sezone, posebno u odbrani od pikenrola, koja je bila na visokom nivou.

Na takav, čvrst način, Zvezda se izborila i sa borbenim rivalom i sa svojim lošim šutem (5/26 za tri poena), na oduševljenje navijača.

20:49

20:32

Kobs promašuje trojku, pobeda Zvezde!

Crveno-beli su slavili konačnim rezultatom 82:78!

Vode 1:0 u finalu, a sledeći meč je u utorak!

20:30

Lojd koristi oba penala, Zvezda vodi 4, još 19 sekundi!

Budućnost ima loptu!

20:29

Samo 2 razlike! Lojd promašio, Popović pogodio!

Zvezda je imala 15 poena prednosti na sedam minuta do kraja, a Petar Popović je posle Lojdovog promašaja pogodio za samo dva razlike!

Zvezda vodi 80:78 na 32 sekunde do kraja i ima tajm-aut.

Izvor: MN Press/Marko Metlaš

20:27

Čak 11 poena Ivanovića u završnici!

Bek Budućnosti potpuno je preuzeo odgovornost i vratio svoj tim u igru.

Na minut i po do kraja, Zvezda vodi 80:76, a Dobrić ne uspeva da postigne jako važnu trojku iz nekoliko pokušaja.

20:24

Rid zakucava, Budućnost je u igri!

Zvezda je primila čak 17 poena za četiri minuta i tako je njena prednost istopljena na 76:72.

Ipak, ofanzivni skok je doneo crveno-belima jako važne poene Dejana Davidovca, na odličnu asistenciju Lojda.

Zvezda vodi 78:72 na dva minuta do kraja.

20:22

Budućnost na "minus 6", čeka nas drama?

Hol se postavio pred Ivanovića, on ga je faulirao na početku napada, pa je bek Crnogoraca ponovo smanjio zaostatak na dva poseda.

Zvezda vodi 76:70 na tri i po minuta do kraja.

20:19

Budućnost se vraća uoči završnice!

Nikola Ivanović je stupio u prvi plan!

Bek Budućnosti dao je trojku iz ugla, a onda je iznudio prekršaj večeras odličnog Ognjena Kuzmića.

Zvezdino vođstvo je prepolovljeno serijom gostiju 10:2. Sada je rezultat 72:65, a do kraja još pet i po minuta.

20:13

Zvezdina serija 17:1!

I Hol je iskoristio slobodno bacanje i pogodio za dosad maksimalnih "plus 15" - 70:55.

Još sedam minuta do kraja.

20:05

Zvezda odlično završava četvrtinu!

Ponovo koš uz zvuk sirene - sada je pogodio Noko, posle okreta, za vođsvo 63:55.

Crveno-beli su u poslednja dva minuta napravili seriju 10:1, uz šest Dobrićevih i četiri Nokoova poena.

Još 10 minuta do kraja!

19:57

Mitrović, pa Dobrić, za smenu u vođstvu

BIvši Zvezdin kapiten doneo je prednost Budućnosti 54:53, na šta su domaći odgovorili ukradenom loptom i Dobrićevim zakucavanjem za 55:54.

Mogla je Zvezda da poveća prednost, ali je Dobrić loše dodao Davidovcu.

Još dva minuta do kraja treće četvrtine.

19:48

Pogoci na obe strane, Zvezda vodi u 3/4

Plejmejker Aleksa Uskoković hrabro koristi minute u odsustvu Korija Voldena, pa je u 23. minutu pogodio za vođstvo 47:41.

U narednom napadu, Lojd je pogodio sa distance za Zvezdinih "plus 8" - 49:41.

Džastin Kobs ekspresno je odgovorio trojkom za "minus 5" Budućnosti (44:49).

Na polovini smo treće četvrtine.

19:25

Lazić uz zvuk sirene - važi!

Kapiten Zvezde iskoristio je izgubljenu loptu Nikole Ivanovića i flouterom uz zvuk sirene doneo Zvezdi prednost na pauzi 44:38.

Poluvreme!

19:24

Upozorenje navijačima - prvo na utakmici

Sudija Sašo Pukl prišao je zapisničkom stolu i uputio prvo upozorenje publici zbog dobacivanja sa tribina.

Podsetimo, prema usvojenom protokolu posle dva upozorenja sudije će prazniti tribine.

19:18

Nestvarna trojka Delavalea - sa devet metara!

Na tri minuta do kraja podigao se na šut i sa više od devet metara i pogodio za "minus 4" svog tima.

Zvezda sada vodi 38:34, a ovaj potez će sigurno biti u hajlajtsima.

19:17

I Davidovac pogađa trojku - 36:31!

Milojević je pozvao još jedan tajm-aut, u 17. minutu.

Glasno su navijači Zvezde pozdravili trojku Davidovca, nakon što su domaći imali velikih problema sa šutem na početku meča. Za sada gađaju za tri poena 4/17!

19:14

Lojd preko dvojice - Zvezda opet vodi!

Zvezdin Amerikanac dao je trojku za preokret i to uz prekršaj - 33:30!

U toku je 16. minut utakmice.

19:12

Zabolelo je i Dobrića i Kobsa!

Amerikanac se podigao na šut za tri poena i laktom udario Dobrića u glavu.

Šuter gostiju je morao na klupu zbog pada na kuk, a bek crveno-belih se zadržao na parketu posle udarca. I jedan i drugi će trpeti zbog ovoga...

19:03

Simonović ne uspeva da "namesti" ruku

Tri uzastopna šuta za tri poena nije iskoristio iskusni krilni košarkaš Zvezde, potom je promašio i Dobrić! Crveno-beli su otvorili meč šutem za tri poena 1/12!

U međuvremenu, Budućnost je "okrenula" rezultat i povela 22:20 košem Luke MItrovića u 13. minutu.

18:51

Pogledajte prve slike iz Pionira!

18:51

Budućnost se vratila - Ivanović za "minus 3"

Bek gostiju iznudio je prekršaj Uskokovića i vratio Podgoričane na posed zaostatka.

Zvezda vodi 18:15 u osmom minutu.

18:47

Odličan start crveno-belih, Dobrićeva trojka za 18:9

Davidovac je pokrenuo domaće u veoma efikasan start meča. U toku je šesti minut.

18:40

Ori se podrška Zvezdi - najviše ljudi do sada u Pioniru

Prvi put ove sezone, navijači crveno-belih smešteni su i iza koševa i na tribinama, uprkos najavama da ih neće biti u skladu s merama.

Na tribinama je i trener FK Crvena zvezda Dejan Stanković i dočekan je aplauzom

18:40

Bolji početak Zvezde, 11:4!

Davidovac je izbio loptu Ridu, a Lojd je istrčao kontru i pogodio u kontri za "plus 7" domaćih.

Dejan Milojević pozvao je prvi tajm-aut u petom minutu.

18:39

Na početku meča - tehnička za Dejana Milojevića

Trener Budućnosti žalio se zbog dosuđenog prekršaja Džastina Kobsa, a Džordan Lojd je iskoristio slobodno bacanje - 7:4.

Luka Mitrović je dobro uveo goste u napadački ritam, a poene za crveno-bele postižu Hol, Lojd i Davidovac.

U toku je 4. minut.

18:25

ZVEZDA BEZ VOLDENA!

Definitivno je, bek crveno-belih nije spreman za početak finalne serije!

Sa druge strane, Jagodić Kuridža je u sastavu domaćih, dok su gosti kompletni.

ZVEZDA: Hol*, Lojd*, Uskoković, Davidovac*, Lazić*, Rit, Radanov, Dobrić, Simonović, Kuridža, Kuzmić, Noko*

BUDUĆNOST: Kobs*, Ivnaović, Edžim*, Šehović, Nikolić, Apić, Mitrović*, Dela Vale, Nikolić, Popović, Rid*, Žugić*.

17:52

Crvena zvezda - Budućnost 23:23!

Zanimljivo je da je međusobni skor ovih timova u ABA ligi izjednačen, 23:23.

U Beogradu su crveno-beli pobedili 19 puta uz pet poraza, a u Podgorici Budućnost 18 puta, uz četiri poraza.

17:11

Zvezda bez Kuridže, da li će moći Volden?

Dan pre meča, trener crveno-belih Dejan Radonjić najavio je da krilni centar Marko Jagodić-Kuridža sigurno neće igrati jer još nije oporavljen, a neizvesno je da li će moći da nastupi bek Zvezde Kori Volden, zbog problema sa leđima.

17:02

Ko će osvojiti titulu?

16:50

Vreme je za finale!

Prva utakmica počinje večeras u 18.30, a poznat je i kompletan raspored mečeva Crvene zvezde i Budućnostiu seriji za titulu.