Igraće se i u ponedeljak!

Budućnost uzvratila Zvezdi - igra se još! Crveno-beli ispustili prvu meč-loptu, nastavlja se serija! Izvor: MN PRESS

Budućnost je uzvratila!

Crvena zvezda je pala u "Morači" u trećoj utakmici finalne serije ABA lige, pa je sada rezultat 2:1 za Beograđane! Naredni meč biće odigran u ponedeljak od 20.30.

Budućnost - Zvezda 75:71 (15:19, 20:13, 16:15, 24:24)

U dramatičnom i "tvrdom" meču, odluka je pala u završnici, kada se borbeni Branko Lazić bacio po loptu na 17 sekundi do kraja, a ona je pala u ruke večeras najboljeg igrača domaćih - Amedea Delavalea (19 poena).

Italijan se "namestio", iznudio faul Zvezdinog kapitena u poslednjim sekundama napada i potom realizovao penale za konačnih 75:71.

Tako je Budućnost stekla prelomnu prednost, a Zvezda ostala bez napada za izjednačenje ili pobedu. Italijan je ostao miran, realizovao penale i doneo trijumf.

Zvezda je uz sve probleme i jako loš šut za tri (6/27) ipak bila jako blizu "brejku" koji bi joj doneo titulu, ali nije uspela. Ognjen Dobrić je i večeras pogodio jako važnu trojku na minut do kraja (za 70:69), a onda je Delavale dao svoj četvrti šut za tri poena iz ugla i odbio taj nalet crveno-belih...

Posle njegovih bacanja na 17 sekundi do kraja, nije bilo vremena za još jednu ofanzivu Radonjićevog tima.

Kompletan tok meča pročitajte u "Razvoju događaja".

BUDUĆNOST: Kobs 6, Ivanović 11, Edžim 9, Šehović, Nikolić 11, Apić, Mitrović 8, Delavale 19, Z. Nikolić 2, Popović 2, Rid 7, Žugić.

ZVEZDA: Hol 4, Volden 3, Lojd 19 (0/5 za tri), Uskoković, Davidovac 10, Lazić 5, Rit, Radanov, Dobrić 17, Simonović 2, Kuzmić 1, Noko 10.

22:24

Kraj, pobeda Budućnosti 75:71!

22:24

Dalavele iznudio Lazićev faul - 75:71

Italijan se namestio, Lazić se bacio pod loptu i poslao najboljeg strelca domaćih na liniju penala

22:22

Delavale vraća trojku - 73:69!

Italijan je dao četvrtu trojku večeras - i najbitniju do sada!

Budućnost vodi četiri razlike na 40 sekundi do kraja!

22:21

Kako važna trojka Dobrića - poen razlike!

Zvezdin bek je uz zvuk sirene smanjio na jedan razlike - 70:69 za Budućnost!

22:18

Dva minuta do kraja - "plus 4" za Budućnost

Dobrić je iskoristio jedno od dva slobodna bacanja.

Tačnoi dva minuta do kraja i vođstvo Budućnosti 68:64.

22:14

Dobrić čuva Zvezdu - 64:61 za Budućnost

Zvezdin bek pogodio je odmah posle tajm-auta, a onda je iskoristio penale za "minus 3" svog tima.

22:12

Budućnost se opet "odlepljuje"!

Danilo NIkolić dao je važnu trojku za sedam razlike Budućnosti - 64:57 na pet minuta do kraja.

Radonjić je pozvao tajm-aut.

22:10

Edžim isto završava - uz tehničku

Dobio je petu ličnu grešku košarkaš Budućnosti, pa je na putu ka klupi šutnuo reklamu i dobio tehničku.

Lojd se muči i sa linije penala i sa distance, pa je promašio oba šuta, ali je onda Hol atraktivno dodao Noku za "alej-up" zakucavanje.

Budućnost vodti 61:57 na pet i po minuta do kraja, jer je Delavale pogodio trojku.

22:06

Kori Volden je završio - PETI faul

Zvezdin bek faulirao je Delavalea pri prodoru, pa je Italijan otišao na liniju penala, a Volden na klupu.

Budućnost vodi 57:53 na šest i po minuta do kraja.

22:03

Ovako je večeras u Morači

22:00

Davidovac trojkom završava 3/4, Lazić krade lopte u nizu

Lazić je ukrao loptu domaćima, Lojd je našao Davidovca, a on je pogodio sa desne strane za "minus 4".

Zvezdin kapiten je potom pogodio i posle ofanzivnog skoka u poslednjoj četvrtini, za Zvezdinih "minus 2" u 32. minutu.

Lazić je ukrao TRI lopte u manje od dva minuta, a Lojd je to iskoristio da izjednači - 51:51.

Milojević zove tajm-aut.

Izvor: MN Press/Marko Metlaš

21:56

Budućnost je u velikom naletu!

Podgoričani u finišu treće četvrtine stiču dosad najveću prednost - "plus 7" (51:44).

Radonjić je morao da pozove tajm-aut posle "vezanih" pogodaka Edžima.

21:48

Ponovo Dobrić u prvom planu!

Zvezdin bek povukao je crveno-bele ka preokretu, pa Beograđani vode 44:41 na tri i po minuta do kraja treće četvrtine.

Budućnost je nakon toga ispunila bonus, kao i crveno-beli.

21:37

Lazićeva trojka za "minus 1"

Davidovac je promašio dva šuta za Zvezdino vođstvo - trojku i iz reketa, a Lazić je u međuvremenu uhvatio ofanzivni skok.

"Tvrd" meč i u drugom poluvremenu, dok Budućnost vodi 36:35 u 23. minutu.

21:17

Budućnost vodi na poluvremenu, 35:32!

Delavale je pogotkom iz daljine povećao prednost Crnogoraca i omogućio im plus na pauzi.

21:08

"Pojavio" se Džordan Lojd!

Zvezdin lider je posle dve loše utakmice u Beogradu pogodio nekoliko teških šuteva u Morači.

Zahvaljujući njemu, Zvezda vodi u Crnoj Gori 30:27 na četiri minuta do poluvremena.

Na drugoj strani, Luka Mitrović predvodi Budućnost i igra zaista odlično na startu treće utakmice.

21:00

Sada Radonjić zove tajm-aut!

Nikola Ivanović dao je trojku za "minus 1" Budućnosti (20:21), a Zvezdin trener reagovao je tajm-autom.

U toku je 13. minut.

20:56

Snažno kucanje Luke Mitrovića - 17:19

Bivši kapiten Zvezde snažno je zakucao preko Kuzmića za "minus 2" svog tima.

U 12. minutu, Budućnost je prišla na posed zaostatka.

20:53

Davidovac završava prvu četvrtinu trojkom!

Pogodak iz teške pozicije, za 19:15 za Beograđane posle 10 minuta.

20:52

Dobrić vuče Zvezdu - 16:13

Sve radi bek crveno-belih u ovom finalu. Sada je odigrao pikenrol sa Davidovcem, pa strpljivo čekao i sačekao pravi momenat za asistenciju za 16:13.

Odličan nastup ljubimca Zvezdinih navijača i na startu duela u "Morači".

20:50

Prvo Zvezdino vođstvo, 11:9

Dobrić je gađao trojku, bio blokiran, ali je uhvatio loptu a ona se potom tečno kretala do Davidovca, koji je pogodio za prvi "plus" Beograđana večeras.

U toku je sedmi minut.

20:45

Prva trojka Zvezde - Ognjen Dobrić

Bek crveno-belih je svojim prvim šutem sa distance pogodio trojku.

Budućnost u 6. minutu vodi 8:7.

20:38

Tvrd početak meča!

Budućnost u četrvtom minutu vodi 3:2, a sva tri poena postigao je pogocima Amedea Delavalea sa linije penala, posle faula Lengstona Hola.

Prve poene za Beograđane posle prodora je postigao Marko Simonović.

Crvena zvezda je ispunila bonus za dva minuta i 40 sekundi.

20:32

Ovako je u hali pred meč!

20:19

Volden je definitivno u ekipi!

Ovo su sastavi za večerašnji meč.

Budućnost: Kobs, Ivanović, Edžim, Šehović, D. Nikolić, Apić, Mitrović, Delavale, Z. Nikolić, Popović, Rid, Žugić

Zvezda: Hol, Volden, Lojd, Uskoković, Davidovac, Lazić, Rit, Radanov, Dobrić, Simonović, Kuzmić, Noko

19:51

Kori Volden će večeras igrati?

Američki bek istrčao je na prvo zagrevanje Beograđana i individualno se spremao za večerašnji meč.

Ostaje da se vidi da li će i u 20 sa ekipom biti na parketu, jer tada počinje zvanično zagrevanje.

19:05

Zvezda oslabljena u finalu

U prve dve utakmice, za crveno-bele nisu nastupili Kori Volden i Marko Jagodić-Kuridža.

Dejan Radonjić rekao je u najavi meča da će odluku o njihovom nastupu večeras doneti u toku dana.

18:37

Sudije večerašnjeg meča su...

Podsetimo, sudije večerašnjeg duela su Sreten Radović (Hrvatska), Matej Boltauzer i Damir Javor (Slovenija)