Budućnost izjednačila - ekipe se vraćaju u "Pionir"!

ZVEZDA PROMAŠILA ŠUT ZA TITULU - IGRAĆE SE MAJSTORICA! Budućnost izjednačila na 2:2, odluka pada u "Pioniru"! Izvor: MNPRESS

Budućnost je izjednačila protiv Crvene zvezde i vratila finalnu seriju ABA lige u "Pionir"!

Tim Dejana Milojevića izvukao se u "Morači" iz jako teške situacije i iz dvocifrenog minusa i produžio seriju, pre svega koristeći dosuđene lične greške crveno-belima. Peti i odlučujući meč biće odigran u petak.

Budućnost - Zvezda 81:80 (19:23, 20:19, 19.21, 23:17) /skor u finalu je 2:2!/

U poslednjim sekundima meča crveno-beli su imali dva šuta za pobedu i titulu, ali ih nisu iskoristili! Najpre je promašio Džordan Lojd posle prodora, a onda i Dejan Davidovac iz ugla - na sekund do kraja.

Budućnost je poslednjih pet minuta postigla sa linije penala, gde je ponovo bila drastično češće od gostiju. Poslednji koš iz igre domaći su postigli na tri minuta do kraja, posle veoma sporne lične greške Džordana Lojda na Nikoli Ivanoviću.

Bek domaćih je ostao miran, izjednačio rezultat i uveo meč u buran finiš, u kojem su sa linije slobodnih bacanja za njegov tim poentirali Zoran Nikolić i Džastin Kobs.

Zvezda je posle ispuštene dvocifrene prednosti na kraju imala šansu da završi seriju u Podgorici, ali su dva poslednja šuta ostala na obruču i tako je Budućnost pobedila.

Posle burnog meča u "Morači", svakako je neibežno ukazati i na brojke "35" i "17", jer se ponavljaju u nekoliko statističkih kolona. Crvenoj zvezdi je dosuđeno 35 faulova, Budućnosti 17, a istovremeno su Podgoričani izveli 35 slobodnih bacanja, a Beograđani 17.

Ekipe će posle još jednog burnog meča imati četiri dana za odmor do utakmice odluke u hali "Aleksandar Nikolić".

23:38
Budućnost - Crvena zvezda, četvrta utakmica
Izvor: YouTube/ABA liga j.t.d.

22:39

Konačan rezultat je Budućnost - Zvezda 81:80!

22:37

Davidovac promašuje šut za titulu!

Budućnost pobeđuje - igraće se majstorica!

22:36

Lojd promašuje šut za pobedu! Zvezda ima još sekund!

Napravio je prostor posle prodora i promašio - Edžim je izbio loptu u aut.

22:34

Radonjić zove tajm-aut na 7 sekundi do kraja!

22:33

Lazić pravi faul, Kobs pogađa bacanje - 81:80!

Još sedam sekundi do kraja, Budućnost ima poen prednosti!

22:31

Još slobodnih bacanja za Budućnost - 80:80!

Zoran Nikolić je iznudio faul pod košem i izjednačio.

Zvezda ima loptu i napad na 42 sekunde!

22:28

Dobrić za vođstvo, pa važan skok Davidovca!

Na minut do kraja Zvezda vodi 80:78, a dosuđena je mrtva lopta!

Izvor: MNPRESS

22:27

Važan koš Dobrića - 78:78!

Još dva minuta do kraja!

22:25

Ivanović utrčava i pod sumnjivim faulom poentira - 77:76!

Deluje da Lojd nije dodirnuo Crnogorca, a on je pogodio i uz dosuđeni prekršaj preokrenuo - 77:76 za Budućnost!

Odnos u dosuđenim faulovima je 16:33!

22:23

Važne trojke Lojda i Voldena!

Zvezda je u velikim problemima sa ličnim greškama, a njeni Amerikanci poentiraju sa distance i čuvaju prednost.

Posle koša Zorana Nikolića, Zvezda vodi 76:74.

Još tri i po minuta!

22:20

Kobs pogađa uz Lojdov faul - 68:70!

Budućnost je opet prišla na posed zaostatka!

Zvezda je izašla iz bonusa na pet i po minuta do kraja.

22:19

Budućnost na "minus 5", Hol pravi četvrti faul

Delavale koristi slobodna bacanja, pa je na šest minuta do kraja rezultat 65:70.

22:18

Napeto na trenutak, rasprava među igračima

Simonović je otišao da pokupi nešto što je palo na parket, a Delavale je pokušao da ga spreči i nakratko je nastala tenzija.

Sudije su bile tu, ostali igrači su bili tu i meč je nastavljen.

Dobrić je iskoristio dva penala, za Zvezdinih 70:63.

22:16

Budućnost prepolovila Zvezdin plus!

Džordanu Lojdu je dosuđena "nošena" lopta, a Budućnost je pre i posle toga poentirala i prišla Zvezdi na pet poena razlike.

Posle trojke Danila Nikolića i zakucavanja Z. Nikolića, rezultat je 68:63 za crveno-bele.

U toku još 34. minut.

22:14

Lazićev doprinos Zvezdinoj igri i večeras ogroman

22:12

Važni poeni Džordana Lojda!

Pogodio je posle kontre uz prekršaj Danila Nikolića, pa uz faul doneo Zvezdi 65:58.

Potencijalno jako bitni trenuci, u kojima Dejan Milojević zove tajm-aut - poslednji večeras!

Do kraja još osam i po minuta.

22:06

- kraj treće četvrtine -

Lojd greši, a Ivanović ne pogađa uz zvuk sirene za kraj treće četvrtine.

Zvezda pred poslednju četvrtinu vodi 63:58.

22:04

Budućnost se ekspresno vraća!

Centar domaćih Zoran Nikolić je lako zakucao posle pikenrola, za 57:62! Posle je iskoristio i slobodno bacanje za 58:62, pa je Ivanović promašio trojku za "minus 1"!

Zvezda je posle maksimalnih "plus 12" (47:59) ušla u kontraritam i to nije zaustavila ni trojka Dejana Davidovca (za 62:55). U tom periodu Volden je izgubio loptu, napravio nesportsku...

Volden je izgubio loptu, a onda napravio nesportski faul, što je Budućnost iskoristila da se vrati na 58:62!

21:54

Zvezda na maksimalnih "plus 10" - 57:47

Lendri Noko pogodio je preko Rida, koga je Milojević stavio u reket u nedostatku drugih rešenja.

Sa klupe Budućnosti pozvali su tajm-aut u 26.minutu.

21:52

I Hol pogađa trojku za Zvezdu!

Budućnost je u velikim napadačkim problemima u ovim trenucima, pa je Nikolić pogodio jedno od dva penala, a Nikola Ivanović promašio prva tri na meču.

Na drugoj strani, i Lengston Hol je pogodio trojku za Zvezdino vođstvo 52:45. Do sada je šutirao tako da mu se igrači Budućnosti odmiču po nekoliko metara, ali sada je pogodio.

U toku je 26. minut.

21:49

Lazićeva trojka za "plus 6", Milojević zove tajm-aut

Utišao je Zvezdin kapiten na momenat "Moraču" sredinom treće četvrtine. Na semaforu je pisalo 49:43 u 24. minutu.

Izvor: Arena Sport printscreen/MONDO

21:47

Sjajan potez Lojda - "zavrnuo" je loptu uz faul

Zvezdin Amerikanac utrčao je na drugi obruč i pod faulom Zorana Nikolića poentirao za 46:43 za crveno-bele.

U toku je 24. minut.

21:45

Problem za Budućnost - Vili Rid na klupi

Član idealne petorke Evrokupa povredio je preponu.

U borbi za skok ostao je da stoji u reketu i odmah osetio bol. Pokazao je rukom ka klupi, legao na parket, pa napustio igru u 23. minutu.

Danilo Nikolić je u tim trenucima promašio uzastopne trojke za preokret.

Zvezda vodi 42:41.

21:38

Čeka nas burno poluvreme!

BUDUĆNOST: Kobs 10, Ivanović 2, Edžim 3, Nikolić 4, Mitrović 11, Popović 1, Rid 8.

ZVEZDA: Volden 2, Lojd 13, Dobrić 9, Simonović 6, Kuzmić 4, Noko 8.

21:27

Koš uz zvuk sirene - Lendri Noko!

Zvezda vodi na poluvremenu 42:39, ali i pred drugi deo meča ima problem sa faulovima.

Po tri lične greške imaju Dobrić i Lazić, a Budućnost je promašajima sa linije penala propustila šansu da izjednači ili povede pred pauzu.

21:23

Kobs promašuje izjednačenje pred pauzu

Džastin Kobs iskoristio je jedno od dva slobodna bacanja kojima je mogao da izjednači, a onda je Dobrić iskoristio dva penala.

Zvezda vodi 40:37 i ima loptu na 48 sekundi do poluvremena.

21:12

21:09

Mitrović vuče Budućnost - 2 poena razlike

Bivši kapiten Zvezde poenima iz reketa i ofanzivnim skokom potpuno vraća domaće u rezultatski egal.

Sada je uhvatio loptu posle promašaja Delavalea i iznudio dva penala. Iskoristio je drugo i to je njegov 11. poen.

Rezultat je 32:30 za Zvezdu.

21:07

Ponovo Lojd, ponovo Luka Mitrović!

Zvezdin bek je fintirao u uglu, utrčao u reket i poentirao uz prekršaj, za 25:30. Potom je promašio dodatno bacanje.

U toku je 14. minut, a Amerikancu je odmah odgovorio Luka Mitrović, košem za 27:30.

20:59

Jako teška trojka Džordana Lojda!

Izdržao je kontakt sa Edžimom, izborio se za poziciju i dao trojku za Zvezdino vođstvo 26:19 u 12. minutu.

Kobs je potom odgovorio prodorom i takođe teškim šutem, za 21:26.

20:55

- Posle prve četvrtine, Zvezda vodi 23:19 -

20:49

Dobrić agresivan, Zvezda na "plus 4"

Zvezdin bek i večeras je ušao u meč sa velikim samopouzdanjem.

Iznudio je faul za bacanja, pogodio za "plus 6" Zvezde (21:15), a onda je Luka Mitrović takođe realizovao penale.

Zvezda vodi 21:17 na dva minuta do kraja.

20:41

Uzastopne trojke crveno-belih!

Lojd, pa Dobrić poentirali su sa distance, za Zvezdino vođstvo 15:6, a onda je Simonović poentirao posle kontre za 17:8.

Bolji početak Beograđana - u toku je šesti minut.

20:36

Počelo je - Zvezdina serija 7:0!

Budućnost je povela 4:0 poenima Rida i Kobsa, ali su odgovorili Lojd trojkom, Noko bacanjima i Simonović košem posle prodora.

Crveno-beli vode u trećem minutu 7:4.