zvezda budućnost uživo finale aba prenos

KRAJ! ZVEZDI TITULA I EVROLIGA: Radonjićev tim srušio Budućnost, Pionir eksplodirao!

Gotovo je, Zvezda je šampion ABA lige!

zvezda budućnost uživo finale aba prenos Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je pobedila Budućnost i osvojila titulu ABA lige!

U petoj utakmici finalne serije, ekipa Dejana Radonjića savladala je Podgoričane u skoro punom "Pioniru" i osvojila petu "jadransku" titulu u istoriji.

Zvezda - Budućnost 67:60

U "tvrdoj" utakmici, bez previše lijepe i tečne igre, crveno-bijeli su bili čvršći u odgrani i koncentrisaniji u napadu u ključnim trenucima. Održavali su prednost od dva-tri posjeda razlike kroz meč, iako im Budućnost nije dozvoljavala da se odlijepe.

Ipak, u odlučujućim momentima završnice Marko Simonović dobio je energiju iz odlične odbrane i dao važnu trojku (svoju prvu u finalnoj seriji), a u završnici je Džordan Lojd kaznio promašaje i propuštene šanse Budućnosti.

Podgoričani su u pretposljednjem minutu ukrali Zvezdi loptu, Amedeo Delavale, heroj pobjede u trećem meču serije, šutirao je trojku za "minus 4", ali je promašio, kao što je i Danilo Nikolić bio neprecizan u nekoliko otvorenih pozicija prije toga.

Poslije tih promašaja, Džordan Lojd je pobjedonosnom trojkom završio finale i veče koje je počeo jako loše - šutem iz igre 0/6. Ipak, pamti se samo kraj, kao što će i ova titula staviti u drugi plan muke kroz koje je Zvezda prolazila do dolaska Dejana Radonjića, koji je preuzeo ekipu tokom zime, stabilizovao je i poveo je ka trofejima na svoj način - timskom i disciplinovanom igrom.

U takvom, Radonjićevom sistemu, u finalnoj seriji se posebno istakao centar Lendri Noko, koji je i večeras bio oslonac igre crveno-bijelih i koristio je to što centar Budućnosti Vili Rid nije mogao da nastupi zbog povrede iz prošlog meča.

Noko je završio meč sa 17 poena, 12 skokova i poneo je nagradu MVP-a Evrolige.

Poslije meča dobio je priznanje, dok su njegovi igrači primali medalje, a Dejan Radonjić stajao kraj svog prijatelja Dejana Milojevića, koji mu je sportski čestitao, kao i njegovi igrači domaćima.

ZVEZDA: Hol 4, Volden 5, Lojd 15, Uskoković, Davidovac, Lazić 3, Rit, Radanov, Dobrić 12, Simonović 3, Kuzmić 8, Noko 17.

BUDUĆNOST: Kobs 21, Ivanović 8, Edžim 2, Šehović, D. Nikolić (0/4 za tri), Apić 1, Mitrović 8, Delavale 7, Z. Nikolić 8, Popović 5.

22:23

Zagrljaj Radonjića i Milojevića, kraj utakmice - Zvezda je šampion!

22:21

Lojd pogađa trojku, slavi i Radonjić!

Na pola minuta do kraja, Zvezda vodi 66:58 i pred titulom je! Lojd je pogodio trojku!

Ekipe su otišle na tajm-aut, a navijači u hali su oduševljeni.

22:21

Delavale krade loptu, promašuje, ali Kobs pogađa!

Italijan je imao šansu da primakne Budućnost na "minus 4" pred posljednji minut, ali je promašio trojku poslije ukradene lopte.

Simonović je potom dobio rampu, a Kobs je pogodio uz prekršaj Noka!

Na 51 sekund do kraja, Zvezda vodi 63:58 i ima loptu.

22:17

Faul Ivanoviću u napadu, Milojević je ljut!

Ekipe odlaze na tajm-aut na minut i 40 do kraja, poslije još jednog ofanzivnog faula Budućnosti.

Zvezda vodi 63:56.

22:16

Mitrović drži Budućnost u igri, Noko odgovara!

Zvezda vodi 63:56 na dva minuta do kraja, a Danilo Nikolić se muči da namjesti šut za tri poena.

Još 120 sekundi do posljednjeg zvuka sirene, a Zvezda jasno napada isključivo preko Noka, koji večeras igra odličan meč.

22:13

Delavale ubacuje trojku, Radonjić je bijesan!

Italijan je dobio nekoliko metara prostora u ćošku, pogodio, a defanzivni propust Lengstona Hola razljutio je Dejana Radonjića.

U narednom napadu, Danilo Nikolić šutirao je potpuno otvorenu trojku iz ugla i promašio.

Zvezda vodi 60:54 na četiri i po minuta do kraja.

22:13

Simonović daje trojku, Zvezda na plus 9!

Marko Simonović našao je ritam iz dobre odbrane i pogodio trojku iz ćoška!

Na pet i po minuta do kraja, Zvezda vodi 60:51 i ima loptu. Bila je to prva Simonovićeva trojka u ovoj finalnoj seriji, a posle nje je promašio prodor, ali je Noko vratio loptu u koš.

22:07

Konačno, koš!

Lojd je pogodio flouter za 55:49 za Zvezdu na sedam i po minuta do kraja.

Bio je to prvi koš iz igre u posljednjoj četvrtini, a ekipe sada odlaze na tajm-aut.

22:06

Simonović pali publiku, još osam i po minuta!

Dosuđena je mrtva lopta, a Zvezdin veteran je zapalio publiku kraj terena povicima "ajde bre!"

Potom se izborio za loptu, a onda je Dobrić šutirao iz teške situacije.

U petorci Volden, Dobrić, Lazić, Simonović, Noko, trenutno je samo Dobrić u stanju da sam kreira u napadu.

22:03

Ovo je bio najatraktivniji potez 3/4!

22:00

Davidovac večeras nije faktor

Za 14 minuta nije šutirao, a sada je izgubio loptu nagazivši aut-liniju. Njegov trenutni učinak je jedan skok.

Na kraju treže četvrtine, rezultat je Zvezda - Budućnost 53:49, poslije dobre odbrane Dobrića i Kuzmića na Ivanoviću.

21:59

Budućnost napada preko Luke Mitrovića

Na dva minuta do kraja treće četvrine, Zvezda vodi 51:49.

U prethodnih nekoliko napada, Budućnost je napadala preko bivšeg Zvezdinog kapitena i to joj je donosilo dobre stvari, pa su se Podgoričani primakli na posed zaostatka.

Radonjić je pozvao tajm-aut na minut i 40 sekundi do kraja treće dionice.

21:47

Potpuna dekoncentracija Dobrića i Uskokovića

Zvezdin bek je loše izveo loptu plejmejkeru, a Delavale je lako primio loptu ispod obruča domaćih i poentirao kao na treningu.

Zvezda sada vodi 47:45, a Radonjić širi ruke kraj aut-linije.

U toku je 28. minut majstorice.

21:43

Čarke u "Pioniru", ali samo nakratko

Dok ljekar tretira Lojdu oko, Kobs i Lazić su stajali kraj klupe i po svemu sudeći je na trenutak zakuvalo, ali nije bilo dodatne tenzije.

Pozdravili su se i meč je nastavljen.

21:42

Evo ga Lojd! Trojka uz faul, za eksploziju hale!

Zvezdin bek pogodio je prvu šut za tri poena - i to uz faul.

Njegovim pogotkom crveno-bijeli su poveli 39:34, a onda je promašio prodor, ali je tu bio Lendri Noko da vrati loptu u koš za 41:34.

Lojd je ostao da leži na parketu, dobio je udarac Zorana Nikolića u lice i morao je da izađe iz igre.

U toku je 23. minut.

21:31

Strijelci na poluvremenu

ZVEZDA: Hol 2, Volden 3, Lojd 2 (1/7 iz igre), Lazić 3, Dobrić 9, Kuzmić 4, Noko 10.

BUDUĆNOST: Kobs 10, Ivanović 6, Apić 1, Mitrović 4, Z. Nikolić 2, Popović 5

21:19

Lojd se "upisao" pred poluvrijeme, Radonjićev aplauz uoči pauze

Američki bek ubacio je prvi pogodak iz igre iz sedmog pokušaja, poslije teškog prodora je pogodio za 33:28.

Dok se on traži, Lendri Noko radi veliki posao za crveno-bijele i najzaslužniji je što domaći imaju "plus 5" na pauzi

21:03

Lojd "nije došao" na utakmicu, Budućnost u seriji!

Niže promašaje Džordan Lojd (0/6 iz igre, 2 izgubljene lopte), a Budućnost smanjuje zaostatak sa "minus 7" na dva poena.

Zvezda vodi 22:20 u 15. minutu, a Podgoričani su imali napad za izjednačenje ili vođstvo, ali je Zoran Nikolić napravio korake

20:57

Dobrić zapalio Pionir - trojka preko ruke!

Zvezda vodi 20:15, a Milojević zove tajm-aut u 13. minutu!

20:51

Noko za seriju Zvezde 7:0, Popović odgovara

U finišu prve četvrtine istakao se centar Zvezde Lendri Noko uzastopnim pogocima, a onda je Petar Popović ubacio trojku za Podgoričane.

Poslije 10 "tvrdih" minuta, Podgoričani vode 15:14

20:47

Uvrede za Luku Mitrovića!

Bivši kapiten Crvene zvezde, sada krilni centar Budućnosti, dočekan je u "Pioniru" povicima "p**ko prodana"

Ružne riječi na račun bivšeg lidera crveno-bijelih, koji je godinama osvajao i podizao trofeje sa klubom.

20:47

Kobsova trojka, za prvi Radonjićev tajm-aut!

Lider Budućnosti poentirao je sa distance, za vođstvo Budućnosti 11:8 u šestom minutu.

20:40

Lojd ništa ne može da pogodi - 0/4 na početku

Zvezdin prvi šuter dugo se muči sa šutem, ali večeras je posebno nervozno ušao u meč i promašio prva četiri šuta.

Budućnost vodi 4:2, a prve pogotke sa distance za Zvezdu pogodio je Volden, trojkom za 5:4.

Pored promašaja, Lojd je i izgubio loptu prije slobodnih bacanja Zorana Nikolića.

20:34

Simonović "pali" Pionir, Hol se upisuje za 2:0

Krilni centar Zvezde Marko Simonović odigrao je agresivnu odbranu na Luki Mitroviću, a onda je Lengston Hol utrčao i pogodio za 2:0 poslije pikenrola.

Odgoovrio je Džastin Kobs, košem sa distance za 2:2.

20:31

Startne petorke!

ZVEZDA: Hol, Lojd, Lazić, Simonović, Noko

BUDUĆNOST: Kobs, Ivanović, Šehović, Mitrović Nikolić

20:21

Da li će Vili Rid igrati za Budućnost?

"Povreda je ostavila traga i veliki je znak pitanja da li će moći da nastupi", rekao je sportski direktor Budućnosti Gavrilo Pajović.

Ostaje da se vidi da li će centar Podgoričana biti spreman poslije zadobijene povrede u četvrtoj utakmici.

20:20

Zvezda će imati veliku podršku navijača!

Kao i u prošlim utakmicama, Crvena zvezda će uprkos zabranama imati veliki broj pristalica na tribinama!

Pogledajte kakav je ambijent trenutno u hali:

19:53

Ovako izgleda teren za majstoricu

19:39

Sudijska trojka!

PoslIJe velikih tenzija, ABA liga je u četvrtak delegirala trojku arbitara pred kojom će biti veoma delikatan zadatak!

Sudije će biti Tomislav Hordov (Hrvatska), Josip Radojković (Hrvatska), Milan Nedović (Slovenija).