eurobasket 2021 srbija crna gora

Bravo, djevojke! Srbija u četvrtfinalu Eurobasketa: Lekcija Crnogorkama, kakav presing i preokret!

Srbija je dobila i treću utakmicu grupne faze Eurobasketa i obezbijedila direktan prolaz u četvrtfinale. Bravo!

eurobasket 2021 srbija crna gora Izvor: Profimedia

Košarkašice Srbije su pobijedile Crnu Goru 87:75 (19:24, 26:15, 21:19, 21:17) i tako se direktno plasirale u četvrtfinale Eurobasketa!

Izabranice selektorke Marine Maljković ostvarile su sve tri pobjede u grupnoj fazi i tako su sebi obezbijedile dan odmora više, pa će napad na polufinale Evropskog prvenstva imati 23. juna u Valensiji.

Za sada je teško reći protiv koga, to ćemo znati nakon završetka grupne faze i duela Crne Gore sa drugoplasiranim iz grupe "A". Tamo svi imaju skor 1-1, pa ćemo uskoro znati da li su to Španija, Bjelorusija, Švedska ili Slovačka. U svakom slučaju, kog god da bude - ako Srbija bude igrala kao danas od druge četvrtine, neće biti problema.

Crnogorke su iznenadile Srbiju na početku meča i brzo su došle do 12 poena prednosti, ali trojke i odličan presing preko cijelog terena ubrzo su "lavice" stavile u kontrolu utakmice.

U nastavku je Crna Gora imala nekoliko situacija da se približi, ali su iskustvo nevjerovatne Sonje Vasić koja je imala 12 poena i četiri asistencije, odnosno nikad bolje Tine Krajišnik - 20 poena i devet skokova - donijeli stabilnost srpskom timu.

U redovima Srbije odlične su bile i Ivon Anderson sa 14, Jelena Bruks sa 13 i Nevena Jovanović sa 11, dok su sa druge strane prednjačile Markiša Getling sa 22 i Božica Mujović sa 10 poena i 12 asistencija.

Dobro prvo poluvrijeme imala je Jelena Dubljević sa 10 poena, ali je u nastavku meča potpuno stala.

13:48

40' - KRAJ!

Srbija je pobedila Crnu Goru 87:75 (19:24, 26:15, 21:19, 21:17) i prošla u četvrtfinale Eurobasketa sa prvog mesta!

Obezbdili smo dan odmora više, a u Valensiji ćemo 23. juna igrati četvrtfinalni meč protiv boljeg iz duela Crne Gore i drugoplasiranog iz grupe "A". Tamo svi imaju skor 1-1, pa ćemo uskoro znati da li su to Španija, Belorusija, Švedska ili Slovačka.

13:44

39' - TAKO JE!

Vasić hvata skok u napadu, ali promašuje zicer, srećom se vratila lopta Tini Krajišnik koja dolazi do 20 poena. Ovo joj je jedna od najboljih utakmica u dresu Srbije - 80:71 na minut i po do kraja!

13:41

36' - Bravo, Jelena!

Slab period iza nas, ali onda majstorija Jelene Bruks, kapitenski nas vodi na sedam poena razlike i donosi smirenost timu - 74:67 za Srbiju!

13:37

34' - NALET!

Snežana Aleksić pogađa trojku za Crnu Goru, pa još dva vezuje sa penala - 72:67 za Srbiju.

13:32

32' - TAKO JE!

Tina Krajišnik igra bez greške, 18 poena ima - 70:58 za Srbiju, moraju Crnogorke na tajm-aut, nisu dobro počele ovu deonicu.

13:27

30' - JOŠ 10 MINUTA

Srbija vodi 66:58 na četvrtinu do kraja. Vrlo dobro kontrolišemo prednost, odbranom smo "presekli" Crnogorke i idemo ka pobedi.

13:23

27' - ODBIJAMO NALET!

Ivon Anderson igra sjajno u ovoj deonici, ali Božica Mujović takođe odlična na drugoj strani. Veoma napeta utakmica u svakom smislu - 62:56 za Srbiju!

13:15

25' - Tvrd početak!

Srbija je i dalje bolja, ali Crna Gora koristi Getling na odličan način. Ima već 18 poena, a nažalost Nevena Jovanović beleži četvrtu ličnu grešku. Trenutno je 51:48 za Srbiju!

12:49

20' - POLUVREME!

Na pauzu idemo sa 45:39, a moglo je i bolje... Došli smo i do 10 poena prednosti u poslednjem minutu, ali nakon majstorija Sonje Vasić dozvolili smo jeftine poene. Getling sa 13 i Dubljević sa 9 predvode Crnogorke, a Vasić i Krajišnik sa 10 i Jovanović naše devojke.

Izvor: MNPRESS

12:44

18' - NEVENA!

Podigle su se malo Crnogorke, našle su rešenje za našu odbranu, ali nema odbrane od šuta Nevene Jovanović - kakva trojka iz ugla za 40:33!

12:35

15' - BRAVO!

Preokret naše reprezentacije nakon neverovatnog presinga preko celog terena. Krajišnik pogađa flouter u stilu Milutinova. I odmah gađa Jelena Bruks i trojku - 33:26!

12:31

13' - TAKO JE!

Saša Čađo pogađa trojku za 24:22, a potom Krajišnik donosi izjednačenje. Kratko je trajalo, brzo Getling donosi novo vođstvo Crnogorkama, ali onda i naša Nevena Jovanović poravnava rezultat na 26:26!

12:25

10' - BRAVO!

Konsolidovale su se košarkašice Srbije posle slabijeg početka meča i uspele su da prvu četvrtinu završe sa minusom od pet poena (24:19), što nije ništa strašno. U drugoj polovini deonice videli smo dosta "penala", a dobar doprinos dale su Ivon Anderson, Ana Dabović, Tina Krajišnik... Hajmo!

12:11

6' - Crnogorke sve pogađaju!

Bruks i Vasić pogađaju trojke za Srbiju i održavaju našu reprezentaciju u životu, ali dosta problema nam pravi Dubljević koja je zaređavala već nekoliko lakih koševa - 16:10 za Crnu Goru posle šest minuta košarke!

12:05

3' - Loš početak!

Smušeno deluju naše košarkašice, dosta grešaka u napadu, a to koristi Crna Gora koja vodi 9:2, pa zbog toga Marina Maljković traži tajm-aut.

11:37

DOBRO DOŠLI U MONDO LIVE!

Ostanite uz MONDO, pratićemo meč Srbije i Crne Gore iz minuta u minut. Počinje u 12 časova!