Kada je bilo najvažnije, gorostasni centar spriječio iznenađenje u "Pioniru"!

Drama, muk u "Pioniru" i ipak pobjeda! Povrede "osakatile" Srbiju, ali Boban Marjanović riješio stvar! Izvor: MN PRESS

Dva gotovo identična meča na startu kvalifikacionog turnira i dvije teško izvojevane pobjede "orlova".

Posle Dominikanske Republike, Srbija je savladala i Filipine - 83:76 (22:16, 23:18, 22:28, 16:14). U polufinalu ih čeka poraženi iz meča Italije i Portorika.

Pred sam start meča su stigle informacije da Nikola Kalinić i Nemanja Bjelica neće igrati zbog povreda, a ubrzo je bilo jasno da ekipi neće pomoći ni Vasilije Micić koji se nije zagrijavao. Dakle, bez trojice bitnih igrača.

Djelovalo je da to neće previše uticati na ekipu. Igrali su veoma dobro, a kada je sredinom druge dionice razlika otišla na "+15" stekao se utisak da je sve riješeno (42:27).

Tako nisu mislili žilavi gosti koji su pokazali da ne odustaju tako lako. Borili su se, polako smanjivali zaostatak i na osam minuta prije kraja je bilo neriješeno (67:67).

Stvari su ubrzo krenule nizbrdo još više, pošto je u 36. minutu Stefan Jović ostao da leži na parketu sa bolnom grimasom. Uz pomoć saigrača je izašao van terena zbog povrede. Filipinci su to iskoristili da na nešto više od minut prije kraja dođu na poen minusa (77:76).

Tada je na scenu stupio Boban Marjanović i sa četiri ključna poena riješio pitanje pobjednika.

22:04

21:53

ORLOVI SE NAMUČILI, ALI I POBEDILI!

Srbija je savladala Filipine - 83:76!

"Orlovi" će sada na dvodnevni odmor pred polufinale u subotu!

21:51

VAŽNI POENI BOBIJA

Uspeo je Marjanović da poentira i da uveća vođstvo na 35 sekundi pre kraja (81:76).

21:46

NEVEROVATNI PROMAŠAJI!

Dve otvorene trojke za vođstvo su promašili Filipini, a između njih Avramović nije uspeo da zakuca loptu u koš! Tek posle toga je Marjanović uspeo da poentira na 63 sekunde pre kraja (79:76).

21:42

JOVIĆ POVREĐEN

Nove velike muke za Srbiju. Jović je krenuo na prodor, pao je i ostao da leži na parketu sa veoma bolnom grimasom. Uz pomoć saigrača je izašao van parketa. U narednom napadu su gosti dali trojku, pa Srbija ima samo poen prednosti na nešto više od četiri minuta pre kraja (73:72).

21:35

MINI-SERIJA SRBIJE

Marjanović i Anđušić poentiraju za mini-seriju od 4:0 i vođstvo koje tera goste da traže tajm-aut (71:67).

21:31

IZJEDNAČENJE!

Na osam minuta pre kraja meča na semaforu stoji nerešen rezultat - 67:67!

21:27

ZAVRŠENA TREĆA ČETVRTINA

Gotova je treća deonica. Srbija ima prednost pred odlučujućih 10 minuta, ali u drugoj polovini četvrtine nisu bili preterano raspoloženi pa je razlika znatno manja nego što je bila na startu kvartala - 67:62.

21:12

NASTAVAK U STILU, DEFINITIVNO BEZ MICIĆA

Nastavlja Srbija da igra odlično i u drugom poluvremenu. Imaju "+15" (49:34). Ono što je jasno jeste da na utakmici neće igrati Vasilije Micić. Potvrdio je to selektor Kokoškov u pauzi između dva dela.

20:55

PREDNOST NA POLUVREMENU

Gotovo je prvo poluvreme. Srbija na pauzi ima vođstvo (45:34). Kada su poeni u pitanju najefikasniji su Dobrić sa 14 i Marjanović sa 11 poena. Na drugoj strani je najbolji Kuame sa devet poena.

20:42

VELIKA PREDNOST

Na pet minuta pre odlaska na poluvreme Srbija ima ogromnu prednost (34:20).

20:36

DOBRIĆ PRVI DVOCIFREN

Avramović razigrava saigarče, a Dobrić poentira, postao je Ognjen prvi dvocifren u srpskom timu (27:18).

20:31

SRBIJA VODI, MICIĆ POD UPITNIKOM

Posle prve deonice Srbija ima prednost (22:16). Prema slikama koje stižu sa klupe "orlova" Vasilije Micić sedi na samom kraju pored povređenih Bjelice i Kalinića i deluje da neće igrati večeras.

20:24

SERIJA PROMAŠAJA

Ušla je Srbija u seriju promašaja, tačnije Davidovac je bio neprecizan u šutu za tri. Kuame je to kaznio pogođenom trojkom (13:10).

20:19

ODLIČAN POČETAK SRBIJE

Sjajno je Srbija ušla u meč. Dobrić je dao novu trojku, a kažnjeno je još jedno loše postavljanje odbrane kada je Anđušić dao trojku (11:2).

20:17

DOBRIĆ ZA START

Prve poene na meču postigao je Dobrić, dao je trojku. Petorka Srbije je: Jović, Anđušić, Dobrić, Davidovac, Marjanović.

20:06

UPOZNAJTE FILIPINCE

Više o Filipincima, njihovim vrlinama i manama možete pročitati u našem tekstu na OVOM LINKU.

19:41

PRIPREMAJU SE FILIPINCI

Na parketu su i košarkaši Filipina koji se pripremaju za utakmicu.

Izvor: MONDO/Nikola Lalović

19:35

ZAGREVANJE

Košarkaši Srbije se zgrevaju za večerašnji meč.

19:28

BEZ DVOJICE

Iz tabora "orlova" je stiglo obaveštenje. Na večerašnjem meču neće igrati Nikola Kalinić i Nemanja Bjelica koji su dobili udarce na meču sa Dominikanom.

19:27

Dobrodošli

Budite uz MONDO i pratite sa nama drugi meč Srbije na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre.