košarkašice srbje u četvrtfinalu olimpijskih igara

Srbija kroz dramu u četvrtfinale! Evropske šampionke uspjele u posljednjim trenucima!

Srpske djevojke uspjele su poslije velike borbe da savladaju Južnu Koreju.

košarkašice srbje u četvrtfinalu olimpijskih igara Izvor: Tanjug/AP/Eric Gay

Košarkašice Srbije pobedom završavaju grupnu fazu takmičenja na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Evropske šampionke poslije velike borbe uspjele su da savladaju selekciju Južne Koreje rezultatom 65:61 (17:10,15:14,18:20,15:17).

Počele su srpske košarkašice dobro, ali već na sredini prve četvrtine vidjelo se da će protivnice igrati izuzetno snažno i agresivno što nije odgovaralo srpskoj ekipi. Ipak, prva dionica uspješno je privedena kraju.

Tokom druge četvrtine tek je viđeno koliko je teško nositi se sa Korejkama pogotovo u odbrani. Srpskim djevojkama potpuno je stao procenat šuta, teško su se branile, a na pauzu su otišle strijepjeći jer je Sonja Vasić zbog jakog udarca napustila parket u suzama.

Nije bio Sonjin dan, napravila je niz grešaka, ali je kao ranjena lavica ušla u trećoj dionici i ponovo zaigrala. Dominirala je u srpskom timu Jelena Crvendakić praćena Ivon Anderson. Njih dvije bile su tu kada je ekipa posustala.

Jelena je upisala 15 poena, šest skokova i tri asistencije, a najefikasnija na meču bila je Korejka Park Đi Hjun sa 15 poena, sedam skokova i pet asistencija.

Na kraju prava drama! Korejke su tri minuta pred kraj utakmice povele po prvi put i opasno zabrinule srpski tim. Ipak kapitenska ruka Jelene Bruks naciljala je koš kada je to bilo najpotrebnije i Srbija je u četvrtfinalu!

Potencijalne protivnice šampionkama biće košarkašice SAD-a, Kine ili Belgije. Vidi se umor na djevojkama iz Srbije, ali ne nose za džabe nadimak - Heroine!

Bravo, kraljice!

15:48

POBEDA!

Srbija je savladala Južnu Koreju i ušla u četvrtfinale! Konačan rezulktat je 65:61!

15:43

Jelena kapitenski!

Kada je najpotrebnije Jelene Bruks pogađa pod faulom i koristi i slobodno bacanje. Penjemo se na plus četiri, 65:61, Sada je važna odbrana!

Još minut i 10 sekundi do kraja!

15:41

Neizvesno je 62:61

Sonja odlična u odbrani, zabeležila je i skok u napadu. Imamo samo plus 1, nezgodno je...

15:39

Nije dobro 58:56

Prvi put na utakmici u nezgodnom trenutku povele su Korejke!

Izvor: Tanjug/AP/Eric Gay

15:34

56:55

Morala je da izađe Aleksandra Crvendakić, ima četiri faula i to je ono štop nam je problem. Odbrana puca, moraju da izdrže još oko pet minuta!

15:30

Bravo devojke! 53:51

Sigurnije su ušle u poslednju deonicu srpske košarkašice. Oragnizovale su odličan napad, ali protiv ovakve ekipe Koreje ne sme da se posustaje!

15:25

Počinje poslednja četvrtina! 50:44

Korejke su bile bolje u prethodnoj četvrtini, ali ipak u poslednju deonicu Srpkinje ulaze sa vođstvom.

15:20

Tako je! 48:44

Konačno je proradio šut za tri poena našim devojkama! Odlična Crvendakić ponovo "izvlači" ekipu iz problematičnih situacija. Ponovo vode, ali potrebno je buđenje!

15:15

Problemi! 40:40

Stigle su Korejke do izjednačenja! Bolje su u udrgom poluvremenu. Dale su srpske košarkašice  samo osam poena u trećoj deonici i to se osetilo...

15:10

40:32

Ponovo rezultatski odlepljuje Ivon Anderson!

15:06

Opasne Korejke! 36:32

Nastavljaju sa agresivnom odbranom i istim takvim napadom protivnice. Teraju naše na lične greške, dok je u timu Korejki sviran tek drugi faul. Srpkinje su ispunile bonus!

15:03

Sonja je na parketu!

Lavica Sonja Vasić uspela je da izađe na parketi posle jakog udarca.

Izvor: RTS/Screenshot

14:44

Poluvreme i suze 32:24

Udarena je naša Sonja Vasić laktom i u suzama je napustila teren. Odmah su krenule agresivno Srpkinje nakon toga i završile poluvreme sa vođstvom.

14:41

Ponovo prete 29:24

Ponovo pada koncentracija Srpkinja, a to protivnice odmah koriste. Nije loše kao u prvoj fazi utakmice, ali to nije nivo na koji smo navikli od njih.

14:37

Iznenađujuće

Ono što brine je Sonjina loša partija. Četiri izgubljene lopte, nema koša i zaista se vidi da je korona poremetila našu najbolju košarkašicu koja protiv Korejki pravi dosta grešaka.

Sonja Vasić

14:34

Ajmo! 27:17

Počele su srpske košarkašice bolje da igraju odbranu,a tu je i dobar napad i mnogo organizovanije deluju na terenu nego u prvoj četvrtini.

14:28

Bude se 25:15

Odlična Krajišnik, a pratila je i Crvendakić. Dva dobra napada naših devojaka, sada deluju sigurnije!

14:26

Približavaju se 19:15

Nova trojka Korejki, nove izgubljene lopte za Srbiju.

14:25

Izmena

Tina Krajišnik ulazi umesto Dragane Stanković, a Aleksandra Crvendakić umesto Sonje Vasić.

14:22

Prva četvrtina 17:10

Počele su odlično,a onda je nakon nanizanih nekoliko poena usledilo zatišje i Korejke su to počele da koriste.

Krenule su naše devojke slabije da se brane, imale i izgubljene lopte, a protivnice su nakon niza promašaja počele da pogađaju i krenule da stižu.

Vodimo, ali loša organizacija igre, mogu srpske zlatne devojke to bolje!

Izvor: TANJUG/AP PHOTO/ERIC GAY

14:19

13:10

Gube naše devojke često loptu, igraju loše odbranu, a uz to i maše.

14:16

13:9

Prve trojke za Koreju. Jin Park postiže pogodak, a to je prvi uspešan iz 11 pokušaja. Međutim, odmah je u sledećem napadu usledila i druga i sada se rivalke već približavaju.

14:14

Tajm-aut 11:3

Vodimo, ali protivnice lako dolaze do koša. Na terenu su i Ivon Anderson kao i Jelena Bruks pa smo sa njima krenuli nešto ofanzivniju igru, ali mora da se igra pažljivo!

Možda rezultat to ne govori, ali agresivne su Korejke.

14:10

Neverovatno

Deset šuteva su imale Korejke i sve su promašile!

14:09

Izmena

Umesto Sonje Vasić ulazi Nevena Jovanović.

14:08

Ajmo jače! 9:1

Dosta propuštenih napada na obe strane, ali više su se ispromašivale protivnice. Srpkinje imaju problema pod košem, samo pukom srećom rezultat ostaje isti jer rivalke ne mogu da pogode.

Izvor: printscreen/rts

14:04

Sigurne 7:1

Ana Dabović posle slobodnih bacanja povećava vođstvo. Kod Korejki prvi problemi, košarkašica Njun izgubila je loptu, upisala i faul..

14:02

Ajmo devojke! 5:0

Počinju srpske košarkašice napadom i prvim poenima! Aleksandra Crvendakić trojkom povećava prednost na startu

13:53

Prošlu izgubile...

Našim hrabrim devojkama treba jedna sigurna pobeda nakon iscprne utakmice sa Španijom koju su izgubile nakon velike borbe.

13:48

Šta nam je potrebno?

S obzirom na to da su košarkašice Španije savladale Kanađanke, Srpkinjama je sada potrebna samo jedna pobeda za narednu fazu takmičenja.

Izvor: Tanjug/AP Photo/Charlie Neibergall

13:00

Satnica

Duel počinje u 14 časova!

12:31

Dobrodošli u MONDO live!

Pratićemo meč između košarkašica Srbije i Južne Koreje. Pobeda za naše devojke znači plasman u četvrtfinale!