partizan huventud evrokup

Partizanova pobjeda za infarkt, Panter je heroj! Pun "Pionir" eksplodirao, Amerikanac pokazao klasu pred Grobarima!

Crno-bijeli u drami savladali Huventud!

partizan huventud evrokup Izvor: MNPRESS

Partizanov "Pionir" je pun, ambijent evroligaški, a Kevin Panter uporan i na kraju maestralan!

Partizan - Huventud 68:67 (19:17, 15:22, 15:20, 19:8)

Amerikanac je pred Grobarima pokazao klasu, u teškim momentima sam sebi kreirao pozicije i pogađao komplikovane šuteve i tako donio pobjedu ekipi Željka Obradovića. Najslađu do sada!

U duelu protiv iskusnih Španaca, koji su kroz meč kontrolisali rezultat, u drugom poluvremenu imali i dvocifrenu prednost, Panter je demonstrirao sav svoj kvalitet!

Maestralni bek je postigao sve poene crno-bijelih u posljednja dva minuta (šest od svojih 18), zaključno sa hicem za pobjedu, na četiri sekunde do kraja.

Između njegovih pogodaka, jako bitan koš za goste je postigao veteran Pau Ribas, ali on večeras ipak nije bio heroj, već Kevin Panter.

Svojim posljednjim košem, on je nepovratno oduzeo vođstvo Huventudu, a onda je dao doprinos u odbrani od hrvatskog centra Ante Tomića, kome je bilo usmjereno "alej-up" dodavanje iz auta na dvije sekunde do kraja.

Crno-bijeli su se tada odbranili, preuzeli posjed i tu je bio kraj! Poslije promašenih slobodnih bacanja Alekse Avramovića Panter je slavio sa navijačima iz prvih redova, kao i tokom čitave završnice, dokazavši tako sa koliko emocija igra za crno-bijele.

Takođe, važan napadački doprinos trijumfu u ludoj utakmici dao je i Alen Smailagić, snažnim zakucavanjem, pa trojkom uoči posljednja dva minuta, kojom je potpuno "otvorio" završnicu utakmice.

22:41

Kraj utakmice, pobeda Partizana 68:67!

22:38

PARTIZAN SE ODBRANIO, PRED POBEDOM JE!

Pokušali su gosti alej-up dodavanjem za Antu Tomića, crno-beli su to "pročitali" i sprečili Hrvata da šutne! Ponovo je Panter bio tu kada je bilo najbitnije!

Još 1,7 sekundi do kraja!

22:36

Kevin Panter, PONOVO! Partizan vodi!

Amerikanac je ponovo sam napravio sebi prostor i ponovo ubacio težak šut za vođstvo Partizana!

Sada je 68:67, a do kraja su ostale još četiri sekunde i Huventud ima tajm-aut i loptu!

22:35

Pau Ribas utišava halu, Huventud vodi

Pionir je utišan na nekoliko trenutaka, košem Pau Ribasa na 12 sekundi do kraja za vođstvo Španaca 67:66.

Obradović zove tajm-aut na 12,6 sekundi do kraja!

22:32

Partizan vodi - PANTER!

Kevin Panter za vođstvo crno-belih!

Amerikanac je ponovo pogodio težak šut i doneo vođstvo crno-belima na 28 sekundi do kraja!

Huventud zove tajm-aut pred potencijalno odlučujući napad na meču.

Izvor: MNPRESS

22:31

DRAMA! Lamonika je promenio odluku!

Hrvatski centar Ante Tomić krenuo je na polaganje preko Zeka Ledeja, Partizanov Amerikanac se postavio i pao pod rivalom.
Sudije su najpre pokazale prekršaj u korist gostiju, a onda je poznati arbitar Luiđi Lamonika promenio tu odluku i dosudio faul za Partizan!

Crno-beli kreću u napad za vođstvo na 39 sekundi do kraja!

22:28

Važan koš Pantera - "minus 1" na minut do kraja!

Kreirao je sam sebi prostor i pogodio za 64:65 uoči poslednjih 60 sekundi!

22:27

Smailagić gazi aut-liniju

Krenuo je krilni centar iz ćoška na prodor i zakoračio u aut pri vođstvu Huventuda 65:62. Španci kreću u napad na minut i po do kraja.

22:23

Ponovo Smailagić i ponovo "eksplozija" hale!

Novi ljubimac Grobara ubacio je jako bitnu trojku za samo poen zaostatka crno-belih na 2 minuta i 18 sekundi do kraja!

Rezultat je 63:62 za Huventud i sa klupe Španaca je zatražen tajm-aut!

Napet meč u "Pioniru"

22:21

Dugačka pauza zbog semafora

Nekoliko minuta nije bilo igre jer su arbitri za zapisničkim stolom sa tehničarima podešavali merače vremena..

Na sreću, utakmica je brzo nastavljena!

22:15

Huventud je odbio nalet crno-belih

Imao je Smailagić šut za tri za izjednačenje (na 57:60), ali nije pogodio, a Tomić i Para su na drugoj strani pogađali iz slobodnih bacanja za vođstvo Huventuda 63:57.

Još četiri minuta do kraja utakmice.

22:08

22:07

Partizan se vratio!

Crno-beli su se na šest minuta do kraja primakli na samo dva poena zaostatka!

Zaglušujuća buka u hali posle iskorišćenih slobodnih bacanja Zagorca i Kuruksa. Na semaforu piše 57:59 na pet i po minuta do kraja.

22:00

BUM! STRAŠNO KUCANJE SMAILAGIĆA!

Bivši krilni centar Golden Stejta zakucao je preko dvojice rivala i postavio rezultat 53:59, na osam minuta do kraja.

Nemanja Dangubić je na tom talasu nastavio agresivnom odbranom, pa odmah dobio petu ličnu grešku i morao je da izađe iz igre. Partizan je potom ispunio bonus.

21:53

Na kraju 3/4, Huventud vodi 10 razlike

Sedam sekundi pre kraja kvartala, Birgander je vratio Špancima mirniju, dvocifrenu prednost u "Pioniru".

Partizan ima još 10 minuta za reakciju i za preokret.

21:49

Panter reaguje - trojka!

Amerikanac sa srpskim pasošem daje novu energiju crno-belima, a bivši kapiten Partizana Novica Veličković na nogama kraj klupe podržava doskorašnje saigrače.

Rezultat je 46:54 na minut i po do kraja treće četvrtine.

21:48

Huventud odlazi na maksimalni "plus" - 11 razlike

Željko Obradović pozvao je tajm-aut posle trojke Pare iz ćoška za vođstvo Huventuda 54:43.

Španci se pitaju za sve u trećoj četvrtini, a do njenog kraja ostala su dva minuta i 40 sekundi.

21:39

Huventud kontroliše rezultat, Dangubić budi "Pionir"

Važan koš borbenog krila crno-belih, za rezultat 39:43!

U momentima u kojima Huventud ima kontrolu, pre svega na svojoj polovini, ovaj pogodak mogao bi da pruži vetar u leđa crno-belima, dok se muče u igri na postavljenu odbranu.

U toku je 24. minut

21:28

Pogledajte kako je na parkeru "Pionira"!

21:26

Strelci na poluvremenu

PARTIZAN: Kuruks 4, Panter 6, Ledej 10, Avramović 4, Koprivica 2, Smailagić 2, Mur 6

HUVENTUD: Buskets 2, Rivas 6, Brodzianski 4, Feliz 2, Vilis 9, Birgander 4, Para 8, Maronka 2, Tomić 2.

21:23

Ovako je večeras u "Pioniru"!

21:19

Huventud sačuvao vođstvo do poluvremena

Španci su poenima Ante Tomića i Dereka Vilisa ponovo otišli na "plus 6", Dalas Mur je pogodio trojku za 32:35, ali ni to nije poremetilo potpuno fokusirani Huventud.

Andres Feliz je u poslednjem minutu prvog dela doneo Špancima pet poena prednosti (39:34) i to je rezultat kojim ekipe odlaze na odmor.

21:02

Obradović ponovo mora da reaguje

Bivši bek Barselone i španske reprezentacije Pau Ribas koristi Tomićevu asistenciju i postavlja "plus 4" za goste (31:27) u 17. minutu. Željko Obradović drugi put večeras zove tajm-aut.

20:57

Huventud ostaje potpuno miran - opet vodi (23:22)

Serijom 6:0, Španci su u 13. minutu preokrenuli i sada ponovo imaju prednost.

Vladimir Brodzijanski je mirno položio o tablu vratio "plus" na stranu Huventuda, posle čega je Obradović napravio nekoliko promena u sastavu i poslao na teren Mura i Smailagića umesto Zagorca i Koprivice.

20:54

Partizan vodi posle 1/4

Košem Balše Koprivice, crno-beli su na prvu pauzu između četvrtina otišli sa dva poena prednosti - 19:17.

20:45

Željkov tajm-aut je promenio sve!

Partizan je "zategao" odbranu, sa dve ukradene lopte u ranoj fazi došao do lakih poena i preokreta!

Sada crno-beli vode 13:11 posle zakucavanja Rodionsa Kuruksa, a do kraja prve četvrtine ima još tri minuta.

Pionir je "eksplodirao" i skandira "Partizane, napadaj"

20:38

Huventud u boljem ritmu na startu

Derek Vilis i Džoel Parapogodili su trojke za bolji početak Španaca i njihovo vođstvo 9:2 u petom minutu utakmice.

Posle Vilisovog zakucavanja za 11:2, Obradović je morao da reaguje tajm-autom.

20:32

Meč je počeo!

Startna petorka Partizana je Avramović - Panter - Kuruks - Smailagić - Ledej

20:25

Spektakularna koreografija posvećena Željku Obradoviću

Grobari su "Žocu" na transparentu ispisali reči njegove omiljene navijačke pesme!

Pogledajte slike iz "Pionira":

20:14

Pionir krcat i pola sata pre utakmice

19:10

Pionir će biti "krcat"

Prema informacija sa platoa ispred dvorane "Aleksandar Nikolić", Partizan će imati podršku dupke pune dvorane.

18:50

Za goste igra poznati hrvatski centar

Kao i prošle sezone, Partizanov rival u dresu Huventuda biće Ante Tomić (34), poznati hrvatski as i dugogodišnja "petica" Barselone, u kojoj je proveo čak osam godina.

Izvor: Profimedia

18:13

Oglasio se i predsednik Partizana

18:03

Partizan i Huventud znanci iz Evrokupa

Večerašnji rivali bili su u istoj grupi u Evrokupu i u sezoni 2020/21 i u obe utakmice - u Badaloni i Beogradu, pobedio je domaći tim, sa po tri poena razlike.