galatasaraj - igokea uživo prenos fiba liga šampiona

Galatasaraj zasuo Igokeu trojkama, Bost riješio meč u Istanbulu!

Igokea porazom od Istanbulu oprostila se od šansi da se domogne prvog mjesta u grupi E.

galatasaraj - igokea uživo prenos fiba liga šampiona Izvor: Basketball Champions League

Košarkaši Igokee nisu uspjeli da naprave iznenađenje u Istanbulu i potpuno zakomplikuju situaciju u grupi E FIBA Lige šampiona.

Galatasaraj je slavio 82:74 i tako napravio još jedan korak ka osvajanju prvog mjesta u osmini finala.

Igokea je nakon ovog poraza, šestog u posljednjih sedam utakmica u svim takmičenjima, ostala na trećem mjestu i ukoliko Nimburk savlada PAOK boriće se sa grčkim timom za treće mjesto i razigravanje za osminu finala.

Košarkaši Galatasaraja zasuli su trojkama koš Igokee, pokušali su čak 41 put i od toga pogodili 15, ali je Igokea uspjevala da se zadrži u igri sve do posljednje tri-četiri minute.

Na tri i po minute do kraja Galatasaraj je vodio 72:69, a onda je najbolji pojedinac susreta Di Bost preuzeo stvar u svoje ruke.

Dva puta je asistirao za Blekšira, a potom trojkom i poenima sa slobodnih bacanja za 82:73 riješio ovaj meč.

Svih pet trojki pogodio je u drugom poluvremenu i meč na krjau završio sa 21 poenom, pet skokova i sedam asistencija. Blekšir je dodao 15, a Parsel poen manje.

Kod Igokee Starks je bio najefikasniji sa 17 poena, a Stivens je postigao trinaest.

Tok meča Glaatasaraj - Igokea pročitajte klikom na Razvoj događaja!

82:73 Bost rješava ovaj meč!

Pogodio je košarkaš Galatasaraja oba slobodna bacanja, manje od minut je ostalo do kraja

19:35

80:73 Kakva trojka Bosta!

Isticao je napad domaćih, a onda je Bost bukvalno u posljednjem trenutku pogodio od tablu za maksimalnih "plus sedam" na minut i po do kraja

19:32

74:71 Blekšir pogađa, ali i Starks!

Pet vezanih poena igrača Igokee.

19:30

72:66 Tajm aut Bajića!

Morao je trener Igokee da traži minut odmora i pokuša da zaustavi nalet domaćih koji su u seriji 7:0.

19:26

68:66 Bost!

Povela je Igokea, ali Bost pogađa svoju četvrtu trojku! Sve je pogodio u drugom poluvremenu.

19:21

63:61 Fundić!

Prvi koš za igokeu u 4/4 poslije skoro dvije minute igre

19:17

63:59 - Nova trojka domaćih!

Trinaesta trojka Galatasaraja na ovom meču!

37:34 Trojka Bosta poslije saplitanja Radanova

Radanov je sapleten u napadu, ali sudije nisu ništa sudile. U kontri Bost pogađa trojku!

18:59

Počelo je drugo poluvrijeme u Istanbulu

18:44

Kraj prvog poluvremena - 34:34

18:42

34:34 Starks!

Galatasaraj je serijom 5:0 poveo 34:30, ali je Igokea poenima Stivensa, pa zatim Starksa vratila egal. Do kraja druge četvrtine ostalo je nešto više od 14 sekundi, domaći su zatražili tajm aut.

18:38

Dve i po minute bez koša!

Niko nije pogodio dvije i po minute u dvorani "Sinan Erdem"

18:32

29:28 Ulubaj!

Njegova treća trojka iz četiri pokušaja!

18:28

Tehnička za Trimbla!

Košarkaš Galatasaraja je zaradio tehničku zbog "flopa".

18:25

22:21 Trojka Trimbla!

Trojkom Trimbla ekipa Galatasaraja je preokrenula na 22:21. Već 10 poena za košarkaša Galatasaraja.