Crvena zvezda Asvel 73 67 Evroliga

Zvezda letjela, pa se preznojila za pobjedu: Hit Evrolige pao u Pioniru, na redu je "vječiti derbi"!

Crveno-bijeli savladali francuskog prvaka poslije iznenadne drame u završnici! Nikola Kalinić blistao, pa napravio faul poslije koje je nastala velika nervoza Radonjićevog tima.

Crvena zvezda Asvel 73 67 Evroliga Izvor: MNPRESS

Crvena zvezda morala je da dva puta pobijedi Asvel u Pioniru - 73:67 (18:9, 15:23, 17:13, 23:22)

Prvi put je to uradila na tri i po minuta do kraja, kada je strpljivo i energično gradila veliku razliku od 17 poena - ogromnom borbenošću Nikole Kalinića i Ognjena Dobrića, kao i trojkama Nikole Ivanovića i Marka Simonovića.

U tom trenutku, Ostin Holins pokušao je da podigne na noge punu dvoranu trojkom za "plus 20" (pri 57:40), ali je promašio, a Francuzi su odmah potom bili u brzoj kontri, koju je Kalinić prekinuo nesmotrenim faulom na Šarlu Kaudiju.

Od tog trenutka i dosuđene nesportske, Francuzi su pogodili sve što su šutnuli ka košu do kraja, zaključno sa trojkom Okoboa na 10 sekundi do kraja za samo tri poena razlike (70:67).

Ipak, pogocima Nejta Voltersa (prodor uz faul) i Branka Lazića i Kalinića sa linije penala, Zvezda je odbranila prednost i ostvarila pobjedu poslije koje ima skor 4-5 u Evroligi.

Poslije borbene utakmice protiv hita najjačeg takmičenja, koji je do večeras imao skor 6-2, crveno-bijeli će posvetiti svu pažnju pripremi za meč protiv Partizana u nedelju od 19.

Ivanovićev povratak u tim zato je jako važna vest za Radonjićev tim i navijače, a kraj terena bio je i Zvezdin novajlija Stefan Marković, koji večeras nije bio dio ekipe.

ZVEZDA: Volters 4, Uskoković, Davidovac, Mitrović 4, Lazić 5, Kalinić 22, Dobrić 8, Holins 6 (0/4 za tri), Simonović 6, Ivanović 14, Kuzmić 4, Cirbes.

ASVEL: Okobo 16, Džons 14, Kaudi 6, Lakomb 6, Fal 11, Osetkovski 7, Hauard 7, Strazel, Adetokumbo.

21:31

Ovako sada izgleda tabela Evrolige

Standings provided by SofaScore LiveScore

20:56

Kraj utakmice - pobeda Zvezde!

Na tri i po minuta pre kraja, Zvezda je vodila 57:40 i imala šut Ostina Holinsa za "plus 20".

Na 10 sekundi do kraja, vodila je samo 70:67, ali je ipak završila posao pogocima Nejta Voltersa, Branka Lazića i Nikole Kalinića sa linije penala!

Konačan rezultat je 73:67!

20:54

Asvel ne odustaje - samo tri razlike!

Francuzi ne promašuju u završnici! Odigrali su tećnu akciju posle auta i završili je trojkom Okoba iz ugla, za samo tri poena razlike - 70:67.

Radonjić opet zove tajm-aut.

20:51

Lazić postavlja "plus 6"

Na 15 sekundi do kraja, Asvel traži tajm-aut i imaće loptu. Zvezda vodi 70:64 posle pogođenog slobodnog bacanja svog kapitena.

20:50

Volters pogađa, da reši sve dileme?

Amerikanac poentira na pola minuta do kraja i deluje - rešava pitanje pobednika!

Pogodio je posle prodora uz prekršaj, za 69:62! Još pola minuta

Izvor: MNPRESS

20:48

Počinje drama? Fal pogađa za samo pet razlike!

Posle ofanzivnog skoka, Fal je poentirao uz prekršaj Kuzmića. Zvezda sada vodi samo pet razlike (67:62), a do kraja još 53 sekunde.

Ivanović je panično reagovao u prethodnom napadu, pogodivši Kalinića loptom.

20:45

Asvel "zakuvava" završnicu!

Imala je Zvezda Holinsov pokušaj za tri za "plus 20", a na minut i 40 do kraja vodi samo osam poena (67:59).

Asvel je potpuno našao ritam posle Kalinićevog prekršaja i Radonjić je morao da reaguje tajm-autom posle pogotka Okoboa.

20:40

Nesmotren faul Kalinića - nesportska!

Dirao je Kaudija u letu pri zakucavanju, Francuz je pao na parket, a sudije su odmah opravdano dosudile nesportsku. Iz tog prekršaja Francuzi su počeli da smanjuju razliku, pa je sada 67:55 za Zvezdu.
Radonjić je pozvao tajm-aut na 2 50 do kraja.

20:37

Ivanović krade loptu, Zvezda brza u kontri - Radonjić smiruje

Zvezda je vodila 15 razlike pred završnicu, nema potrebe za srljanjem u takvoj situaciji.

Mirnije, Holins povećava prednost na 67:50.

20:35

Ivanović opet pogađa trojku - njegova treća!

Crnogorac je svojim 14. poenom doneo vođstvo 63:48, a onda je Luka Mitrović u sledećem napadu opet postavio "plus 15" - 65:50.

Još četiri po minuta do kraja.

20:28

Holins "lomi" obruč, Simonović opet pogađa trojku!

Dobrić je ukrao loptu, asistirao Amerikancu, a on je snažno ukucao za vođstvo 54:45 na osam minuta do kraja.

Na tom talasu, Simonović je ponovo dobio prostor na distanci i kaznio Francuze za to - 57:45 i tajm-aut Parkera!

Još 7 i po minuta do kraja utakmice.

20:22

- Kraj treće četvrtine, 50:45 -

Kalinić je do sada ubacio 20 poena i predvodi crveno-bele. U trećoj četvrtini dao je polovinu svojih poena večeras.

20:19

Pogledajte kako je večeras u "Pioniru"

20:15

Zvezdinih 10:0!

Pol Lakomb je u 25. minutu doneo Asvelu prednost 41:40, a onda je krenula Zvezdina serija 10:0!

Ognjen Dobrić je poleteo na asistenciju Nikole Ivanovića (44:41), a onda su on i Kalinić pogodili po trojku, za ponovo mirnijihj 50:41 u 28. minutu.ž

20:10

Pogledajte težak Kalinićev šut

20:07

Prvi problemi - Asvel je poveo

Na startu drugog dela Francuzi su stekli prvu prednost večeras, trojkom Okoboa za 35:33 u 21. minutu.

Kalinić je odmah potom iznudio prekršaj uz spektakularni pogodak u padu, za ekspresni kontraudar domaćih - 38:35.

19:41

Asvel je ponovo u igri - samo dva razlike

Fal pogađa i u 19. minutu, za samo dva poena razlike. Dok je centar Asvela slavio težak pogodak kraj Kuzmića, Radonjić je okupljao ekipu na još jednom tajm-autu.

Zvezda je imala i 13 poena prednosti, ali su Francuzi malo po malo topili i istopili tu razliku.

19:35

"Vežu" trojke crveno-beli - Simonović, pa Kalinić!

Posle perioda bez mnogo košarke, Zvezda je u napadu "vezala" dva pogotka za tri poena i tako povela 30:21 u 16. minutu,

Sa druge strane, Fal je odmah odgovorio košem za 30:23.

Još tri minuta do poluvremena.

19:32

Prve fotke iz "Pionira"

19:31

Trojka Asvela sa osam metara - tajm-aut Radonjića

Vilijam Hauard pogodio je sa velike distance da smanji zaostatak Asvela na 17:24, a Radonjić je pozvao tajm-aut i posebno glasno kritikovao Luku Mitrovića.

U toku je 14. minut.

19:21

Holins uz zvuk sirene - 18:9!

U finišu prve četvrtine, aplauzi za Ostina Holinsa za poteze na obe strane parketa.

Najpre je odigrao perfektnu odbranu na Eliju Okobou, a onda je pretrčao teren i iskoristio alej-up dodavanje Nikole Ivanovića, da postavi "plus 9" posle prve četvrtine.