partizan lijetkabelis

Panter opet riješio Partizanovu dramu: Amerikanac donio još jednu evropsku pobjedu!

Crno-bijeli u dramatičnoj završnici savladali tim svog nekadašnjeg trenera i kapitena - Nenada Čanka. Amerikanac dao koš za pobjedu na 12 sekundi do kraja.

partizan lijetkabelis Izvor: MNPRESS

Partizan je prijateljski dočekao Lijetkabelis i svoje bivše igrače, trenera i kapitena Nenada Čanka i centra Đorđa Gagića, a onda je sa njima odigrao neizvjestan meč. I ponovo je heroj bio Kevin Panter!

Partizan - Lijetkabelis 84:77 (20:14, 19:24, 27:22, 18:17)

Iako su crno-bijeli konstantno vodili i kontrolisali rezultat i iako su sve do završnice imali deset, pa i 13 poena prednosti, Litvanci se ipak nisu predavali do kraja. A, onda ih je slomio koš Kevina Pantera na 12 sekundi do kraja, poslije prodora i teškog šuta za nedostižnih 82:77.

Lijetkabelis je u napadu prije toga imao šut za izjednačenje, koji je iz daljine promašio bivši plejmejker Crvene zvezde Nikola Radičević. Bio je to drugi napad Litvanaca u nizu u kojem su pokušavali da trojkom poravnaju rezultat, ali je Partizan "preživoo" te ofanzive gostiju i na kraju ipak slomio žilavog protivnika.

Lijetkabelis je dao 14 trojki iz 34 pokušaja i tako se vraćao iz dvocifrenih minusa. Poslednji, Radičevićev šut, Litvanci nisu iskoristili, a Panter je to odmah kaznio.

Na meč u kojem je Partizan imao uspone i padove ekipu je na teren izveo novi kapiten Nemanja Dangubić, a najefikasniji u srpskom timu bili su Zek Ledej sa 19 poena, kao i Alen Smailagić i Gregor Glas (obojica po 13 poena), koji je večeras dobio značajne minute na poziciji beka-šutera i tu priiliku je koristio.

Takođe, dvocifreni učinak u napadu imali su i Aleksa Avramović i Balša Koprivica sa po 12, a Obradović u ovoj utakmici nije računao na Rodionsa Kuruksa, Radeta Zagorca, Dušana Miletića i Uroša Trifunovića.

Crno-bijeli su ovim uspjehom poboljšali svoj evropski skor na 4-1 pred pauzu u Evrokupu do 8. decembra zbog utakmica reprezentacije. Obradovićev tim sada se okreće derbiju ABA lige protiv Budućnosti, zakazanom za subotu u 21 čas.

PARTIZAN: Kuruks, Panter 11, Ledej 19, Zagorac, Avramović 12, Koprivica 12, Dangubić 2, Smailagić 13, Miletić, Mur 2, Glas 13, Trifunović.

LIJETKABELIS: Vaičijunas, Radičević 9, Kalaicakis 8, Gidraitis, Lipkevičijus 7, Maldunas 8, Zemaitis 12, Berzinš 12, Orelik 19, Vasiljauskas, Gagić 2.

22:33

Standings provided by SofaScore LiveScore

22:32

Ovako je izgledao meč u Areni

22:20

Kraj utakmice!

Partizan je pobedio 84:77, a konačan rezultat postavio je Nemanja Dangubić, zakucavanjem za kraj meča.

22:16

Radičević promašuje izjednačenje, Panter stavlja tačku?

Bivši plejmejker Zvezde Nikola Radičević promašio je šut za izjednačenje, a onda je Kevin Panter uzeo loptu i na 12 sekundi do kraja postavio Partizanovih "plus 5" - 82:77.

Nenad Čanak je pozvao tajm-aut.

Izvor: MNPRESS

22:14

Smailagić zakucava, ali je zakasnio

Na 42 sekunde do kraja, Smailagić kasni za zvukom sirene i Lijetkabelis kreće u drugi napad za izjednačenje.

Drama u Štark areni u finišu meča!

22:12

Lijetkabelis "otvara" završnicu!

Gregor Glas je na isteku napada postavio Partizanovih 80:71, a onda su goste trojkama vratili u meč srpski plej Nikola Radičević i Orelik.

Lijetkabelis ne dopušta crno-belima da ga slome sve do završnice. Rezultat je 80:77 za crno-bele na minut i po do kraja!

22:06

Crno-beli vode meč u miran finiš

Dok se bliži završnica, crno-beli imaju vođstvo 75:66 i ne dopuštaju Lijetkabelisu da ugrozi tu prednost. Aleksa Avramović je na pet minuta do kraja postavio "plus 9", a Litvanci su iskoristili bonus i pre finiša.

U dvorani je zvanično 6.067 navijača.

21:54

- kraj treće četvrtine, 66:60 -

Zek Ledej faulirao je Gediminasa Orelika pri šutu za tri poena, pa su Litvanci tim slobodnim bacanjima prišli na dva poseda zaostatka pred poslednjih 10 minuta utakmice.

Nakon tri četvrtine, rezultat je Partizan - Lijetkabelis 66:60.

21:48

Crno-beli mirno čuvaju "plus"

Alen Smailagić iskoristio je slobodna bacanja da postavi rezultat 60:50 u 28. minutu.

21:38

Partizan bolje otvara drugi deo

Aleksa Avramović u dobrom ritmu na startu nastavka. Pogotkom uz prekršaj odveo je Partizan na "plus 8" (48:40), nakon čega je Gagić napravio prekršaj u napadu, pa morao na klupu. Bio je to četvrti faul nekadašnjeg centra crno-belih.

Za to vreme, Koprivica je u 24. minutu postavio "plus 10" (50:40)

21:19

- Poluvreme -

Partizan na pauzi ima poen prednosti (39:38), nakon što je u poslednjih nekoliko minuta prvog dela ispustio dvocifrenu prednost.

Lijetkabelis je pred poluvreme u seriji 12:3.

PARTIZAN: Panter 9, Ledej 9, Avramović 3, Koprivica 4, Smailagić 5, Glas 9 (3/5 za tri). Nisu igrali Zagorac, Trifunović, Miletić i Kuruks.

LIJETKABELIS: Radičević 4, Kalaicakis 1, Lipkevičijus 4, Maldunas 2, Zemaitis 9, Berzinš 10, Orelik 6, Gagić 2.

21:14

Litvanci se vratili u igru

Kaspas Berzinš je sa linije penala primakao Lijetkabelis na posed zaostatka (36:39), nakon što je Obradovićev tim prethodno imao dvocifrenu prednost (36:26). Potom je Gabrijelijus Maldunas pred poluvreme doveo Litvance na poen minusa (38:39).

U toku je poslednji minut prvog dela meča.

21:06

Gregor Glas "vezuje" trojke, Čanak zove tajm-aut

Partizanov slovenački bek Gregor Glas ubacio je dve trojke u nizu, za odgovor domaćih na seriju Lijetkabelisa - 36:26.

Glas je ubacio tri trojke iz četiri pokušaja za osam minuta na parketu.

21:03

Serija Litvanaca, Obradović reaguje

Litvanac Gediminas Orelik ubacio je trojku za mini-seriju gostiju 6:0, posle koje je rezultat 30:26 za crno-bele.

Željko Obradović posle tog pogotka zove tajm-aut. U toku je 15. minut meča.

20:55

Crno-bele je na teren izveo novi kapiten

Sa "kapitenskom trakom", na parket je prvi istrčao Nemanja Dangubić.

20:52

Pogledajte prve slike iz Arene

20:50

- Kraj prve četvrtine, 20:13 -

20:46

Crno-beli mirno kontrolišu rezultat - 18:11

Ledej je odlično "ušao" u meč i za osam minuta ubacio je devet poena, pa najviše zahvaljujući njemu srpski tim vodi "plus 7" dok odmiče uvodna četvrtina.

20:38

Bolji početak crno-belih, 8:4

Zek Ledej ubacio je četiri poena na startu i zajedno sa Kevinom Panterom i Balšom Koprivicom uveo ekipu Željka Obradovića u napadački ritam. U 4. minutu je 8:4 za crno-bele, a sudije nakratko prekidaju meč da bi na ekranu procenili jednu situaciju.

"Žoc" koristi taj predah da nakratko okupi ekipu na mini tajm-autu kraj aut-linije.