Zvezda pobijedila 32 razlike u Podgorici!

Rutinski trijumf crveno-bijelih u "Morači"

Zvezda pobijedila 32 razlike u Podgorici!  Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda se prošetala "Moračom", u kojoj nije imala težak posao protiv debitanta u ABA ligi - Studentskog centra.

Ekipa Dejana Radonjića ostvarila je ubjedljivu pobjedu u Podgorici i sa skorom 8-1 otišla na pauzu na Jadranu zbog utakmica reprezentacije.

Studentski centar - Crvena zvezda 67:99 (19:27, 21:22, 8:23, 19:27)

Branilac titule je u Podgorici rutinski uradio posao i završio meč sa 13 ubačenih trojki iz 28 pokušaja. Najefikasniji je bio plejmejker Beograđana Nikola Ivanović sa 14 poena, a sve nakon što je dočekan zvižducima i uvredama u rodnom gradu, u kojem je do ljeta igrao za Budućnost.

Poslije španske turneje bez nekoliko povrijeđenih igrača, Radonjić je u "Morači" imao na raspolaganju kompletan sastav izuzev Erona Vajta, koji se i dalje oporavlja od povrede ruke. U skladu s tim, a uzimajući u obzir veliku razliku, Zvezdin trener je iskoristio meč da podijeli minutažu i da sačuva svježinu igrača pred povratak u Beograd na pripremu za meč protiv Uniksa u petak u "Pioniru".

Uz konačan rezultat, tok meča najbolje opisuje skor u trećoj četvrtini, u kojoj je Zvezda "dodala gas" i odlučila pitanje pobjednika protiv domaćina koji nije imao rješenje za odbranu favorita, pa je izgubio čak 20 lopti. Sa druge strane, Zvezda je pred podgoričkom publikom pokazala prije svega dobru timsku partiju, pa je ubacila čak 27 asistiranih koševa od ukupno 37 pogodaka iz igre.

Ekipe sada odlaze na dvonedeljnu pauzu zbog utakmica reprezentacije, a poslije "brejka" Zvezda će u ABA ligi igrati protiv Cibone kod kuće u ponedeljak, 6. decembra dok će Studentski centar u narednom kolu igrati na istom mjestu, ali kao gost protiv Budućnosti.

Tok večerašnjeg meča pročitajte klikom na "Razvoj događaja".

STUDENTSKI CENTAR: Vinjales 8, Megi 8, Pavličević, Slavković 2, Starovlah 6, Vujisić, Z. Ivišić 3, T. Ivišić 12, Edvards 8, Kamenjaš 7, Bujukčangaz, Tišma 13.

ZVEZDA: Volters 10, Davidovac 7, Mitrović 8, Lazić 11, Kalinić 12, Dobrić 10, Holins 7, Simonović 6, Ivanović 14, Marković, Kuzmić 8, Cirbes 6.

19:39

KRAJ - UBEDLJIVA POBEDA ZVEZDE U MORAČI

Konačan rezultat je Studentski centar - Crvena zvezda je 67:99 i branilac titule ide na pauzu u ABA ligi kao lider.

19:21

Odavno je sve gotovo, ostaje samo da se vidi rezultat

U četvrtoj četvrtini obe ekipe samo čekaju da se meč završi.

Zvezda vodi 83:62 na pet minuta do kraja i sve je rešila velikim naletom u trećoj četvrtini, u kojoj je skorom 23:8 "overila" pobedu u Morači protiv debitanta u ligi.

19:14

Zvezda povećava prednost dok odmiče 3/4

Crveno-beli su deklasirali Studentski centar u trećoj četvrtini - vode 69:44 na minut i 10 sekundi do kraja ove deonice u kojoj su napravili prednost 18:4, zaključno sa trojkom Branka Lazića i poenima Maika Cirbesa.

19:02

Zvezda povećava vođstvo

Volters (trojkom), Dobrić i Kalinić uveli su Zvezdu mirno u nastavak meča, pa je Studentski centar pozvao tajm-aut pri vođstvu Beograđana 56:42 u 23. minutu.

Kajl Vinjales je jedini odgovorio crveno-belima ispred domaćih u nastavku.

18:50

Zvezda na poluvremenu vodi 49:40

Crveno-beli su u "Morači" dali osam trojki iz 15 pokušaja, pogađali su ih Simonović (dve), Dobrić (dve), Volters, Kalinić, Holins i Ivanović.

Strelci do pauze:

STUDENTSKI CENTAR: Vinjales 1, Megi 5, Slavković 2, Starovlah 2, Z. Ivišić 3, T. Ivišić 10, Edvards 2, Kamenjaš 5, Tišma 10
ZVEZDA: Volters 7, Mitrović 8, Kalinić 8, Dobrić 6, Holins 7, Simonović 6, Ivanović 3, Kuzmić 4

18:46

Pogledajte najlepši potez prvog poluvremena

18:38

Još trojki crveno-belih i tehnička Radonjiću

Zvezdin trener žalio se kod arbitara i tražio da dosude faul u korist njegovog tima, a zbog protesta je kažnjen tehničkom.

U međuvremenu, Volters i Dobrić ubacili su još po jednu trojku za Beograđane, koji sada vode 45:33.

18:31

Zvezda u odličnom šuterskom ritmu

Simonović i Dobrić dodali su po još jednu trojku za crveno-bele, koji vode u "Morači" 36:22 u 15. minutu meča.

18:23

Uvrede za Nikolu Ivanovića u Podgorici

"P**** prodana" i zvižduci na račun plejmejkera Crvene zvezde Nikole Ivanovića koji se vratio u Moraču prvi put od odlaska iz Budućnosti. Dočekan je uvredama na parketu na kojem su mu zviždali i isto skandirali i kada je minulog leta nastupio za reprezentaciju Crne Gore.

Svaki Ivanovićev kontakt je ispraćen glasnim zvižducima i ružnim skandiranjem. Ta dobacivanja bila su "pojačana" kada je pogodio prvu trojku, za vođstvo crveno-belih 30:19.

18:18

- kraj prve četvrtine, 19:27 -

Zvezda je izrešetala koš domaćih u prvih deset minuta, pa je trojku pogodio i Holins. Na drugoj strani, odgovorio mu je Megi pogotkom u poslednjem napadu domaćih,

Ekipe odlaze na prvu pauzu.

18:16

Zvezda lako poentira u "Morači"

Kalinić je posle trojke, zakucavanja i pogotka na drugi obruč asistirao Holinsu za Zvezdinih "plus 7" (21:14). Potom je Simonović pogodio trojku na asistenciju Stefana Markovića, svog nekadašnjeg saigrača iz Hemofarma.

18:12

Sjajni potezi Kalinića

Poentirao je najbolji Zvezdin igrač posle prodora, a onda je ubacio i trojku za vođstvo 13:5, posle kojih Studentski centar zove tajm-aut.

I posle pauze, Kalinić je poentirao za Zvezdinih "plus 10" - 15:5.

U toku je sedmi minut meča.

18:02

Utakmica je počela!

Na startu Ognjen Kuzmić lako poentira za početnih 0:2 u "Morači". Na drugoj strani, Boris Tišma uzvraća trojkom za vođstvo domaćih 3:2.