Nedović riješio najveći derbi - sa osam metara: Spektakl srpskog asa u Atini, MUK u hali Olimpijakosa! (VIDEO)

Nemanja Nedović bio je igrač utakmice u dvorani Olimpijakosa. Odlučio je najveći meč u Grčkoj!

nemanja nedović trojkom riješio derbi panatinaikos olimpijakos Izvor: Profimedia

Spektakl Nemanje Nedovića u velikom derbiju Atine, u kojem je njegov Panatinaikos pobijedio Olimpijakos 81:76. I to najviše zahvaljujući srpskom košarkašu!

Eksplozivni Srbin dao je prelomni koš - trojku sa osam metara, kojom je donio "zelenima" najvažniju pobjedu u domaćem prvenstvu ove sezone, protiv najvećeg rivala.

Pogledajte hitac kojim je Nedović "prelomio" derbi najvećih grčkih klubova i nanio Olimpijakosu prvi poraz ove sezone u Dvorani mira i prijateljstva u Pireju.

Iako je Olimpijakos u posljednjoj četvrtini vodio u 67:55, Panatinaikos se nije predao, Nedović je pogađao trojke i na tri minuta prije kraja donio "zelenima" minimalnu prednost (70:69).

Uslijedila je trojka njegovog saigrača Leonidasa Kaselakisa, pa slobodna bacanja lidera domaćih Kostasa Slukasa, a onda je Nedović "završio utakmicu" trojkom sa snimka. Pobjedu njegovog tima potom je "ovjerio" i Hauard Sent-Ros, košem za 79:74 na minut i šest sekundi do kraja.

Nedović je bio najbolji igrač utakmice sa 24 ubačena poena, od kojih je čak 16 ubacio u posljednjoj četvrtini.

Panatinaikos: Nedović 24, Papapetru 13, Kaselakis 11, Sent-Ros 10, Papajanis 8...
Olimpijakos: Vezenkov 19, Fal 17, Slukas 10, Dorsi 7...