Čudo Zvezde u Sloveniji! Pobjeda poslije tehničke na sekund do kraja!

Nevjerovatan meč u Novom Mestu!

aba liga krka crvena zvezda Izvor: MN PRESS

Nevjerovatan meč, nevjerovatan preokret i na kraju pobjeda Crvene zvezde!

Na samo osam minuta do kraja gubila je Crvena zvezda 18 razlike (60:42), ali je tim iz Beograda uspuo da se nekako vrati u meč i pobijedi poslije tehničke na sekund do kraja!

KRKA - CRVENA ZVEZDA 70:71 (16:12, 19:15, 24:15, 11:29)

Crvena zvezda je igrala loše, ništa nije mogla da pogodi i nikako nije uspijevala da se vrati u meč. Konstatno je vodila Krka, a onda je poslije jednog faula u napadu isključen Dejan Radonjić!

Dejan Davidovac je napravio faul, ali je dao i poene, a kada oni nisu priznati Radonjić je bio jako ljut! Dobio je prvo tehničku, a kada nije prestao sa prigovorima poslije druge tehničke je poslat napolje!

A oda je uslijedio povratak njegove ekipe! Pravila je Krka mnogo faulova, pa su tako čak četiri košarkaša ovog tima završila meč zbog pet ličnih grešaka. U samom finišu Gibs je pogodio uz faul za 70:67 na samo 14 sekundi do kraja. Goran Bošković koji je u odsustvu Radonjića vodio meč do kraja zatražio je tajmaut poslije koga je Nikola Kalinić pogodio trojku.

Kada su svi mislili da meč ide u produžetak, trener Krke Dalibor Damjanović je nakon što je njegov igrač na 1,3 sekude do kraja izgubio loptu dobio tehničku! Zbog prigovora je dao šansu Zvezdi za pobjedu i na kraju je srpski tim poenom sa penala Kalinića došao do senzacionalne pobjede!

Standings provided by SofaScore LiveScore

19:11

Auh, kakav meč!

Crvena zvezda je na osam minuta do kraja gubila 18 razlike, a onda je usledio potpuni haos na terenu.

Prvo je trener Crvene zvezde Dejan Radonjić isključen, onda je Lapornik dobio tehničku. Španu je suđena nesportska i do kraja smo videli uglavnom slobodna bacanja Zvezde!

Kada je Lazić napravio faul na šutu za tri i kada je Krka povela 70:67 delovalo je da je sve rešeno, na deset sekundi do kraja. Ipak Kalinić je dao trojku i svi su mislili da idu u produžetak.

A onda je posle promašaja Krke trener domaćeg tima na sekund do kraja dobio tehničku i Kalinić je sa penala doneo pobedu Zvezdi. Auh kakav meč!

19:05

KRAJ! OVO JE MEČ ZA PAMĆENJE! POBEDA ZVEZDE!

Kalinić pogađa za nerešeno! Sada je 70:70, a onda na četiri desetinke do kraja suđena je tehnička treneru Krke!

Pogađa Kalinić za pobedu! TO JE TO, KRAJ!

KRKA - CRVENA ZVEZDA 70:71

19:02

JOŠ JEDAN NAPAD! 70:67

Pogađa Gibs pod faulom! Trojka i dodatno bacanje, vodi Krka 67:66! Novi poeni za 68:66. Lapornik je četvrti koji zbog pet penala izlazi u ekipi Krke. Fauliran je Kalinić, koji daje jedno bacanje - 68:67.

Kosi promašuje, ali hvata loptu Krka! Peta lična za Markovića! Gibs pogađa za 70:67.

18:57

39. minut: DRAMA!

Fauliran Kosi i sada vodi Krka 64:63! Gubi loptu Kalinić, ali je to ipak mrtva lopta! Ne pogađa ipak Zvezda! Kraj za Stipčevića, faul u napadu!

Pogađa Kalinić za 66:64

18:52

38. minut: DEJAN DAVIDOVAC! Vodi Zvezda! 63:62

Špan pravi faul! Nesportski! Ali Volters promašuje prvo slobodno bacanje. A onda je drugo jedva dobacio...

A onda Davidovac sjajno igra i 17. poen za 62:59. Faul u napadu Stipčevića! Slobodna bacanja za Stefana Markovića i on pogađa za 62:61. Gubi loptu Stipčević.

Faul na Davidovcu! Izjednačio je, a onda i doneo vođstvo!

18:47

36. minut: Serija Zvezde! 62:57

Davidovac krade loptu, a onda faul Kalinića u napadu. A onda faul Macure i to peti! Daje oba penala Dejan Davidovac i sada je 62:57.

18:43

35. minut: Nastavlja se istim ritmom! 62:55

Evo nove tehničke! Ovoga puta za Lapornika i posle poena sa penala Zvezda prilazi na -10! Sada i Stefan Marković daje trojku i Zvezda u ritmu!

18:40

ISKLJUČEN DEJAN RADONJIĆ!

Dobra odabrana Zvezde, ali muka u napadu! Na kraju Stefan Marković prolazi ou drugog pokušaja za 60:47.

Zaustavljeni Gibs i Stipaničev, a onda Davidovac pravi faul u napadu. A onda i tehnička za Dejana Radonjića!

Pogodio je Dejan Davidovac u kontri, a onda napravio faul. Tražio je trener Zvezde da se priznaju ti poeni, a kada to nije urađeno dobio je tehničku.

Kada je nastavio da se buni, isključen je!

18:33

10 MINUTA DO KRAJA! Zvezdi treba ČUDO! 60:45

Faul u napadu Kosija, a onda užasan napad Zvezde. Srećom, faul Kosija! Još jedan promašaj Zvezde za tri, a onda faul nad Kosijem! On daje jedno bacaje za 60:42.

Još jedna izgubljena lopta Nikole Ivanovića. Trojka Nikole Kalinića i odmah tajmaut Krke.

18:26

ZVEZDA U PROBLEMU! Krka vodi 59:42

Zicer promašuje Maik Cirbes. A onda trojka Stipčevića - 59:42. Ostin Holins promašuje otvorenu trojku i to je to.

Na kraju trećeg dela igre 59:42.

18:25

29. minut: Nikako priključak! 56:42

Faul Macure nad Davidovcem, a zamalo da bude 2+1. Ovako, dva puta precizan krilni centar Zvezdde za 52:39.

Gibs pogađa poludistancu, a Stefan Marković pogađa trojku - 54:42. Ali onda Kosi daje zicer!

18:23

28. minut: Nova povreda! 52:37

Pada Simonović u kontri Zvezde, nagazio je stopalo Stipčevića i iznet je sa terena. Ušao je Davidovac umesto veterana i pogodio oba penala za 48:36.

Prolazi Špan za 50:36, a onda faul nad Lazićem. Pogađa jedno bacanje, a onda Macura polaže za 52:37.

Izvor: Printscreen/Arena Sport

18:17

27. minut. Lazić jedini igra! 48:34

Posle tajmauta Zvezde pogađa Lazić za 2 i sada je 48:32. Dobra odbrana Zvezde i onda Lazić promašuje trojku.

Kosi promašuje zicer, a faul pravi Stipaničev. Ponovo Lazić promašuje trojku, ali onda krade loptu i poentira za 48:34. Tajmaut Krka!

18:12

KAKAV POTOP! '+18 za Krku - 48:30

Očajna igra Zvezde! Promašuje Ivanović, pa primaju poene igrači Dejana Radonjića u kontri, da bi Mitrović potom izgubio loptu.

Trojka Lapornika - 48:30!

18:10

24. minut: Crni minuti Zvezde! 43:30

Trojka Stipčevića sa osam metara, a Zvezda gubi loptu! Sada greše i Slovenci, faul u napadu Macure. Fauliran Mitrović i pogađa samo jedno bacanje - 41:30.

Dva puta promašuje Krka, dva puta hvata loptu i sada će Gibs na liniju penala. Dva puta precizan za 43:30.

18:04

DRUGO POLUVREME! Zvezda juri rezultat 38:29

Na startu drugog poluvremena deseta izgubljena lopta Zvezde. Stipaničev promašuje, ali odmah faulira Lazića.

Prvi poeni u drugom delu igre za Nejta Voltersa - 35:29. A onda treća trojka Lapornika - 38:29.

17:52

Lista strelaca

Crvenu zvezdu u meču drže Ostin Holins i Dejan Davidovac sa po 7 poena, Nejt Volters je imao 6 poena, a svi ostali su ispod nivoa.

Kod Krke veteran Rok Stipčević ima 8, Jan Kosi 7, Luka Lapornik je sa dve trojke došao do 6 poena, a Stipaničev ima 5 poena.

Izvor: YouTube/Printrscreen/ AdmiralBet ABA League

17:50

Loših 20 minuta!

Muči se Crvena zvezda sa realizacijom čitavo poluvreme. Ne samo da ne pogađaju igrači Dejana Radonjića već imaju i mnogo izgubljenih lopti.

Kada su ubačene tri trojke na startu druge četvrtine delovalo je da će se Zvezda vratiti, ali od toga nije bilo ništa, Sa samo 27 poena za 20 minuta nema mesta optimizmu i mora mnogo bolje da odigra gostujući tim u drugom delu igre.

17:48

POLUVREME! Loša Zvezda, sjajna Krka! 35:27

Sjajna blokada Kalinića, a onda on ide sam u kontri i ne pogađa. Sada ne pogađa Lapornik za tri, ali je neprecizan i Kalinić.

Visoko je na tablu to nabacio Volters i pogodio za 35:27. Gibs pogađa trojku, ali se sirena oglasila i na kraju vođstvo domaćina.

17:44

19. minut: Krka na +10! 35:25

Volters baca loptu u aut! A onda još jedna trojka Lapornika, vodi Krka 10 razlike - 35:25. Promašuje trojku Marković, ali novi napad ima Zvezda.

Ali faul u napadu Luke Mitrovića!

17:42

TAJMAUT!

Očajan napad Zvezde, forsirao je Ivanović, a onda Lapornik daje trojku za 32:25. Zove minut odmora Dejan Radonjić.

17:40

17. minut: Loš napad, tvrdo! 27:25

Špan daje dva poena sa linije penala, sada je serija već 9:0 za 25:21. Cirbesu ispada lopta, ali Lapornik gubi loptu.

Konačno neki poeni, Kalinić sam kreira to za 25:23. Fauliuran je Stipčević i drži veteran prednost svom tima - 27:23. Neprecizan Kalinić za tri, a kada je Zvezda uzela loptu u odbrani fauliran je Davidovac u kontri. Daje bacanja ta 27:25.

17:34

15. minut: Serija Krke 7:0! Vode domaći 24:21

Ispada lopta iz ruku Mitroviću, ali Gibs promašuje otvorenu trojku. Sa druge strane promašuje i Holins. Rano je sa dva faula Zvezda ispunia bonus.

Kosi dobar ispod koša i dva poena za Krku za seriju domaćina 7:0. Kalinić baca loptu u aut...

17:30

13. minut: Pljušti u Novom Mestu! 22:21

Vodi Crvena zvezda! Sada je trojku pogodio Dejan Davidovac i vode crveno-.beli 18:17. Stipaničev promašuje, a onda Holins daje treću trojku zaredom za 21:17.

Odgovara Krka trojkom Kosija za 21:20, a onda je fauliran Holins. ali Volters loše pokušava. Stipaničev završava na drugi obruč i vodi Krka 22:21.

17:27

11. minut: Trojka i tajmaut!

Tajmaut odmah na startu! Čim je Holins pogodio prvu trojku za Zvezdu na meču pri rezultatu 17:15 otišli smo na minut odmora!

17:22

KRAJ PRVE ČETVRTINE: Vodi Krka 16:12

Pada Macura, bio je na parketu jedno vreme, ali je na kraju ipak sve dobro. Holins je fauliran i sada sa penala daje pogađa samo jednom.

Na kraju gubi loptu Zvezda, a Davidovac pravi faul uz zvuk sirene! Pogađa oba bacanja Macura za 16:12 na kraju četvrtine.

17:19

9. minut: Dvocifrena Zvezda! 14:11

Pogodila je Krka dodatno bacanje, ali je potom odigrala loš napad. Mitrović je fauliran i daje samo jedno slobodno bacanje, sada je 14:9.

Još jedna promašena trojka Zvezde, nikako da krene šut! Gibs promašuje iz driblinga. a Kosi bespotrebno faulira Davidovca. Daje oba bacanja za 14:11.

17:15

8. minut: Napad Zvezde stagnira! 13:8

Nekoliko neefikasnih napada na obe strane, a onda MItrović pogađa ispod koša. Ipak Krka daje trojku već u narednom napadu i vodi 13:8.

Istekao je napad Zvezde, ali je i tim Dejana Radonjića uspeo da se odbrani. Ali Lapornik blokira Luku Mitrovića! A onda faul i tehnička za Branka Lazića, ovo mu je treća i mora napolje!

17:08

5. minut: Drži prednost Krka! 10:6

Promašuje flouter Lazarević, a onda Stipčević pogaša sa poludistance za 10:4. Ali sve to popravlja Nejt Volters koji u kontri koristi asistenciju Kalinića i sada je 10:6.

Stipčević pogađa rub table, ali i Kalinić promašuje. Ipak Lazić uzima loptu, ali Cirbes ne završava to ispod koša.

17:05

Počelo je i vodi Krka! 8:4

Prvi poeni ta Zvezdu, a onda Stipančev daje trojku za 3:2. Cirbes zakucava i opet vode gosti 4:3. Ipak uzvraća mu poenima Macura.

A onda trojka Stipčeviča!

16:53

Problem za Zvezdu!

Kao što se i pominjalo pre meča nema Ognjena Dobrića u sastavu! Ponovo nema ni Erona Vajta ni Ognjena Kuzmića.

Evo ko je u sastavu: Lazarević, Volters, Uskoković, Davidovac, Mitrović, Lazić, Kalinić. Holins, Simonović, Ivanović, Marković, Cirbes

16:21

Znala je Zvezda da se muči!

Nije uvek bio lako u Novom Mestu, pa je tako Krka pre dve sezone uspela da pobedi crveno-bele na svom terenu 79:77 uz sjajnu partiju Marka Jošila i Glena Kouzija.

15:34

Opet smo u Novom Mestu!

Jedna od najkultnijih hala ABA lige čeka Crvenu zvezdu! Nakon što su vezali dve pobede u Evroligi košarkaši Dejana Radonjića su otputovali u Sloveniju.

Tamo će se u Novom Mestu sastati sa Krkom, a meč počinje od 17 časova.

Crvena zvezda je savladala Zenit i Olimpijakos u Evroligi i tom mini serijom trijumfa uspela da se vrati u igru za plasman u nokaut fazu u EL.

U ABA ligi tim Dejana Radonjića za sada ima samo jedan poraz i to pre dva meseca u Laktašima, a u Novo Mesto dolazi po nove bodove.

Nije uvek lako pobeđivala u sali "Leon Štukelj" Zvezda, bilo je i loših partija tu, ali tim iz Beograda je sada veliki favorit. Nadaju se gosti da će doći do nešto lakše pobede pred duplo kolo Evrolige u kome u Beograd dolaze Barselona i Bajern.

Domaćin sa druge strane mora da se vrati pobedama. Posle dobrog starta sezone zaređali su četiri poraza i sada sve više tonu ka dnu tabele.