Drama i produžeci u Širokom Brijegu: Leotar upisao novu pobjedu

Autor Haris Krhalić

Široki je tako nakon tri pobjede u ABA ligi 2 doživio poraz u domaćem prvenstvu.

Široki Leotar 80:81, 9. kolo, Prvenstvo BiH Izvor: MN PRESS

U okviru 9. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine košarkaši Leotara su na gostovanju bili bolji od ekipe Širokog, nakon produžetaka, rezultatom 80:81.

HKK Široki – SL Takovo Leotar 80:81 (22:19, 13:21, 18:24, 21:10, 6:7).

U prvoj četvrtini smo vidjeli dosta ujednačenu igru te se igralo uglavnom koš za koš – 22:19.

Druga dionica igre je u potpunosti pripala gostima. Ekipa iz Trebinja na samom početku četvrtine pravi seriju 9-0 te dolazi na +7. Na kraju je prvog poluvremena rezultat je glasio 35:40.

Treća četvrtina nam je donijela nastavak bolje igre gostiju. Trebinjci su na kraju ove dionice igre imali +11. Nakon tri četvrtine na semaforu je stajalo 53:64.

Međutim, zadnji dio igre nam je donio bolju igru Širokog koji prvo sa serijem od 6-0 dolazi na -5, da bi ubrzo napravio novu seriju od 7-0 i došao u rezultatski egal.

Trinaest sekundi prije kraja košarkaš Leotara Božo Đurasović pogađa šut za dva poena i rezultat od 74:74. Treba dodati kako je dvije sekunde prije kraja igrač domaćih Luka Božić promašio šut za pobjedu i odveo utakmicu u produžetke.

Na kraju produžetka Mateo Čolak je pri rezultatu 80:79 pokušao za tri i promašio, što su gosti kaznili i šest sekundi prije kraja postavili konačan rezultat 80:81.

Najefikasniji u ekipi Leotara je bio Božo Đurasović sa 28 poena. Jeftić je dodao 21, Đurasović 13, Raičević 9, Aleksić 7 poena.

Kod domaćih Luka Božić je zabio 25, Mateo Čolak 15, Bilinovac i Vučić po 14 te Ive Ivanov pet poena.

Podsjećamo, Borac je jučer, u dvorani Borik, bio bolji od ekipe Radnika rezultatom 86:54 (27:14, 17:12, 21:14, 21:14)