20211104mmHolins07.JPG

Pobjeda Zvezde za infarkt - ABA derbi za pamćenje: Crveno-bijeli bili na ivici, Holins i Ivanović za minut sve okrenuli!

Kakav meč u Stožicama - bila je Zvezda na ivici poraza na minut do kraja - a onda se desio nestvaran preokret!

20211104mmHolins07.JPG Izvor: MN PRESS

Očekivali smo derbi i dobili smo derbi! Tokom svih 40 minuta Crvena zvezda i Cedevita Olimpija su se lavovski borile, a koliko je meč bio neizvjestan govori i činjenica da su tri četvrtine završene neriješenim rezultatom. Tas na vagi bio je poen više crveno-bijelih u trećoj četvrtini!

Najveća prednost domaćina bila je devet poena na startu meča (27:18), a crveno-bijeli su najviše vodili sa sedam razlike - 63:56 pred kraj trećeg dela igre.

CEDEVITA OLIMPIJA - CRVENA ZVEZDA 82:83 (28:28, 15:15, 21:22, 18:18)

Standings provided by SofaScore LiveScore

Postanite deo MONDO SPORT zajednice na Viberu.

19:54

Kakav meč, strašan meč!

Cedevita Olimpija imala je pet poena prednosti i loptu u svom posedu na dva minuta do kraja. Na minut do kraja vodili su 82:78, a na kraju su Ostin Holins i Nikola Ivanović doneli neverovatnu pobedu timu Dejana Radonjića.

I sada tabela ABA izgleda ovako:

19:47

POBEDA CRVENE ZVEZDE!

Ferel promašuje!

Zvezda pobeđuje 83:82 posle ogromne drame!

19:45

ZVEZDA VODI 1 RAZLIKE!

Omić lagano spušta loptu u koš i sada ponovo idemo na minut odmora. Alen Omić opet sam ispod koša - 82:78! Tajmaut za Dejana Radonjića, poslednji!

Daje Holins trojku i sada je 82:81! A onda rampa Holinsa! Fauliran na Ivanoviću! Ubacuje ovo Ivanović i sada Zvzeda vodi 1 razlike!

19:40

POSLEDNJI MINUT! Vodi Cedevita -80:78

Kalinić promašuje, a Luke Mitrović pravi faul. Blažić promašuhje, a onda Ivanović pogađa trojku! I sada idemo na minut odmora!

19:37

38. minut: Problemi! 80:75

Poeni Omića ispod koša za 77:75. a onda promašaj Zvezde na tri! Pet poena prednosti posle trojke Jogija Ferela!

Tajmaut Radonjić!

Izvor: MNPRESS

19:36

37. minut: NEREŠENO! 75:75

Ostin Holins promašuje otvorenu trojku, a Edžam lovi svoj promašaj i sada vodi domaćin 75:73. Faul nad Kalinićem koji je nagazio na nogu Edžama.

Vajt promašuje i ništa od poena za Zvezdu, ali ni domaćin ne pogađa. Volters u tranziciji pogađa - 75:75!

19:31

36. minut: Loš Davidovac, tajmaut za Zvezdu! 73:73

Izlazi lopta iz koša Dobriću, ali Volters uspeva da pogodi za 73:69. A Melvin Edžam je sam pod košem Zvezde i lako pogađa - 73:71.

Davidovac promašuje, pa onda gubi loptu. a Ferel je fauliran. Pogađa Ferel oba puta.

19:28

34. minut: Sve je otvoreno - 71:69

Kontru Zvezde sprečava faulom Murić, a onda se vraća lopta u koš - nova trojka Branka Lazića! Vodi Zvezda - 71:66.

Faul Ivanovića, a trojka Blažiča vraća meč na 71:69. Promašuje trojku Dobrić i novi faul Ivanovića.

19:25

DRAMA! POSLEDNJIH 10 MINUTA! Trojka Lazića - 68:66

Ivanović igra 1 na 1, promašuje, ali hvata loptu i fauliran je. A onda Lazić daje trojku - 68:64. Daje poene Dragić, ali uz grešku u koracima!

Posle velike borbe mrtva lopta, a promašaj Pulena hvata Zek Ogust - 68:66.

19:20
19:20

KRAJ TREĆE ČETVRTINE! Poen prednosti - 65:64

Faul nad Lazićem i on pogađa dva bacanja za 65:63. Promašaj Zeka Ogusta, Lazić ne pogađa težak šut, a onda izgubljena lopta domaćina.

Edžam pogađa za 65:64,  a onda Vajt gubi loptu. Na kraju ostaje prednost za Zvezdu, ali minimalna.

19:17

28. minut: Kalinić mora napolje!

Novi poeni Jake Blažiča i sada je 63:60, a uz to Vajt gazi aut liniju i izlazi sa terena. Zek Ogust hvata promašaj Blažiča, a onda promašuje zicer.

A onda - četvrtifaul Nikole Kalinića! Mora napolje da se sačuva za finiš meča, a Blažič sa penala smanjuje na 63:62.

19:12

26. minut: Sjajni Kalinić ne staje - 63:58!

Sada Dragić vraća tu trojku - 55:53. Kalinić daje trojku, ovaj čovek ne staje - 58:53. A onda kontra i pogađa Volters u tranziciji - 60:53.

Omić na drugi obruč i pogađa uz faul, na kraju - 60:56. A onda sjajna trojka Ostina Holisa - 63:56. Sa druge strane zakucavanje Ogusta - 63:58.

19:08

TAJMAUT!

Murić loše šutira za tri, a Kalinić daje trojki i sa svojih 7 poena donosi prednost 50:47. Vraća trojku Jogi Ferel - 50:50.

Trojka Ostina Holinsa! Tajmaut Olimpije!

19:05

22. minut: Konačno Kalinić! 47:47

Prvi poeni za Nikolu Kalinića na startu drugog poluvremena i 45:43 za Zvezdu. Ali onda Holins gubi loptu i ovo su laki poeni za Blažiča - 45:45. A posle poena Omića vodi domaćin 47:45.

Fauliran je Kalinić i izjednačio je sa penala - 47:47.

19:03

Lista strelaca

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde sa 9 poena je Ostin Holins, Dobrić ima 7, a Volters 6. Davidovac, Mitrović i Vajt imaju po 4 poena.

Kod Cedevite prednjači Blažič sa 14 poena i 9 skokova, Edo Murić ima 8, a Zek Ogast 7 poena.

18:50

Zvezda mora da "stegne" odbranu!

Jaka Blažič je izrešetao svoj bivši klub u prvom poluvremenu, a pogotovo na startu meča sevale su trojke Cedevita Olimpije.

Čak je i Dejan Radonjić na jednom tajmautu bio jako ljut zbog odbrane svog tima i ako Zvezda želi pobedu ovde mora nogo bolje u defanzivi.

18:47

POLUVREME! Sve je na nuli - 43:43

Sjajna kontra domaćina i zakucava Murić za 41:40! Jako težak šut promašuje Ivanović, ali u tranziciji posle poramašaja Cedevita Olimpije fauliran Dobrić.

Promašuje trojku Marković, a onda loš faul Dobrića. Oba puta precizan Blažič za 43:40. Fauliran Kuzmić ispod koša, a lopta ulazi u koš! Pogađa za izjednačenje .- 43:43.

18:40

19. minut: Sjajan Kuzmić! 40:39

Volters gubi loptu, fauliran je Dragić i ide na liniju penala. Pogađa i ponovo je nerešeno - 38:38. Serija grešaka Zvezde se nastavlja, nova izgubljena lopta.

Neprecizni Volters i Pulen, a onda u kontri precizan Dobrić, vodi Zvezda 40:38. Murić fauliran i smanjuje na 40:39. Ističe napad Cedevite posle sjajne blokade Kuzmića!

18:35

17. minut: Odbrane malo bolje, 38:36

Volters u prodoru protiv Ferela i završava na obruču za 38:36. Edžam neprecizan za tri, ali ni Kuzmić nije precizan.

Ferel baca Dobriću loptu u ruke, a onda Zvezda ne poentira iz kontre. Jaka Blažič neprecizan.

18:32

Ljut Radonjić!

Sjajna finta Erona Vajta donosi prednost Crvenoj zvezdi, a onda Voltrers gubi loptu, prolazi Jaka Blažič do kraja i ponovo je nerešeno 36:36.

Tajmaut Dejana Radonjića i ljut je strateg Zvezde zbog odbrane!

18:30

14. minut: Ponovo egal! 34:34

Zek Ogust ispod koša uspeva da se ušunja i ubaci prv poene za Cedevitu posle tri minuta igre u drugoj četvrtini. Potom zakucavanje Vajta za 34:30.

Dragić baca Ogustu ali-up i sada je 34:32. Brza tranzicija Cedevite i nerešeno je 34:34.

18:26

DRUGA ČETVRTINA! Vodi Zvezda 32:28!

Odmah vodi Zvezda na startu i uspeva odbranom da sačuva prednost posle poena Holinsa na 30:28. Promašuje zicer Luka Mitrović, ali domaćin ređa promašaje.

Sada poeni Luke Mitrovića posle sjajnog pasa preko celog terena - 32:28 i tajmaut Golemca!

18:21

KRAJ PRVE ČETVRTINE! Nerešeno - 28:28

Nikola Ivanović vraća Zvezdu, pogađa trojku za 27:21. Konačno dobra odbrana Zvezde, a Mitrović je fauliran i ide na liniju penala.

Posle promašaja domaćina faul Dragića nad Holinsom i ide Amerikanac na liniju penala. Pogađa i sada je 27:25. Ogust je fauliran, daje jedno bacanje, a Branko Lazić izjednačava trojkom na 28:28.

Efikasna prva četvrtina, na kraju je nerešeno!

18:16

8. minut: Odlepila se Cedevita! 27:18

Fauliran Davidovac ispod koša i ide na liniju penala, odakle je precizan - 18:16. A onda loš faul Holinsa i Blažič povećava prednost sa penala - 20:16.

Koraci Ostina Holinsa, a onda brz napad Cedevita Olimpije i Blažič pogađa za 22:18. Konačno dobre stvari od Holinsa i on pogađa za 22:18, ali Jaka Blažič daje svoj deseti poen za 25:18!

Pulen daje sjajan pas, Ogust polaže i sada je 27:18.

18:11

6. minut:; Poeni se ređaju! 18:14

Izjednačio je Dobrić na 9:9, a Vajt u tranziciji neprecizan. a onda Alen Omić pogađa uz faul i sada je 12:9. Ostin Holins pogađa trojku za novo izjednačenje - 12:12.

Murić precizan sa poludistance i sad aje 14:12. Novi poeni za Zvezdu, Davidovac je utrčao i dao zicer za 14:14. Faul nad Ferelom i pogodak bivšeg NBA beka za 16:14. Sa druge strane promašaj Ivanovića.

Melvin Edžam daje nove poene i tajmaut Radonjića na 18:14.

18:05

3. minut: Kiša trojki! 9:7

Sada pogađa trojku Zoran Dragić, ali je vraća sa druge strane Dobrić i sada je 6:5. a onda Nejt Volters ponovo precizan za prvo vođstvo Zvezde 7:6.

Ali treća trojka domaćina za 9:7, sada je pogodio Jaka Blažič. Kalinić neprecizan sa poludistance, a Jogi Ferel promašuje trojku kao i Dragić.

18:03

POČELO JE! Trojka odmah na startu - 3:2.

Lazarević i Simonović van tima, a u prvoj petorci sz Kuzmić, Kalinić, Dobrić, Volters i Vajt.

Odmah trojka Murića, a posle jednog lošeg napada Volters daje prve poene za Zvezdu za 3:2.

17:45

Zvezdi tradicija ide na ruku!

Ne samo da je prethodni put Crvena zvezda savladala Cedevita Olimpiju nego ima četiri uzastopne pobede nad ovom ekipom.

Poslednji put je Cedevita Olimpija savladala crveno-bele još 2019. godine.

17:13

Izlaze iz poraza!

Oba tima dolaze na ovaj meč posle poraza u Evropi. Od Crvene zvezde je bio bolji ASVEL u neizvesnoj završnici, a Cedevita je izgubila od Gran Kanarije sa 75:60 u Evrokupu na svom terenu.

16:45

Kako je bilo prošli put?

Crvena zvezda je u prvom delu sezone odigrala impresivno i pobedila je. Čak pet igrača je bilo dvocifreno, a najefikasniji su bili Luka Mitrović i Ostin Holins sa po 13 poena.

Čak dvojica u crveno-belom taboru ostvarila su dabl-dabl, a to su bili Nikola Kalinić sa 11 poena i 12 skokova i Ognjen Kuzmić sa 10 poena i 11 skokova.

16:10

Prvo, pa derbi!

Poslednji meč u ABA ligi Crvena zvezda odigrala je drugog januara, a onda je korona izbacila tim iz takmičarskog ritma. Vratili su se na teren puleni Dejana Radonjića u Evroligi, a u ABA ih odmah čeka derbi.

Moraće da zaigraju protiv Cedevita Olimpije na gostujućem terenu, a meč počinje od 18 časova.