Nakon poraza od Mege u ABA ligi i Turk Telekom u Evrokupu, crno-beli opet na pobedničkom koloseku.

PARTIZAN SE VRATIO - POBEDA POSLE DVA PORAZA: Centar crno-belih impresivan u trijumfu! Izvor: MN PRESS

Košarkaši Partizana ponovo pobeđuju. Iuspeli su da u Novom Mestu bez većih problema savladaju Krku (79:63) i tako prekinu neugodan niz od dva neuspeha. Bila je ovo dobra partija izabranika Željka Obradovića, koji su najviše preko raspoloženih Korpivice i Smailagića dominirali pod obručima u hali Leon Štukelj.

Dok je domaćin kao svoju jedinu šansu video trojke, crno-beli su mnogo strpljivijom igrom na oba kraja parketa uspevali da slome sve nalete Krke. Slovenački tim je igrao u talasima, a tako ne može protiv jednog od najboljih timova u regionalnom takmičenju...

Zbog toga su upisali deseti uzastopni poraz u ABA ligi, a Partizanu omogućili da se vrati na pravi kolosek nakon turbulentne nedelje u kojoj je imao dva poraza i mnogo problema na putu do Turske, gde je gostovao u Evrokupu.

Podsećamo, na prethodnim susretima Partizan je ušao u loš niz. Izgubili su dva meča zaredom, prvo od Mege, pa od Turk Telekoma i sada traže povratka na pobednički kolosek.

Priliku za to imaće na jednom od najneugodnijih gostovanja, u Novom Mestu. Tamo ih čeka Krka.

Ekipa Željka Obradovića je u prvom meču u "Pioniru" ubedljivo slavila (92:45), ali sa dosta opreza ulaze u ovaj meč. Svesni koliko opasno ume da bude u dvorani "Leon Štukelj".

"Očekuje nas duel sa Krkom koja naročito na svom terenu ume da bude jako neugodan protivnik. I ove sezone su pokazali da zaslužuju svako poštovanje i mi u utakmicu moramo ući što je moguće bolje pripremljeni. Kako fizički tako i glavom", rekao je Obradović u najavi meča.

Postanite deo MONDO SPORT zajednice na Viberu.

18:58

Tabela ABA lige!

Nakon pobede crno-belih u Novom Mestu, ovako izgleda raspored na tabeli:

Standings provided by SofaScore LiveScore

18:57

Statistika!

Krka: Frenč 1, Stergar 4, Stipčević 15, Špan, Stavrov 6, Medved, Kosi 2, L. Lapornik 10, M. Lapornik 10, Macura 2, Klobučar, Tomas 13.

Partizan: Kuruks 6, Panter 9, Ledej 4, Avramović 4, Koprivica 15, Dangubić 8, Smailagić 10, Mur 9, Glas 7, Lesor 5, Trifunović, Madar 2

18:54

KRAJ - 63:79!

Partizan je uspeo da stigne do pobede na meču čiju je završnicu odigrao slabije nego veći deo meča. Opuštali su se crno-beli, morao je dva tajm-auta u finišu da pozove Željko Obradović, ali se pobeda nije dovodila u pitanje u hali Leon Štukelj.

18:44

Trojke Lapornika!

Delovalo je da je sve gotovo na meču Krke i Partizana, ali Luka Lapornik sa dve trojke u uzastopnim napadima smanjuje na "samo" deset razlike. Partizan ima 67:57 na dva minuta i deset sekundi pre kraja meča.

18:38

Najbolji potez meča!

Odakle je stigao Matijas Lesor?

18:37

Krka je šutnula 27 trojki!

Zvuči gotovo neverovatno za ovakav meč, ali slovenački tim se oslanja isključivo na šut za tri poena. Trenutno imaju 10 pogođenih trojki iz čak 27 pokušaja, dok je Partizan samo 13 puta probao.

18:25

Kraj treće deonice!

Sigurna prednost Partizana u Novom Mestu. Nakon 30 minuta košarke crno-beli vode 56:40, a Balša Koprivica je najefikasniji sa 14 postignutih poena.

18:21

Partizan zna da se odlepi!

Kada postane "tesno", crno-beli vežu nekoliko dobrih napada i naprave seriju. Takva je situacija i u završnici treće deonice, kada su serijom 7:0 stigli do 52:38 protiv Krke.

18:07

Nastavljamo!

Tamo gde je stao u prvom, Balša Koprivica nastavlja u drugom delu meča. Jedini dvocifreni u prve dve četvrtine otvara treću deonicu dugom dvojkom, za 12. poen na meču. Partizan vodi 41:30.

17:51

POLUVREME - 30:39!

Iako je prednost Partizana išla i do maksimalnih 15 poen razlike, crno-beli mogu biti zadovoljni ishodom na poluvremenu. Imali su nekoliko minuta praznog hoda u drugoj deonici, a Krka je u poslednjoj sekundi promašila trojku kojom bi se dodatno približila.

17:45

Partizan čuva dvocifrenu prednost!

Iako je Krka uspela da pogodi četiri trojke u drugoj deonici, što su joj gotovo svi poeni koje je postigla, Partizan održava prednost.

Trenutno je 37:27 za crno-bele.

17:38

Neefikasno!

Trebalo je više od četiri minuta ekipi Krke da postigne prve poene u drugoj deonici. Rok Stipčević pogodio je trojku iz ćoška i smanjio na 26:14. I dalje je to ubedljiva pobeda Partizana!

17:30

Kraj prve četvrtine!

Košarkaši Partizana odigrali su odličnih 10 minuta u Novm Mestu i imaju prednost 23:11.

U prvoj četvrtini istakao se Balša koprivica sa osam postignutih poena.

17:22

Serija 7:0!

Za nešto više od 40 sekundi Partizan je postigao sedam poena i nije primio nijedan.

Balša Koprivica zakucavanjem, Aleksa Avramović ukradenom loptom i polaganjem, a zatim Nemanja Dangubić trojkom donose 19:8 za crno-bele!

17:20

Igra i Krka!

Probudili su se domaći košarkaši, pa se nakon sedam minuta igre vraćaju na samo četiri poena zaostatka. Partizan vodi 12:8.

17:12

Partizan silovito!

Nakon četiri minuta u hali Leon Štukelj, Partizan ima ubedljivu prednost protiv Krke. Rezultat je 8:2 za goste iz Beograda.

17:04

Startne petorke!

Krka: Frenč, Stergar, Stipčević, Lapornik, Tomas

Partizan: Kurkus, Koprivica, Smailagić, Glas, Madar

16:50

Prvi meč

Prisetite se detalja sa prvog meča koji je u oktobru igrač u hali Aleksandar Nikolić:

16:40

TABELA!

Ovakvo je trenutno stanje u ABA ligi:

16:20

MEČ POČINJE U 17 ČASOVA

Utakmica u Novom Mestu počinje u 17 časova.

16:05

STIGAO TRISTAN VUKČEVIĆ

Najnovije pojačanje Partizana stiglo je iz madridskog Reala. Tristan Vukčević je potpisao višegodišnji ugovor sa crno-belima. Već je stigao u Beograd i tamo će sačekati saigrače.

Izvor: YouTube/BC Partizan TV

15:51

OBRADOVIĆ OPREZAN

Željko Obradović je oprezan pred ovaj meč.

"Očekuje nas duel sa Krkom koja naročito na svom terenu ume da bude jako neugodan protivnik. I ove sezone su pokazali da zaslužuju svako poštovanje i mi u utakmicu moramo ući što je moguće bolje pripremljeni. Kako fizički tako i glavom", rekao je Obradović.

Izvor: youtube/printscreen/BC Partizan TV