Mučenje Zvezde, negativni rekord Evrolige i poraz u Pioniru!

Ne pamti Evroliga meč sa manje poena u prvoj četvrtini, a ni do kraja se nije gledala lepa košarka. Na kraju - poraz Zvezde u meču za zaborav.

Mučenje Zvezde, negativni rekord Evrolige i poraz u Pioniru! Izvor: MN PRESS

Svi će se truditi da zaborave meč koji su videli u "Pioniru", mada će on ostati upamćen u istoriji Evrolige i to po negativnom rekordu!

Posle samo 15 poena postignutih u prvoj četvtini videlo se da će ovo biti jedan tesan, neatraktivan i fizički zahtevan meč, a u svemu tome se ipak video veći kvalitet i "dubina" tima iz Italije.

CRVENA ZVEZDA - OLIMPIJA MILANO 57:63 (8:7, 15:19, 21:24, 13:13)

Posle prvih 6 minuta i 11 sekundi meča rezultat je bio 3:0 za Zvezdu, a iako su timovi u nastavku meča uspeli da pronađu kakav-takav napadački ritam, ovaj meč nikome neće ostati u lepom sećanju.

Očigledno umorna oba tima imala su vrlo jasne probleme, crveno-beli su gubili lopte i bili dekoncentrisani u napadu, a Olimpija je promašivala otvorene šuteve, pa su tako meč otvorili sa 11 promašaja!

Standings provided by SofaScore LiveScore

Postanite deo MONDO SPORT zajednice na Viberu.

20:50

Evo kako sad izgleda tabela...

20:45

KRAJ! Poraz Zvezde - nije išlo!

Mitrović je fauliran, daje jedno bacanje i smanjuje na -6!

Na kraju nije moglo da se preokrene, nije Zvezda stigla ovu prednost rivala i izgubila je meč!

CRVENA ZVEZDA - OLIMPIJA MILANO 57:63

20:41

ISKLJUČEN NIKOLA KALINIĆ!

Volters pokušava za tri, ali izlazi lopta iz koša! Ali neprecizan i Meli, a onda Kalinića lopta pogađa u nogu. Buni se, dobija dve tehničke i sada je isključen!

20:38

38. minut: Tajmaut! 63:56

Vraća trojku Devon Hol - 61:54. Utrčava Mitrović, blokiran je, ali je to silazna putanja - 61:56. Beži Dilejni i pogađa od table - 63:56 vodi Olimpija i idemo na tajmaut.

20:36

37. minut: Uh! 58;54

Spušta to na tablu Dobrić - 56:51! A onda Meli hvata loptu ispod koša i sada je 58:51. Promašuje trojku Dobrić, a Bentil pravi korake.

Trojka Dobrića! 58:54

20:34

36. minut: Curi vreme... 56:49

Faul u napadu Olimpije! Promašaj Ivanovića, ali i Meli neprecizan! Fauliran je Ivanović, ali to je četvri timski faul.

Ivanović sada prolazi, ali ne ubacuje loptu u koš! A onda faul Kalinića za Bentilom i to su prva slobodna bacanja za goste. Daje jedno bacanje - 56:49.

Izvor: MNPRESS

20:29

34. minut: Ivanović je tu! 55:49

Fauliran Nikola Ivanović i pogađa oba slobodna bacanja za 55:47. Meli neprecizan, Kuzmić hvata loptu, a Ivanović prolazi i poentira - 55:49.

Idemo na tajmaut!

20:26

33. minut: Mučenje Zvezde... 55:45

Promašuje trojku Rodrigez, a onda je fauliran Branko Lazić. Precizan je samo jednom i to su posle dva minuta prvi poeni Zvezde u poslednjoj četvrtini - 53:45.

Hajns je lako prošao kroz reket - 55:45. Ne pogađa trojku Kalinić!

20:23

POSLEDNJIH 10 MINUTA! Ne može Volters... 53:44

Probija Volters, promašuje, a onda iz kornera Riči daje poene za 53:44. Volters promašuje trojku, ali mu se revašira Rodrigez. A onda novi promašaj Voltersa.

A onda i promašaj Mitrovića ispod koša. Četvrti faul Luke Mitrovića!

20:17

KRAJ TREĆE ČETVRTINE! Vodi Olimpija 50:44

Ben Bentil pogađa nemoguću trojku za 47:39. Sa druge strane prolazi Holins, ali ne upada ta lopta u koš. A onda u tranziciji ponovo pogađa Ostin Holins! Dodaje poen sa penala i sada je 47:42!

Dilejni pravi faul u napadu! Ne pogađa Lazić otvorenu trojku, a onda posle promašaja Rodrigeza neprecizan i Holins. Sada pogađa Holins za dva - 47:44.

Na kraju četvrtine trojka Ričija i 50:44 na kraju.

20:13

28. minut: KAAALIIINIIIĆ! 44:39

Vraća trojku Nikola Kalinić za 42:36! Spuštena lopta ispod koša za Hajnsa i sada je 44:36. Blokiran Kuzmić ispod koša, a onda je fauliran Dilejni.

A onda kontra Zvezde i poeni uz faul Nikole Kalinića! Sa penala dodaje poen za 44:39.

20:09

26. minut. Pirueta Kuzmića! 42:33

Ostin Holins daje trojku, a onda faul u napadu Hajnsa! Jako loš napad, Kalinić je zasrljao... Sam ostaje Kajl Hajns i sada je 39:31.

Sjajno se rotira Kuzmić i poentira preko dvojice za 39:33. A onda nova trojka Dilejnija!

20:07

24. minut: -11, pa povratak, a onda... 37:28

Faul nad Markovićem, ali on pogađa samo jedno bacanje - 32:24. A onda treća trojka Dilejnija za 35:24. Ipak Kalinić smanjuje poenima pod košem - 35:26.

Datome baca loptu u ruke Holinsu i sada je 35:28. A onda preko ruke pogađa Dilejni - 37:28.

20:02

DRUGO POLUVREME! Serija gostiju - 32:23

Hol daje poene iz teškog šuta - 28:23. Marković promašuje trojku, a onda je hvata Vajt. Neprecizan i Kalinić. A Kajl Hajsn pogađa ispod koša za 30:23.

Očajan napad Zvezde, erbol Vajta, a onda poentira Hol i sada je 32:23. Tajmaut Radonjića,

19:53

Lista strelaca

Nikola Kalinić i Nejt Volters imaju po 5 poena, Ognjen Dobrić je na 4, Holins na 3, a upisali su se Davidovac, Kuznić i Mitrović.

Sa druge strane Ben Bentil je na 8 kao i Malkom Dilejni, dok Riči ima 4.

19:47

Šta reći?

Prvih šest minuta videli smo tri poena, u prvoj četvrtini ukupno 15, a do poluvremena ni 50 poena! Na kraju je na poluvremenu jedan posed prednosti za goste, ali ima li ovakav raspored smisla?

Nije ovo prvi ovakav meč u Evroligi ove sezone, tako da je veliko pitanje koliko ideja "evropske NBA" ima smisla.

A sigurno je najteže igračima pred kojima je neverovatan napor, jako težak raspored i svake nedelje nekoliko puta - imperativ pobede.

19:44

POLIUVREME! Vode gosti 26:23

Fauliran hje Kalinić i pogađa oba penala za 26:21. Meli prebacuje obruč, a Kalinić je opet fauliran. Loš napad Zvezde, a onda je fauliran bek Olimpije.

Hol gubi loptu, a onda poene postiže Mitrović i na poluvreme idemo sa 26:23!

19:38

18. minut: Dve trojke i sada je gost u naletu! 26:19

Ne uspeva Dobrić da nastavi svoju seriju, sada je promašio posle prodora. Sjajna odrana Kalinića, ali loptu gubi Volters. A onda Ben Bentil daje novu trojku - 23:19.

Izlazi lopta iz koša Dobriću, a onda Dilejni daje trojku. Sada vode gosti 26:19!

19:35

17. minut: DOOBRIIIĆ! 20:19

Sjajna akcija i prvi poeni Dobrića - 20:17. A onda nova kontra, ponovo zakucava Dobrić i tajmaut zove Etore Mesina na 20:19!

19:33

16. minut: Eto i Kalinića!

Odmah izgubljena lopta i Dilejni daje poene za 20:12, ali se tom prilikom povredio, Udario je potiljkom u parket...

Kuzmić je izblokiran, ali Datome opet jedva dobacuje do koša. Kalinić se upisuje, dao je trojku - 20:15.

19:29

15. minut: Tajmaut Radonjića! 18:12

Ognjen Kuzmić dobija sjajan pas Dobrića i zakucava za 13:12. Devon Hol daje prve poene - 15:12 za Olimpiju.

A posle trojke Dilejnija preko ruke za 18:12 Dejan Radonjić traži tajmaut!

19:26

13. minut: Dobrićev koš digao sve na noge! 13:10

Đanpaolo Riči ponovo precizan i sa daje 13:10 za Olimpiju. Mitrović neprecizan uz zvuk sirene, a Bentil ne nastavlja da pogađa.

Lazić šutira u tranziciji i promašuje, ali i Olimpija promašuje! A onda Dobrić pogađa u padu, ali je prvo fauliran!

19:24

DRUGA ČETVRTINA! Preokreće Olimpija - 11:10

Nastavlja se sa greškama sa obe strane, a Meli pogađa za prvo vođstvo gostiju - 9:8. Holins neprecizan za tri, a sa druge strane Riči pogađa i sada je 11:8.

Volters je fauliran i ide na liniju penala, a posle slobodnih bacanja je 11:10!

19:20

KRAJ PRVE ČETVRTINE! Nismo se nagledali košarke - 8:7

Još jedan promašaj gostiju, a onda Mitroviću lopta izlazi iz obruča posle prodora. A Ben Bentil daje trojku i vraća Olimpiju na 6:5.

Davidovac promašuje trojku, a Tarzuski pravi faul u napadu. A onda Dejan Davidovac ubacuje loptu u koš za 8:5. Ćaćo Rodriges vraća na 8:7 i to je kraj prve četvrtine.

19:16

8. minut: KONAČNO! 6:2

Dvanaesti promašaj Olimpije iz MIlana, pa šesta izgubljena lopta Zvezde, a onda prvi poeni Olimpie preko Bentila - 3:2.

Gubi loptu Crvena zvezda, nije uhvatio Ivanovićev pas Mitrović, a onda Hol promašuje trojku! Holins daje trojku, konačno nešto  6:2!

19:11

6. minut: Ovo se ne pamti - 3:0!

Ponovo jaka odbrana Zvezde i novi promašaj Datomea za tri, a onda i Meli promašuje trojku, ali hvata loptu Tarzuski. Hol je dobija i promašuje!

Vajt takođe neprecizan za tri! TV tajmaut, a da li neko pamti meč sa tri poena u prvih šest minuta?

19:07

4. minut: Ne zna se ko je gore počeo... 3;0

Nova prodata lopta Zvezde, a onda Dilejni promašuje trojku. ali vraća se lopta gostima. Hajns baca jako lošu loptu, a onda se nastavljaju loši napadi sa obe strane.

Vajtu ispada lopta, a onda Datome jedva dobacuje loptu do obruča.

19:04

POČINJE! Trojka i Darko Miličić! 3:0

Za Zvezdu počinju: Volters, Dobrić, Kalinić, Vajt i Kuzmić. Prva lopta za crveno-bele, ali su neprecizni. Ne pogađa ni Hol, ali ponovo crveno-beli gube loptu.

Trojka Nejta Voltersa na početku!

A u hali je i Darko Miličić koji je pozdravio sve u hali!

18:49

Još 15 minuta!

Izašle su ekipe na teren!

18:17

Loše uspomene iz poslednja dva meča

Dugo je Crvena zvezda pobeđivala Olimpiju iz MIlana, ali je u prethodna dva međusobna duela doživela poraze.

U Milanu je ove sezone bilo 79:62 za Olimpiju, a crveno-beli nikako nisu uspevali napadački da se povežu. Luka Mitrović i Ognjen Dobrić su ubacili zajedno 30 poena, ali su bili jedini dvocifreni u ekipi Dejana Radonjića.

Sada će morati da bude mnogo više raspoloženih, ako se želi pobeda.

17:32

Još jedan evroligaški duel!

Pao je Olimpijakos i Crvena zvezda je upisala trijumf u gostima, a sada je vreme da se brani domaći teren u Evroligi.

Dolazi Olimpija iz Milana koja je u seriji od četiri pobede, a osim toga su bili bolji i u međusobnom duelu u prvom delu sezone.

Tim Dejana Radonjića pobedom želi da se ponovo uključi u borbu za jedno od mesta u top osam, ali samim tim što je protivnik trenutno treći na tabeli jasno je koliko će ovo biti težak meč.