Budućnost je šampion Republike Srpske! Slavija ispustila plus 19, Bijeljina će imati dva premijerligaša u košarci!

Bijeljinska Budućnost trijumfovala je nad Slavijom u četvrtoj utakmici finalne serije plej-ofa.

utakmica slavija - budućnost Izvor: Promo/KS RS

Budućnost je novi šampion Republike Srpske u košarci!

U prepunoj dvorani u Istočnom Sarajevu, tim Josipa Pandže trijumfovao je nad Slavijom rezultatom 72:75 u četvrtoj utakmici finala plej-ofa, iako je u jednom trenutku kasnio 19 poena za "sokolovima"!

BUDUĆNOST - SLAVIJA 72:75 (19:13, 23:22, 20:14, 10:26)

Minut prije kraja treće dionice, domaći tim je imao prednost od 19 poena (62:43), pa se u tim momentima činilo da će peta utakmica, zakazana za srijedu u Bijeljini, dati odgovor na pitanje ko će biti novi šampion Republike Srpske i putnik u Ligu BiH.

Ipak, za nešto se pitao i gost...

Iz minuta u minut Bijeljinci su "topili" prednost Slavije, koja je u napadačkom smislu bila najlošija kada za to nije smjelo da bude prostora.

U posljednjih deset minuta ekipa Aleksandra Damjanovića postigla je isto toliko poena, dok je Budućnost u četvrtini odluke postigla 26 i na kraju zasluženo osvojila trofej i spriječila povratak finalne serije u Semberiju.

Poslije realizovanog slobodnog bacanja Nebojše Erkića tri minuta do kraja, Budućnost je prvi put povela na utakmici.

Bilo je 69:70, a onda je, poslije penal-završnice i "igre nerava", prisebnost u fazi napada prikazao Milan Kajmaković, koji je "pokupio" promašaj Harisa Ćurevca i poentirao za 72:75 sedam sekundi prije kraja.

Damjanović je pozvao minut odmora kako bi nacrtao akciju za eventualni produžetak, ali poslije tajm-auta njegov tim nije uspio da uputi željeni šut za tri poena.

Prednjačio je u domaćem timu Filip Njegovanović sa 18 poena, sedam skokova i šest asistencija, dok je sjajnu partiju uknjižio i kapiten Darko Damjanović, upisavši 16 poena i 14 skokova.

Nije to, ipak, bilo dovoljno da se trijumfuje nad gostima iz Bijeljine, koje je predvodio Haris Ćurevac sa 24 poena, dok je četiri manje imao sjajni Milivoje Božović sa 20 poena i 15 skokova.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!