Olimpijakos Anadolu Efes Evroliga

Spektakl! Vasa Micić srušio Arenu! Srbin pogodio trojku za finale - u posljednjoj sekundi!

Olimpijakos i Efes odigrali prvi polufinalni meč završnog turnira, Micić junak.

Olimpijakos Anadolu Efes Evroliga Izvor: MONDO/Nemanja Stanojčić

Spektakl! Bolje od ovoga ne može. Vasilije Micić je pogodio trojku u poslednjoj sekundi i doneo Efesu pobedu i plasman u finale Evrolige - 74:77 (21:18, 22:24, 20:24, 11:11).

Završni turnir elitnog takmičenja počeo je neverovatno, fenomenalnim mečom u prvom polufinalu i ludnicom koju je završio srpski reprezentativac košem za veliko slavlje u svojoj domovini i to u "Areni" koja je bila obojena crveno-belim bojama zbog velikog broja grčkih navijača koji su stigli u Srbiju.

Micić, Larkin i ekipa sada čekaju ishod drugog polufinala i duela između Real Madrida i Barselone posle kog će se znati ko će u subotu igrati meč za pehar.

Olimpijakos je bio bolji u prvom poluvremenu na krilima sjajnih navijača, pevalo se i na srpskom. U drugom su se stvari promenile, Efes je preuzeo kontrolu i posle trojke Micića stekao i dvocifrenu prednost (51:62). Ipak, nije moglo bez drame. Micić i Larkin nisu bili sigurni sa linije penala u samoj završnici, a Ataman je pred poslednji napad tražio minut odmora (74:74). Pozvao je akciju za Vasu.

Srpski plej je uzeo loptu, driblao, tražio prostor, pronašao ga, podigao se na šut i pogodio za veliko slavlje.

19:50

OVAKO JE VASA POGODIO

Pogeldajte kako je Micić pogodio trojku za finale!

19:45

MICIĆ HEROJ!

Vasilije Micić je pogodio trojku uz zvuk sirene i odveo Efes u finale - 74:77!

Sudije su pogledale snimak, ustanovile da ima još 0.2 sekunde do kraja, što nije dovoljno vremena. Gotovo je.

19:42

39' - PENALI!

Posle Micića je Larkin bio polovičan sa penala, pa je Slukas dao oba bacnja - 72:74. Ušli smo u poslednji minut!

19:38

38' - MICIĆ PROMAŠIO OBA BACANJA

Na dva minuta pre kraja Efes vodi - 70:73.

Olimpijakos je imao nekoliko šansi da dodatno smanji minus ili da izjednači, nije ih iskoristio, Slukas i Vezenkov su promašili iz dobrih pozicija. Micić je uzeo loptu i pokaza oda će on rešavati, krenuo je u napad i iznudio dva slobodna bacanja, pre toga je Barcokas tražio tajm-aut. Promašio je Srbin oba penala.

19:32

35' - JOŠ PET MINUTA

Ostalo je još tačno pet minuta do kraja meča. Dorsi je bio polovičan sa penala pa Olimpijakos ima minimalni zaostatak u završnici - 70:71!

19:26

34' - SUDIJE RAZBESNELE ARENU

Kris Singlton je faulom sprečio kontru, sudije su pokazale da je običan faul. Cela Arena je skočila na noge uključujući i sve u Olimpijakosu na i pored terena. Svi su tražili nesportsku. Atbitri su odgledali snimak i ustanovili da nema elemenata za nameran faul. Usledili su zvižduci sa tribina.

Posle toga je Mekisik poentirao i dobio aplauze - 69:70.

19:23

33' - NEIZVESNOST!

Prošla su tri minuta igre u odlučujućoj četvrtini. Efes ima prednost - 67:70.

19:16

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Završena je treća četvrtina, Efes ima prednost pred odlučujući kvartal. Dorsi je dao trojku uz zvuk sirene i ponovo podigao Arenu na noge - 63:66.

19:09

27' - MICIĆ ZA DVOCIFRENU PREDNOST!

Efes ima dvocifrenu prednost. Micić je pogodio trojku i u potpunosti utišao Arenu - 51:62.

19:03

23' - EFES PREUZIMA KONTROLU

Na startu drugog dela Efes preuzima kontrolu. Brajant je dao trojku, Micić je poentirao, turski tim ima prednost 45:51.

18:55

UVREDE ZA ATAMANA

U pauzi između dva dela su navijači Olimpijakosa vređali Ergina Atamana, sa te strane tribina čulo se "Je*i se Ergine".

18:47

STRELCI NA POLUVREMENU

Ovako izgleda lista strelaca na poluvremenu.

OLIMPIJAKOS: Volkap 5, Ejsi, Dorsi, Larencakis, Fal 7, Slukas 5 (5as), Martin 9, Vezenkov, Printezis 2, Papanikolau 7, Livio, Mekisik 8

EFES: Larkin 16 (6as), Buboa, Singlton, Brajant 7, Gazi, Moerman, Tunčer, Plajs 4, Micić 8 (4as, 3sk), Anderson, Petrušev, Danston 7

18:43

20' - POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme. Na pauzi prednost ima Olimpijakos - 43:42.

Micić je dao novu trojku, pa je Mekisik poentirao i tako postavio rezultat prvog dela.

18:39

17' - MICIĆ KONAČNO!

Efes se ponovo vratio u igru - 39:37.

Barcokas je dao kratak predah Larkinu, Micić je uzeo loptu, šutirao za tri i pogodio. Ponovo je turski tim u igri.

18:33

15' - LARKIN JE RASPOLOŽEN

Micić promašuje zicer, lopta ostaje u posedu turskog tima, pa Larkin daje trojku i vraća svoj tim ponovo u igru - 33:32.

18:28

12' - DOBRA IGRA U NAPADU

Početak druge deonice obeležila je dobra igra u napadu na obe strane, Olimpijakos ima prednost - 27:24.

18:21

10' - LARKIN I MICIĆ VRATILI EFES U IGRU

Posle prvog kvartala Olimpijakos vodi - 21:18.

Larkin je pogodio trojku, posle čega je Micić postigao prve poene. Papanikolau daje trojku pred kraj deonice i vraća vođstvo grčkom timu, a Papanikolau zatim daje oba penala.

18:12

6' - OLIMPIJAKOS VODI

Posle šest minuta igre Olimpijakos vodi, a sa tribina se povremeno čuje i pevanje na srpskom jeziku - 12:5.

18:06

4' LUDNICA U ARENI

Fenomenalna atmosfera. Posle četiri minuta igre Olimpijakos vodi, a posle trojke Volkapa je dvorana "eksplodirala" 9:5.