Željko Obradović je uveo njega i sve promijenio! Zvezda nije znala šta je snašlo - ništa mu nije mogla!

Zvezda nije znala kako da odgovori!

Matijas-Lesor-najbolji-igrac-derbija-Partizan-Zvezda Izvor: MN PRESS

Partizan je deklasirao Crvenu zvezdu u Pioniru i zakazuje majstoricu za titulu ABA lige. Taj, odlučujući meč biće odigran u ponedjeljak, pred navijačima Zvezde i odrediće šampiona Jadrana i putnika u Evroligu.

Malo kada se događalo u derbijima da jedan tim tako razbije protivnika kao što je Partizan u petak savladao Zvezdu. Crveno-bijeli su bolje počeli, pogocima Ostina Holinsa sa distance stekli prednost 22:14, a onda je trener domaćina Željko Obradović napravio promjene koje su u narednih nekoliko minuta odlučile pobjednika.

Obradović je tada poslao u igru Jama Madara, Radeta Zagorca i Matijasa Lesora, centra za koga Zvezda nije imala rješenje praktično ni u jednom napadu! Snažni Francuz je čvrstom igrom pobjeđivao rivale pod košem, dok je Dejan Radonjić pokušavao da mu suprotstavi Luku Mitrovića, Ognjena Kuzmića, Dejana Davidovca...

Uz ogroman doprinos Francuza i mirnu ruku crno-bijelih sa svih napadačkih pozicija, ogroman doprinos dala je i drastično bolja i agresivnija odbrana Partizana, koja mu je omogućila da potpuno kontroliše utakmicu i derbi u finalnoj seriji pretvori u revijalno drugo poluvrijeme.

Partizan je zadao žestok udarac Zvezdi i uzdrmao je prije meč sezone, u kojem će najveći srpski klubovi igrati za titulu.