Najbolji potez NBA finala - bomba sa pola terena: Karijev zaštitni znak koristi još jedan igrač Golden Stejta! (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Košarkaš Golden Stejta Džordan Pul pokazao da Stef Kari ima pravog nasljednika u timu.

Trojka Džordana Paula protiv Bostona Izvor: Twitter/screenshot/NBATV

Košarkaši Golden Stejta savladali su Boston (107:88) u drugoj utakmici finala, a pored Stefa Karija koji je bio najefikasniji na meču impresivno je igrao i Džordan Pul. Nasljednik Karija i Tompsona ili njihov treći "splash" brat ubacio je trojku sa pola terena na kraju treće četvrtine!

Ostalo je manje od šest sekundi za napad Golden Stejta u tom delu meča, a Pul nije imao dilemu kako će ga riješiti.

Iako je imao vremena da se još malo približi košu, Džordan Pul je samo prenio loptu preko pola, a zatim nadriblao dok nije stvorio poziciju za šut. Pogodio je gotovo sa polovine terena, što je izazvao ogromno slavlje njegovih saigrača.

Prvi mu je prišao upravo Kari, koji je bio oduševljen ovim potezom.

Ovako je Pul odigrao akciju:

Pul je pogodio za ubjedljivih 87:64 na kraju treće dionice, a Golden Stejt se u posljednjoj četvrtini nije poigravao sa tolikom razlikom. Sigurno su stigli do pobjede i izjaednačili rezultat u finalu nakon šokantnog brejka koji je Boston priredio na startu NBA finala.