srbija italija košarka

Pobjeda - Srbija gubila cijeli meč, a onda se pojavio Jokić!

Reprezentacija Srbije je i na drugom meču priprema odigrala jako tijesan i dramatičan meč!

srbija italija košarka  Izvor: Profimedia

Srbija je na kraju pobijedila! Nakon što je Italija skoro cijeli meč vodila tim Svetislava Pešića uspio je u posljednjih deset minuta da uhvati priključak, povede na tri minuta do kraja i uspije da sačuva tu prednost do samog kraja.

Nikola Jokić koji je bio tih u cijelom prvom poluvremenu, često nervozan zbog nekih odluka sudija, ali je njegova trojka za 81:80 na tri minuta prije kraja bila momenat koji je okrenuo utakmicu na stranu Srbije. Pogodio je uz zvuk sirene težak šut i na kraju bio najzaslužiji za pobjedu.

SRBIJA - ITALIJA 90:86 (24:23, 20:30, 21:19, 25:14)

Na početku meča vidjeli smo rezultatsku klackalicu, ali je Italija uspijevala trojkama da se održi u igri, pa čak i da vodi veći dio prvih 10 minuta U drugoj četvrtini srpski tim je pao, pogotovo defanzivno, što je iznerviralo i selektora Pešića koji je morao da podvikne na jednom tajmautu. Ipak, dok su "orlovi" uspeli da "stisnu" u odbrani, Italija je otišla na dvocifrenu prednost.

Nikola Milutinov je sa 13 poena nosio tim u prvih 20 minuta, dok je Nikola Jokić sa samo 4 poena bio dosta tih. Nije ga bilo na pravi način ni na startu drugog dijela igre kada je Italija stigla do najvećih +15 (70:55), ali je poslije toga tim Svetislava Pešića konačno zaigrao kako se od njih očekujue.

Do kraja treće četvrtine smanjili su prednost rivala na sedam poena, a onda je u posljednjih 10 minuta sve riješeno.

SRBIJA: Marinković 1, Kalinić 5, Lučić 8, Jaramaz, Milutinov 13, Petrušev, Davidovac, Dobrić 9, Ristić, Jokić 4, Jagodić-Kuridža, Micić 4, Gudurić, Simanić

ITALIJA: Spisu 2, Tonut 4, Meli 12, Fontekio 14, Polonara 2, Menion 9, Bilja, Tesitori, Rići 7, Baldaso, Pajola, Datome 3

19:58

KRAJ!

Na kraju pobeda Srbije!

SRBIJA - ITALIJA 90:86

Niko Menion je pogodio jedno bacanje, a onda drugo namerno promašio. Kalinić je uhvatio loptu i kada je fauliran pogodio je oba bacanja.

19:51

JOŠ JEDNA NAPAD! 88:85 Za Srbiju!

Pogađa Jokić za 86:85, a Kalinić pogađa isšod koša zab 88:85!

19:47

39. minut: Minut do kraja - 85:84

Pogađa za tri Fontekio za 82:81, ali vraća trojku Micić i sada je 84:82! Meli promašuje zicer! Ali onda Tonut daje trojku i sada je 85:84...

Tajmaut Pešić!

19:44

37. minut: VODIMO! 81:80

Jokić promašuje trojku, a onda u narednom napadu Fotnekio pogađa za 80:75. Trojku daje kapiten Vladimir Lučić za 80:78, a onda krademo loptu i fauliran je Vanja Marinković!

A onda Jokić sa zvukom sirene daje trojku i vodi Srbije! 81:80!

19:40

35. minut: Srbija se vratila! 78:75!

Faul nad Jokićem ispod koša, a onda imamo i 16. izgubljenu loptu. Ipak revanšira se Rići istom merom, a posle trojke Vanje Marinkovića rezultat je 76:72. Nikolo Meli daje dvojku za 78:72.

Jaramaz daje trojku na Jokićevu asistenciju i sada je 78;75!

19:34

POSLEDNJIH 10 MINUTA! Malo poena na startu - 74:65

Polonara promašuje trojku, a posle gužve ispod koša Srbija ipak promašuje. Niko Menion daje prve poene u ovoj četvrtini za 74:65. Jokić ubacuje poene posle rolinga za 74:65.

19:28

KRAJ TREĆE ČETVRTINE! Vodi Italija 72:65.

Još jedna dobra odbrana Srbije, ali onda loš napad Srbije. Biliga pravi faul u napadu, Ne uspeva Srbija da poentira, a završavamo četvrtinu sa tehničkom za Fontekiju.

Pogađa Jokič to dodatno bacanje.

19:24

29. minut: Nije više dvocifren minus - 72:64.

Fauliran je Jokić i pogodio je dva slobodna bacanja. a posle još jednog faula nad njim rezultat je 70:59.Biliga prolazi Jokića i polaže za 72:59, a onda Micić daje trojku - 72:62.

Ispod deset smo - Jokič daje poene u prodoru i sada je 72:64.

19:18

26. minut: Jokić besan na sudije - 70:55

Daje Micić tešku trojku za 64:53, ali onda Tonut daje brze poene i sada je 66:53. Promašuje trojku Dobrić, ali Lučić daje poene i sada je 66:55.

Jokić je pao, a sada ne može da veruje da je njemu sviran faul, a ne protivniku! Posle serije slobodnih bacanja Italija vodi 70:55

19:11

24. minut: Italijani ne staju - 64:50

Spisu promašuje iz ugla, ali odbijaju se lopte Italijanima u ruke i na kraju Milutinov hvata loptu. Ipak neprecizan Dobrić za tri, ali Italijani promašuju u kontri.

Fontekio dobija loptu u uglu i ne promašuje - 61:50. Još jedna trojka Italije i Pešić traži tajmaut.

19:08

DRUGO POLUVREME! Opet taj Milutinov - 58:50

Sjajno zakucavanje Lučića za 53:46. Meli zakucava za svoj 14. poena, ali i Micić je precizan sa poludistance za 55:48. Promašili su zicer Italijani, a onda je Milutinov nastavio da niže poene za 55:50.

Daje Tonut trojku - 58:50!

19:02

Lista strelaca

SRBIJA: Marinković 1, Kalinić 5, Lučić 8, Jaramaz, Milutinov 13, Petrušev, Davidovac, Dobrić 9, Ristić, Jokić 4, Jagodić-Kuridža, Micić 4, GUdurić, Simanić

18:58

Problemi, problemi...

Ponovo smo videli Srbiju koja i kada napad ne izgleda sjajno uspeva da postigne poene, ali opet je problem odbrana. Primio je Pešićev tim čak 53 poena za 20 minuta,  a pogotovo je bio problem odbrana šuta za tri.

Ako "orlovi" žele pobedu, ali i da protiv Grčke i Turske dođu do pobeda moraju da "zategnu" odbranu.

18:49

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Vodi Italija 53:44

Micić promašuje trojku. Meli je fauliran i pogađa oba bacanja za 53:42. Milutinov je fauliran i sa njegovih bacanjima završava se poluvreme rezultatom 53:44.

18:43

19. minut: Milutinov nas drži! 51:42

Tehnička za klupu Srbije, ali Spisu promašuje slobodno bacanje. Milutinov pogađa sa penala za 46:40. Fontekio posle prave zbrke u napadu daje trojku za 49:40,

Pogodak Italije u kontri, a Milutinov pogaša ispod koša za 51:42.

18:38

TAJMAUT! 46:39 za Italiju

Fontekio vraća trojku za 46:35, a onda Lučić prolazi i polaže za 46:37. Polonara promašuje sa distance, a Milutinov pogađa uz faul.

Tajmaut za Poceka!

18:36

16. minut: Bolji Italijani - 43:35

Pajola krade loptu Jaramazu, a Fontekio daje trojku za 41:28! Dobrić je pogodio posle prodora, a onda je Meli fauliran. a posle njegovih poena sada je 43:30. Faulirao je Biliga Milutinova ispod koša, a nakon njegovih poena rezultat je 43:32.

"Er-bol" Melija sa trojke, a Dobrić pogađa trojku za 42:35.

18:31

13. minut: TAJMAUT! Sve je krenulo nizbrdo - 38:28

Datome pogađa trojku iz koraka i posle četvrte trojke Italijana "odlepila" se Italija na 33:28. Posle dva promašaja Italije Nikola Jokić je fauliran u kontri.

Jaramaz je prošao, ali je promašio zicer, a onda je Menion pogodio za 35:28. Promašuje i Lučić. a Menion pogađa trojku i sada je 38:28, a Pešić zove minut odmora!

18:23

DRUGA ČETRVRTINA! Preokret Italije - 30:26

Rići sada pogađa trojku i vodi Italija 26:24, a onda sudije ne vide Micićeve korake i nerešeno je 26:26. Niko Menion pogađa u prodoru za 28:26.

Kuridža promašuje ispod koša, a onda Micić pravi svoj drugi faul. Niko Manion pogađa za 30:26, a Jokić ne uspeva to da smanji trojkom.

18:18

KRAJ PRVE ČETVRTINE! 24:23 za Srbiju

Poeni Rićija, a onda i Dobrić utrčava i pogađa za 22:21. Na kraju se završava prva četvrtina poenima Italije za 24:23.

Mora ovo čvršće u odbrani!

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

18:16

9. minut: Vodimo! 20:19

Vraća Italiji prednost Nikolo Meli trojkom 19:16, a Micić je napravio grešku u koracima i zatim je dobio tehničku zbog prigovora.

Posle nekoliko loših napada sa obe strane Vasilije Micić, a nakon poena Jokića sada je 20:19.

18:12

7. minut: Vodi Srbija! 18:16

Fontekio pravi drugi faul na meču, a sa linije penala Vanja Marinković pogađa jednom za 14:13. Tonut je prošao kroz reket za 16:13, a onda je napad Srbije istekao.

Jokić je fauliran i pogađa oba bacnanja za 16:15, a nakon ukradene lopte Srbije Kalinić donosi prednost Srbiji - 18:16!

18:08

5. minut: Nikako da stignemo! 14:12

Milutinov promašuje čisto zakucavanje! Sa druge strane pogađa Polonara, a onda Milutinov ipak pogađa sa poludistance za 12:10, Nikolo Meli je prošao u reketu i pogodio za dva, a posle poena Kalinića sada je 14:12.

18:05

3. minut: "Meki" orlovi, 10:8

Vraća trojku Lučić i Srbija vodi 6:5, a onda Spisu daje dugu dvojku za 7:6. Milutinov skuplja lopte ispod koša, a onda i zakucava za 8:7.

Meli pogađa uz faul ispod koša, a posle slobodnog bacanja je 10:8.

18:02

KREĆEMO! 5:3 za Italiju!

Fontekio krade loptu i zakucava u kontri za 2:0, ali onda kapiten Lučić pogađa uz faul za 2:2. Dodaje i bacanje, za 3:2, a posle dva loša napada sa obe strane Fontekio pogađa troju za 5:2!

17:59

Petorke! Srbija bez Jokića i Micića!

ITALIJA: Spisu, Tonut, Fontekio, Polonara, Meli

SRBIJA: Jaramaz, Marinković, Kalinić, Lučić, Milutinov

17:58

Ovo je tim Srbije!

Na ovom meču će igrati: Kalinić, Davidovac, Ristić, Lučić, Jokić, Jagodić-Kuridža, Gudurić, Jaramaz, Simanić, Milutinov, Dobrić, Marinković, Davidovac, Petrušev

17:32

Vesti iz Grčke

Nacionalni tim Grčke sa kojim će Srbija igrati za šest dana u "Areni" dolazi bez dvojice košarkaša koji su se povredili na pripremnom meču protiv Gruzije.

17:13

Ne igra najbolji igrač Italije!

Danilo Galinari ima manju povredu i propustiće ovaj meč.

17:09

Izašli su naši košarkaši na teren!

Nikola Jokić je prvi izašao na teren!

16:49

Šta čekamo?

Ponovo ćemo gledati Srbiju predvođenu Micićem i Jokićem, ali ostaje da se vidi da li će se neko od igrača koju su propustili prošli meč sada ubaciti u ekipu. Promena će svakako biti jer Nemanja Nedović neće igrati, a u njegovom odsustvu bi Ognjen Jaramaz koji je presedeo prošli meč na klupi mogao da dobije minutažu na poziciji pleja.

16:22

Povrede brinu!

Nemanja Nedović defintiivno neće nastupiti na ovom meču zbog povrede, kao i Nemanja Bjelica, Aleksa Avramović i Alen Smailagić koji se oporavljaju od povreda.

Marko Gudurić i Nikola Miltinov nisu bili u sastavu za prošli meč, tako da čekamo da vidimo da li će se sada vratiti u tim.

16:08

Čekamo drugi meč!

Srbija je poražena od Slovenije 97:92 posle produžetka u prvom pripremnom meču na pripremama za nastavak kvalifikacija za Svetsko prvenstvo i za nastup na Eurobasketu koji počinje 1. septembra.

Posle uvodnog nezvaničnog meča sa Crnom Gorom iza zatvorenih vrata naš tim je odigrao solidan meč sa prvakom Evrope, a sada u Hamburgu igra sa Italijom.