BiH poražena od Njemačke na Evropskom prvenstvu

Bez iznenađenja u Kelnu: "Zmajevi" propustili svoje prilike, Nijemci su znali to da kazne

Prvi poraz BiH za Evropskom prvenstvu za košarkaše.

BiH poražena od Njemačke na Evropskom prvenstvu Izvor: FIBA

Iako su odigrali odlično poluvrijeme, izuzetno loša treća četvrtina koštala je reprezentaciju BiH boljeg rezultata u duelu sa Njemačkom.

Domaćin Evropskog prvenstva upisao je drugi trijumf na prvenstvu Starog kontinenta, istovremeno nanijevši "zmajevima" prvi poraz.

NJEMAČKA - BiH 82:82 (18:20, 24:27, 28:11, 22:24)

Odlično je BiH otvorila meč. U sjajnom prvom poluvremenu "zmajevi" su u nekoliko navrata imali priliku da steknu osjetniju prednost, a svaki put njemački tim znao je da se vrati.

A onda je uslijedio treći kvartal, presudan u ovom meču. Nijemci su postigli čak 28 poena, BiH samo 11, a na početku četvrtine čak četiri minuta bh. tim bio je bez poena.

Nakon ovako loše odigranih 10 minuta povratka nije bilo. Domaćin je u odlučujućoj četvrtini imao i 17 poena, držao sve u svojim rukama, BiH je nakratko "istopila" prednost na samo šest razlike, ali snage za nešto više nije bilo.

Džanan Musa bio je najefikasniji igrač susreta sa 30 poena, Jusuf Nurkić dodoao je 21, dok je Džon Roberson dodao 13. U pobjedničkom timu istakli su se Denis Šrederi Franc Vagner sa po 18 poena.

BiH će novu šansu imati već sutra, kada će od 17.45 igrati protiv Slovenije.

Standings provided by SofaScore LiveScore

16:36

92:82 - Kraj, poraz BiH

16:29

87:80 - Sve je gotovo u Kelnu

Nisu bh. košarkaši uspjeli da nastave furioznu seriju, tačnije napade su uspjeli da odbiju Nijemci, koji minut prije kraja imaju sedam poena prednosti.

16:22

82:76 - Ipak drama u Kelnu

Nekoliko sjajnih minuta za košarkaše BiH, Roberson je postigao još jednu trojku, pa Njemačka sada ima samo šest poena prednosti.

16:17

82:71 - Trojka Robersona

Roberson je trojkom dodatno "istopio" prednost domaćina, pa je njemački selektor primoran da zatraži tajm-aut na sredini posljednje četvrtine.

16:16

79:65 - Vratio se Musa

Ne predaju se "zmajevi". Musa je vratio u igru nakon lakše povrede i sada je poentirao i smanjio zaostatak, na šest minuta do kraja meča.

16:08

77:60 - Njemačka pred pobjedom

Mnogo nervoze u redovima "zmajeva" na startu odlučujuće četvrtine, a onda i tehnička greška za selektora Bećiragića.

Izvor: FIBA

Sve to koriste Nijemci da odu na ogromnih "plus 17".

16:00

Musa se povrijedio

Musa je šepajući otišao na klupi nakon jednog doskoka. Izgleda da se ipak ne radi o težoj povredi, ali mu je potreban predah.

63:55 - Fojtman pogađa, pa onda i Vagner

Nijemci održavaju prednost, u ovim trenucima loša odbrana bh. selekcije. Vagner je iskoristio oba slobodna bacanja za osam poena prednosti

15:48

54:49 - Konačno poeni!

Nurkić je sada smanjio.

15:47

54:47 Preokret Njemačke

Loše ide za BIH u nastavku, Nijemci su uspjeli da preokrenu, a BIH je bez poena više od četiri minuta

15:23

47:42 - kraj druge četvrtine

15:21

Tajm aut selekcije BIH

15:20

47:40 - Treća lična Nurkića

timan je pogodio oba slobodna. Nurkić je zaradio treću ličnu.

15:16

45:34 BLOKADA, PA +11

Nurkić je blokirao, a Musa nakon kontre položio za prednost BIH 11 razlike

Izvor: FIBA

15:15

43:34 - Treća lična za Vagnera

Kamenjaš pogađa jedno bacanje nakon faula Vagnera. To je treća lična za njemačkog košarkaša

15:11

42:32 - Dvocifrena prednost "zmajeva"

Razigrao se Nurkić, BIH ima osjetniju prednost

15:10

40:32 - ZAKUCAVANJE NURKIĆA!

Nurkić zakucava nakon dodavanja Muse. Ovaj potez oduševio je i trenera Portlanda Šonsija Bilapsa koji prati ovaj meč u Kelnu.

15:07

36:30 - Kamenjaš

Nurkić je iskoristio jedno od dva bacanja, a nakon izgubljene lopte Tajsa pogodio je Kamenjaš

15:05

33:23 Tehnička za Atića

Tri od četiri slobodna bacanja pogodio je Obst nakon faula na trojci i tehničke za Atića

15:02

33:27 - Vratio se Nurkić!

Nurkić je ponovo na parketu i odmah je pogodio uz dodatno slobodno bacanje, ali ga je ipak promašio

15:02

31:27 Vraćaju se Nijemci

14:59

29:23 Trojka Fojtmana

14:57

29:20 - Majstorija Atića i Muse

Odličan pas Atića za Musu koji je položio za devet poena prednosti - najveće vođstvo BIH u dosadašnjem toku susreta

14:55

27:20 - Tajm aut Njemačke

Još jedna ukradena lopta i poeni Gegića. Selektor Njemačke primoran je da zove tajm aut.

14:55

25:20 - MUSA!

Nakon poena Njemačke Musa pogađa trojku!

14:54

22:18 - Gegić

Nakon dve blokade domaćih Gegić je ukrao loptu, a onda u akciji sa Musom pogodio za 22:18

18:13

Nurkić je pogodio jedno slobodno bacanje a potom otišao na klupu da odmori na kraju prve četvrtine