Crvena zvezda poražena od Real Madrida u Evorligi

Zvezda pokazala zube, Real ipak pobijedio: Vildoza mučio velikana, Bentil davao trojke, ali "kralj" je glavni u Madridu!

Crvena zvezda je uspijevala da smanji razliku, da se približi, ali Real Madrid je ipak na kraju dobio sa možda i prevelikih 16 razlike.

Crvena zvezda poražena od Real Madrida u Evorligi Izvor: Profimedia/900/Cordon Press

Crvena zvezda nije uspjela, Real Madrid je pobijedio na svom terenu. Presudila je očajna prva četvrtina crveno-bijelih u kojoj je "kraljevski klub" napravio ogromnu razliku (25:10) što je na kraju bilo i presudno za pobjedu 72:56.

Crveno-bijeli su u ostale tri četvrtine bili ravnopravan rival, ali jednostavno tih uvodnih 10 minuta bilo je kobno i do kraja su najviše uspjeli da stignu na "minus pet" (59:54) i nisu uspjeli da potpuno preokrenu ovaj meč.

Dobra vest za crveno-bijele je odličan debi Luke Vildoze koji je odigrao 17 minuta, na početku se nije snalazio, ali su dvije njegove i dvije trojke Džona Holanda u drugoj četvrtini uspjele da vrate tim Vladimira Jovanovića u meč. Na kraju je završio sa 10 poena, četiri asistencije, dvije ukradene lopte i jednim skokom.

Crveno-bijele je na kraju po svoj prilici koštalo to što svoju sjajnu odbranu sa kraja treće i početka četvrte četvtine nisu uspijevali da pretvore u poene. Poslije uvodne trojke Ćaća Rodrigeza u prvom napadu četvrte četvrtine Real naredna četiri mintua nije došao do poena, ali za sve to vrijeme izabranici Vladimira Jovanovića postigli su jedva šest poena.

Da su tada bili efikasniji. da je ušao neki šut, možda bi se meč završio i drugačije. Osim Vildoze ponovo se kao lider istakao Ben Bentil sa 17 poena i pet skokova i on djeluje kao apsolutno najbolji igrač ekipe u dosadašnjem dijelu sezone. Hasan Martin je u trećoj i četvrtoj četvrtini iskočio sa odličnim potezima i na kraju ubacio osam poena.

Sa druge strane odlična odbrana Zvezde nije dala nikome iz Reala da se razmaše, ali je bilo nekoliko dvocifrenih - Musa sa 13 poena, Dek sa 12, Jabusele sa 11, Tavareš sa 10.

REAL MADRID: Kozer 2, Abalde 6 (4sk), Hezonja, Rodrigez 6 (8as), Dek 12, Poaje 5, Korneli 7, Tavares 10 (6sk), Ljulj, Jabusele 11 (4sk), Ndiaj, Musa 13 (4sk)

CRVENA ZVEZDA: Holand 7, Vildoza 10 (4as), Lazarević 2, Mitrović 2 (4sk), Lazić, Martin 8, Dobrić 8, Raduljica, Ivanović, Marković 2 (3as), Petrušev, Bentil 17 (5sk)

22:46

Evo ko je kako igrao

REAL MADRID: Kozer 2, Abalde 6 (4sk), Hezonja, Rodrigez 6 (8as), Dek 12, Poarije 5, Korneli 7, Tavares 10 (6sk), Ljulj, Jabusele 11 (4sk), Ndiaj, Musa 13 (4sk)

22:42

KRAJ! PORAZ ZVEZDE!

Na kraju - nije bilo snage za nešto bolje! Crvena zvezda je mučila rivala, ali Real je pobedio!

REAL MADRID - CRVENA ZVEZDA 72:56

22:38

38. minut: Tajmaut! 64:54

Veže Real četiri poena, a uz to Tavareš je i fauliran - na kraju je rezultat 64:54. Idemo na tajmaut!

22:34

36. minut: Tajmaut Real, Zvezda je tu! 59:54

Dek pogađa za dva (59:50), a Hasan Martin pogađa uz zvuk sirene - 59:52. A onda veže još dva poena pored Valtera Tavareša i Ćus Mateo traži minut odmora!

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

22:28

35. minut: Zvezda se vratila - 57:50!

Uspela je Zvezda da zaustavi Real, ne postižu domaćini poene u ovoj četvrtini, ali ni Zvezda to ne radi. Bentil je pogodio za 57:47, a onda on trojkom vraća crveno-bele! 57:50

22:24

POSLEDNJIH 10 MINUTA! Crna rupa Zvezde u napadu - 57:45

Rodriges daje trojku za 57:44. a Zvezda odbranom uspeva da ostane u igri. Ne uspeva nikako Zvezda do poena u prva dva minuta, a onda Hezonja dobija tehničku zbog prigovora.

Sa penala Zvezda konačno dolazi do poena - 57:45.

22:16

KRAJ TREĆE ČETVRTINE! Vodi Real 54:44

Ne donosi tajmaut poboljšanje u napadu, ali je bar odbrana naterala Real da ostane bez šuta. Ivanović promašuje otvorenu trojku, a Musa tu ne greši - 54:42.

Vildozin prodor ne prolazi, ali ostaje lopta za Zvezdu, koja na kraju poentira preko Vildoze za 54:44.

Izvor: Printscreen/Sport klub

22:10

27. minut: Stala je Zvezda! 51:42

Jabusele poentira preko čuvara, Zvezda nikako ne dolazi do poena, a Serhio Rodrigez pogađa uz faul. Na 50:42 Vladimir Jovanović mora da zove minut odmora!

22:04

25. minut: Tavareš ne da Zvezdi! 46:42

Preko Mitrovića pogađa Valter Tavareš, a Ben Bentil daje trojku za 44:42. Nastavlja da niže poene Tavareš, ovoga puta sa penala za  46:42.

21:59

23. minut: TAJMAUT REAL! Vildoza vratio Zvezdu - 42:39!

Vildoza daje poene u okretu za 42:39! Ćus Mateo traži tajmaut!

Izvor: Profimedia

21:56

DRUGO POLUIVREME: Crveno-beli sve bliži - 42:35

Luka Mitrović pogađa na drugi obruč za 39:32, a Korneli promašuje trojku. Alberto Abalde je pogađa za 42:32, a Bentil vraća za tri - 42:35.

21:50

Lista strelaca

Mnogo raspoloženih igrača u redovima Reala, pa tako Musa ima 8, Kornel i Dek po 7, Jabusele 6, a Poaje 5 poena. Kod Crvene zvezde Holand ima 7, Vildoza 6, Dobrić 5, a Bentil i Martin po 4 poena.

21:48

Kakvo poluvreme? Čudno!

Počelo je jako loše po crveno-bele i odmah je napravio veliku prednost rival, Real Madrid je u prvih nekoliko minuta napravio dvocifrenu prednost, a onda su Luka Vildoza i Džon Holand sa po dve trojke konačno dali neku tečnost napadu crveno-belih i vratili ih na "minus sedam". Ipak na kraju se završilo sa devet razlike za Real.

21:45

Holandove reči kažu sve!

"Igramo protiv sebe! Real jeste veliki i dobar tim, ali sve vreme izgleda kao da igramo protiv sebe. Imamo celo drugo poluvreme i moramo da se borimo", rekao je Džon Holand na poluvremenu.

21:36

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Nije ovo tako loše - 39:30

Vildoza daje drugu trojku, a onda promašuje sa devet metara. Korneli promašuje, a Dobrić ne pogađa flouter. Musa je fauliran i sa penala diže prednost na 37:28, a Lazarević je sa druge strane pogodio za 37:30.

Dva loša napada sa obe strane, a Dek poentira na obruču za 39:30. Kraj poluvremena!

21:27

18. minut;: Tajmaut! Vildoza se upisao! 35:25

Musa dva puta precizan sa penala, a onda sa druge strane pogađa Dobrić za 33:20. Jabusele precizan sa niskog posta, a Vildoza se ne upisuje u listu strelaca! Promašuje dva bacanja, a Korneli daje autokoš za 35:22.

I upisuje se Vildoza trojkom - 35:25!

21:18

15. minut: Sirena spasila Zvezdu! 31:18

Jabusele daje trojku za 31:13, a Džon Holand vraća trojku za 31:16. Marković baca loptu u aut, a Musa daje trojku, ali mu je vreme isteklo. Hasan Martin je fauliran ispod koša i smanjuje na 31:18.

21:13

DRUGA ČETVRTINA: Loša Zvezda! 28:13

Geršon Jabusele je fauliran i pogodio je jedno bacanje za 26:10, a Ben Bentil pogađa u izolaciji za 26:12. a na 28;12 povečava Fabijan Kozer. Faulira Poaje Holanda i on sa penala smanjujje na 28:13.

21:07

KRAJ PRVE ČETVRTINE! Real gazi Zvezdu - 25:10

Džanan Musa pogađa dva bacanja za 23:10, Nikola Ivanović promašuje trojku, a poslednje poene u četvrtini daje Vensan Poaje za 25:10.

21:03

9. minut: Trojka! 21:10

Sjajna asistencija Serhija Rodrigeza za Poajea i 18:7. Tri promašaja Zvezde u jednom napadu, a onda nova sjajna asistencija Ćaća za Poajea! Potom trojka Holanda za 21:10.

20:59

TAJMAUT ZVEZDE! Vodi Real 16:7

Bentil dva puta precizan sa penala i pomalo vraća Zvezdu - 13:7. Tavareš je jednom pogodio sa penala, a onda u kontri Petr Korneli zakucava i na 16:7 Vlada Jovanović zove tajmaut.

20:54

6. minut: Vildoza ubacio Zvezdu u problem!

Sa linije penala Abalde daje poen, a Dobrić promašuje trojku. Abalde sada prolazi i zakucava, a Vildoza gubi loptu i onda promašuje i trojku. Vildoza novim solo prodorom daje loptu Realu, a onda Korneli ubacuje trojku - 13:5.

20:50

4. minut: Ne da se Zvezda! 7:5

Gabrijel Dek pogađa bez skoka trojku za 7:3, a Stefan Marković pogađa u prodoru za 7:5. Mitrović promašuje u izolaciji, pa onda faulira Tavareša.

20:47

POČELO JE! Vodi Real 4:3

Gabrijel Dek poentira preko Lazarevića, a Dobrić promašuje trojku. Musa povećava prednost na 4:0, ali Dobrić vraća Zvezdu na 4:3 trojkom.

20:41

Evo petorke!

Za Crvenu zvezdu počinju: Marković, Lazarević, Dobrić, Bentil i Raduljica.

20:30

Iznenađenje u 12!

Luka Vildoza je u sastavu tima, а nema Džejlena Adamsa! Igra i Miroslav Raduljica!

20:00

Real je bolji u međusobnom skoru

Od 2000. godine do sada Real Madrid ima osam, a Crvena zvezda pet pobeda.

19:12

U prva tri kola bez plena!

Crvena zvezda je protiv Efesa izdržala 30 minuta i onda pala, u meču sa Panatinaikosom je u finišu meča trijumf iz "Pionira" odneo Dejan Radonjić, a u poslednjem kolu rekordnih 19 trojki Baskonije zaista je bilo previše da bi se očekivala pobeda.

Sada bez pritiska dolaze u Madrid crveno-beli, ali svakako se nadaju prvoj pobedi!

18:52

Najteže gostovvanje, jako težak posao!

Crvena zvezda gostuje Real Madridu od 20:45, a u četvrtom kolu Evrolige će na jednom od najtežih gostovanja u evropskoj košarci probati da ostvari prvu pobedu u ovom takmičenju u tekućoj sezoni.