crvena zvezda fmp

Dženkins upalio Zvezdin alarm, Argentinac ga ugasio! Crveno-bijeli slomili Pantere, aplauzi Pionira za Nikolu Ivanovića

Crvena zvezda u završnici slomila otpor tima iz Železnika

crvena zvezda fmp Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda pobijedila je FMP 83:77 (24:25, 27:15, 17:22, 15:15), slomivši u završnici otpor upornih gostiju. Trojkama večeras najboljeg igrača Nikole Ivanovića (22 poena, 3/6 za tri) i Luke Vildoze (14, 3/7 za tri), ekipa Vladimira Jovanovića dobila je dugo čekani mir na bekovskim pozicijama i večerašnji nastup tog tandema ulio je vjeru u bolju igru ekipe u narednim utakmicama.

Sa druge strane, odlični Trent Frejžer predvodio je otpor FMP-a sa 27 poena, pet ubačenih trojki (iz 10 pokušaja) i zajedno sa Čarlsom Dženkisom približio je "pantere" na četiri poena zaostatka početkom četvrte četvrtine (68:64). Ipak, Zvezda je reagovala trojkama Ognjena Dobrića i Vildoze i više nije dozvolila gostima da je ugroze.

Jovanović u ovoj utakmici nije računao na Džejlena Adamsa, koji je dolaskom Vildoze očigledno izgubio mjesto u timu i ostaje da se vidi kakva će biti njegova budućnost u timu sa Malog Kalemegdana. Zvezdin trener koristio je u večerašnjoj utakmici sve igrače osim Miroslava Raduljice, koji je presjedio meč na klupi.

Crvena zvezda poslije ovog meča ima skor 4-0 u ABA ligi, dok je FMP na 3-1.

19:52

Kraj utakmice, Zvezda je pobedila FMP 83:77

19:39

Vildoza opet pogađa za aplauze

Luka Vildoza sa osam metara! Sjajan debi Argentinca u ABA ligi.

19:37

Zvezda sada lakše diše - Lazarević za mirnu prednost

Luka Vildoza dao je važnu trojku, a Stefan Lazarević je na početku 36. minuta doneo Zvezdi mirnijih "plus 11" (77:66).

19:29

Važan koš Dobrića - odbio je napad FMP-a

Praktično ni iz čega je Zvezdin bek pogodio važnu trojku i primorao Nenada Stefanović da zatraži tajm-aut sedam minuta pre kraja. Zvezda sada ima mirnijih "plus 7 - 71:64

19:26

FMP mnogo bolji u ofanzivnom skoku - Frejžeru izlazi lopta iz obruča

Gađao je najbolji igrač "pantera" za samo poen razlike, ali se lopta posle "nećkanja" ipak izvukla iz obruča. Još sedam i po minuta.

19:24

Dženkins pali Zvezdin alarm!

U prvom napadu "pantera" u poslednjoj četvrtini, bivši Zvezdin bek poentirao je za četiri poena razlike, a trener crveno-belih Vlada Jovanović reagovao je na to tajm-autom.

19:22

FMP dobija treću četvrtinu, čeka nas drama?

"Panteri" dobijaju treću četvrtinu rezultatom 22:17, a Frejžer je završio još jednom trojkom, za samo šest poena prednosti crveno-belih, 68:62.

19:15

Čak 22 poena Trenta Frejžera!

Košarkaš FMP-a igra sjajno u "Pioniru" i trudi se da smanji razliku na jednocifreni broj. Zvezda trenutno vodi 68:55, posle još jedne trojke večeras odličnog Nikole Ivanovića. U toku je 28. minut meča.

18:46

Perfektna druga četvrtina Zvezde - "plus 11" na poluvremenu

Rezultat druge deonice je 25:14 za crveno-bele, koga poenterski predvode odlični Nikola Ivanović (15 poena), Luka Mitrović sa osam, Luka Vildoza sa sedam...

18:40

Zvezda u velikoj seriji!

Trojka Nikole Ivanovića za novo maksimalno vođstvo crveno-belih, 49:33. Vezao je Crnogorac do tog trenutka osam poena i "odlepio" domaćina na značajnu prednost.

18:35

Zvezda je u naletu - osmeh Stefana Markovića

Plejmejker crveno-belih nasmejao se pri rezultatu 37:30 za favorita, nakon dobrog perioda igre domaćih. Ipak, onda je usledila trojka Šaranovića, da pokaže da su "panteri" i dalje potpuno prisebni - 37:33 za Zvezdu u 15. minutu.

18:34

Ovako izgleda meč u "Pioniru"

18:28

Egal prva četvrtina

FMP je sjajno šutirao u prvih 10 minuta, vodio je 24:17 posle trojke Trenta Frejžera u 8. minutu, ali su crveno-beli potom zaigrali bolje i trojkom Luke Vildoze krenuli u seriju kojom su prišli na poen "minusa".

Zvezda bez Džejlena Adamsa, tu je Vildoza

Španski plejmejker debitovaće za crveno-bele u ABA ligi. Prvi meč odigrao je prošle nedelje u Evroligi protiv Reala, a sada će nastupiti i u regionalnom takmičenju,