igokea crvena zvezda

Igokea m:tel poslije drame poražena od Zvezde! Marković i Vildoza prelomili, crveno-bijeli konačno osvojili Laktaše!

Crvena zvezda savladala Igokeu m:tel u Laktašima nakon tri vezana poraza.

igokea crvena zvezda Izvor: MN PRESS

Košarkaši Igokee m:tel poraženi su u Laktašima u okviru petog kola AdmiralBet ABA lige od Crvene zvezde posleij velike drame, Marković i Vildoza trojkama su prelomili meč - 70:76.

Ponovo su se crveno-bijeli mučili na ovom gostovanju, baš kao i u mnogim prethodnim duelima. Protiv Aleksandrovčana su doživjeli pet poraza na strani, uz dvije pobede više (7:5) i još jednom se pokazalo se još jednom da je tim Dragana Bajića ekipa koja "ne leži" aktuelnom šampionu. Mučili su se do samog kraja, tražili rješenja, prave petorke i na kraju su uspeli da dođu do željenog cilja.

Nastavila je ekipa Vladimira Jovanovića tako sa sjajnom igrom u regionalnom takmičenju, ima maksimalan učinak, četiri pobjede iz isto toliko mečeva i uz to dodatno sampouzdanje pred evroligaški okršaj sa Monakom koji je na programu u petak u Francuskoj.

Ipak, ono što je moglo da se primeti jeste da uloge u timu još uvek nisu podijeljene. Miroslav Raduljica je igrao dva minuta, Nikola Ivanović nešto više od tri, Džejlen Adams nije bio u sastavu, Džon Holand je igrao 11 minuta...

Ušla je Zvezda u meč odlično (2:7), ali se onda raspucao Kendrik Rej i vratio domaćinu vođstvo (11:7).

Tada je u igru ušao Luka Vildoza i sve promijenio. Maestralni argentinski plejmejker plesao je po terenu i donio prvo dvocifreno vođstvo (13:23). Nastavio je srpski tim sa dobrom igrom na startu drugog dijela, Lazarević je pogodio trojku za velikih "+12" (18:30).

Onda je Jovanović eksperimentisao, uveo u igru Raduljicu i Ivanovića i tada su krenuli problemi. Nekadašnji srpski reprezentativac ušao je u seriju grešaka, napravio je faul u napadu, promašio šut i poslije samo dva minuta ga je izveo iz igre. Zahvaljujući Bentilu je Zvezda na pauzu otišla sa vođstvom (35:41). Kod domaćina je briljirao Rej sa 15 poena za 17 minuta.

I drugo poluvrijeme počelo je slično, Zvezda je brzo stigla do dvocifrenog vođstva (35:45), a onda je nekadašnji igrač Partizana Nikola Tanasković ušao u seriju i donio preokret svom timu (46:45).

Preko Vildoze i Bentila crveno-bijeli obezbijedili su ulazak u posljednji kvartal sa vođstvom (55:59). Bilo je jasno da će meč otići u dramatičnu završnicu i upravo to se i dogodilo. Na kraju su heroji bili Marković i Vildoza koji su dali po trojku u ključnim momentima meča. Na kraju je Nedović imao mirnu ruku sa penala i "ovjerio" je trijumf.

IGOKEA M:TEL: Rej 24 (5sk), Kondić, Delalić, Tanasković 9, Kroford 13 (8as), Jošilo, Stivens 13 (13sk), Voler 3, Marić, Đorđević 8, Bošković

ZVEZDA: Holand 2, Vildoza 19 (9as), Lazarević 9, Lazić, Martin 4 (4sk), Dobrić, Raduljica, Ivanović, Nedović 8, Marković 6 (5sk), Petrušev 11 (8sk), Bentil 17 (7sk).

19:53

KRAJ

Meč je završen, Zvezda je pobedila - 70:76. Nedović je imao mirnu ruku u penal završnici.

19:46

40' - NEDOVIĆ SA PENALA

Dramatična završnica, loš napad Zvezde, ali i dosta sreće, Nedović je fauliran u poslednjoj sekundi napada, dao je oba penala - 68:74.

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

19:43

39' - STRAŠAN PAD TANASKOVIĆA

Zvezda ima prednost - 66:72. Tanasković je imao strašan pad u borbi za skok sa Dobrićem, udario je glavom o parket, srećom bez težih posledica. Uspeo je da ustane, zamenio ga je Voler.

19:40

38' - BENTIL

Promašaj za tri poena, pa skok, faul i poeni Bentila sa penala - 66:72.

19:37

37' - VILDOZA!

Posle Markovića i Vildoza daje trojku - 64:70. Bajić je odmah reagovao, tražio je tajm-aut na tri minuta pre kraja.

19:35

36' - TROJKA MARKOVIĆA!

Trojka Stefana Markovića, Zvezda vodi - 64:67.

19:33

35' - PET MINUTA DO KRAJA!

Na pet minuta pre kraja je nerešeno - 64:64. Vildoza je pogodio za tri, Rej je vratio, biće drame...

19:30

33' - NEREŠENO JE!

Nerešeno je u Laktašima na sedam minuta pre kraja - 61:61. Lazarević je zakucao, a onda je Rej uzvratio istom merom.

19:26

31' - BIĆE NEIZVESNO

Poslednju deonicu Igokea počinje poenima Đorđevića - 57:59.

19:24

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Završena je treća četvrtina, Zvezda vodi - 55:59.

19:18

29' - MARTIN POD FAULOM

Bentil daje dva penala, pa Martin pogađa pod faulom ne daje oddaton bacanje - 55:54.

19:16

28' - VOLER ZA TRI

Voler se izborio za šut, pogodio za tri i vođstvo domaćina - 55:50.

19:12

26' - IGOKEA VODI

Igokea ima prednost u Laktašima - 52:50.

19:07

25' - IGOKEA SE VRATILA!

Igokea se u potpunosti vratila u meč, Tanasković je pogodio za izjednačenje - 45:45.

19:04

22' - PETRUŠEV NAJEFIKASNIJI

Bentil je promašio, Petrušev skočio i vratio loptu u koš - 37:45. Najefikasniji je postao tim košem sa 11 poena.

19:03

21' - TREĆA LIČNA REJA

Najbojli igrač Igokee Rej napravio je treću ličnu - 35:43.

19:00

OVAKO JE REJ ZAKUCAO

Pogledajte i sjajno zakucavanje Kendrika Reja.

18:51

MAJSTORIJA VILDOZE

Pogledajte i majstoriju Luke Vildoze.

18:48

STRELCI NA POLUVREMENU

Lista strelaca na poluvremenu.

IGOKEA: Rej 15, Kondić, Delalić, Tanasković 4, Kroford 7 (4as), Jošilo, Stivens 3, Voler, Marić, Đorđević 6, Bošković

ZVEZDA: Holand 2, Vildoza 9 (6as), Lazarević 7, Lazić, Martin 2, Dobrić, Raduljica, Ivanović, Nedović 4, Marković, Petrušev 7 (5sk), Bentil 10

18:46

20' - POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme, Zvezda vodi - 35:41.

18:40

18' - BENTIL PRVI DVOCIFREN

Prvi igrač sa dvocifrenim učinkom je Bentil, dao je 10 poena - 32:39.

18:38

16' - BENTIL

Majstorija Vildoze, koš Bentila pod faulom i pogođeno dodatno bacanje - 32:36.

18:33

15' - SERIJA IGOKEE

Igokea je napravila seriju, vratila se u meč, a Rej je zakucao (28:30). Raduljica je izašao iz igre, ušao je Petrušev.

18:28

13' - RADULJICA NA TERENU

U igru je ušao i Miroslav Raduljica. Đorđević pogađa u reketu - 22:30.

18:25

12' - LAZAREVIĆ I MARTIN

Poeni Lazarevića i Martina - 18:30.

18:20

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Završena je prva četvrtina, Zvezda vodi - 18:23.

18:16

8' - NEDOVIĆ!

Nedović je postigao svoje prve poene u ABA ligi po povratku u Zvezdu, trojka - 13:21!

18:13

7' - NEVEROVATNI VILDOZA

Vildoza daje novu trojku, pa asistira Lazareviću - 11:18! Bajić traži minut odmora.

18:10

6' - VILDOZA!

Ušao je Vildoza u igru i promenio sve, pet poena u nizu - 11:13!

18:08

5' - PREOKRET IGOKEE

Kendrik Rej se razigrao i doneo preokret, Igokea vodi - 11:7. Lazić je napravio drugu ličnu i promašio je otvorenu trojku.

18:05

3' - PETRUŠEV I BENTIL

Petrušev zakucava, Bentil daje trojku - 4:7.

18:02

1' - BENTIL ZAKUCAVA

Meč je počeo, Bentil je zakucavanjem dao prve poene za Zvezdu - 2:2.

17:57

PETORKA ZVEZDE

Zvezda počinje meč u petorci: Marković, Lazić, Dobrić, Petrušev, Bentil.

17:51

PRIPREME ZA MEČ

Ovako izgledaju poslednje pripreme za meč.

17:45

IGRAČI SE ZAGREVAJU

Igrači se trenutno zagrevaju za početak meča.

Izvor: MONDO/Goran Arbutina

17:30

MEČ USKORO POČINJE

Meč u Laktašima počinje u 18 časova.

17:10

ZVEZDINA "AUDICIJA"

Uloge u Crvenoj zvezdi još uvek nisu podeljene, traje "audicija", a o tome ste mogli da čitate na MONDU.

17:00

NEMA LUKE MITROVIĆA

Luka Mitrović se povredio protiv Bajerna i neće igrati u ovom meču potvrdila je Zvezda. U pitanju je povreda primicača, ali nije otkriveno kada bi tačno mogao da se vrati na parket. Ne bi trebalo da odsustvuje predugo sa terena.

16:50

SKOR U LAKTAŠIMA

Još jedan razlog za oprez crveno-belih je skor koji imaju u Laktašima. U 12 mečeva na gostovanju su ostvarili 7 pobeda, ali i 5 poraza. Za razliku od mečeva na strani. U Beogradu je skor znatno ubedljiviji (10:3).

16:45

ZVEZDA OPREZNA

Trener crveno-belih Vladimir Jovanović oprezan je pred meč u Laktašima.

"Očekuje nas veoma teška utakmica posle iscrpljujućeg meča sa Bajernom. Igokea nas je pobeđivala u poslednje tri utakmice u Laktašima, što je još jedna činjenica koji treba da izazove našu reakciju, veliku angažovanost i dodatnu energiju. Igramo protiv tima koji je izuzetno kvalitetan, koji posebno dobro igra na svom terenu, menjaju odbrane što će zahtevati našu dodatnu koncentraciju u napadu", rekao je Jovanović.