crvena zvezda zadar

Neuspjeh Crvene zvezde, Zadar u Beogradu savladao šampiona: Hrvati rešetali Jovanovićev tim, Pionir zviždao!

Crvena zvezda je poražena od Zadra u šestom kolu ABA lige!

crvena zvezda zadar  Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je doživjela prvi poraz ove sezone u ABA ligi, a bolji od crveno-bijelih bili su košarkaši Zadra. Savladao je hrvatski tim crveno-bijele sa 98:96 (27:19, 25:22, 23:25, 30:23). Ovo je bila prva pobjeda Zadra u Beogradu protiv Crvene zvezde nakon 12 godina, a došla je zahvaljjući trojici igrača.

To su Antonio Jordano, Dario Drežnjak i Marko Ramljak, mada je u finišu uglavnom sa linije penala i iskusni Karlo Žganec doprinio ovom trijumfu.

CRVENA ZVEZDA: Vildoza 16 (11 as), Lazarević 6, Mitrović 6, Lazić 9, Martin 4, Dobrić 4, Ivanović 7, Ilić 3 (5sk), Nedović 13, Marković, Petrušev 9 (6sk), Bentil 19 (9sk)

ZADAR: Dejvis 5, Jordano 23 (5as), Klarica, Sikirić, Žganec 15, Čampara, Matulina, Lakić 11, Drežnjak 22 (6sk, 5as), Ramljak 20 (7sk, 6as), Šantelj 2

19:59

Ovako ne može!

Crvena zvezda je poražena i to sasvim zasluženo! Zadar je imao više skokova, više asistencija, razigraniji tim, više raspoloženih košarkaša koji su bili u pravoj formi, Hrvati sasvim zasluženo odnose bodove iz "Pionira".

19:50

KRAJ! PORAZ CRVENE ZVEZDE!

Šokantan poraz Crvene zvezde u "Pioniru"!

CRVENA ZVEZDA - ZADAR 98:96

19:46

39. minut: Zvezda pred porazom - 96:91!

Fauliran je Ramljak i pogodio je za 94:91!  Nedović je promašio trojku za izjednačenje, a Lakić pogađa od table - 96:91!

19:43

39. minut: Drama! 92:91

Petrušev pravi faul u napadu, a trener Vladimir Jovanović dobio je tehničku zbog prigovora na 2:22 do kraja! Jordano pogađa bacanje za 92:86,

Lazić promašuje trojku, ali Bentil je pogaša za 92:89! Zvezda krade loptu i Vildoza promašuje za izjednačenje! Na kraju je fauliran Nedović i pogodio je dva bacanja za 92:91.

19:39

38. minut: Drama! 91:86

Drežnjak pogađa preko Bentila, a Nedović u prodoru postiže poene za 91:84. Filip Petrušev uspeva da pogodi iz rolinga za 91:86, a posle promašene trojke Drežnjaka Branko Lazić dolazi do lopte za Zvezdu!

19:36

36. minut; Ističe vreme za domaćina! 88:82

Nedović poentira pod faulom i nakon što je pogodio bacanje sada je 86:80. Ipak Vildoza pravi jako loš faul i šalje Jordana na liniju penala, tako da Zadar dolazi do 88:80.

Vildoza je nakon toga fauliran, pa je sa linije penala smanjio na 88:82, ali onda baca loptu u aut Argentinac!

19:32

35. minut: TAJMAUT ZVEZDE! 86:77 za Zadar

Petrušev promašuje, ali Bentil popravlja njegov promašaj, a onda Dario Drežnjak ubacuje loptu iz ofanzivnog skoka - 86:77! Zvao je tajmaut Vlada Jovanović!

19:30

35. minut: Zadar hita ka pobedi!

Promašaji Drežnjaka i Bentila, a Branko Lazić ubacuje trojku za 80:75! Ipak Drežnjak vraća tu trojku (83:75) i taman kada je delovalo da crveno-beloi mogu da se vrate Zadar ih odbija.

Marko Ramljak je fauliran na šutu za tri i sada je na semaforu 84:75.

19:26

33. minut: Dobrić mora napolje! 80:72

Drežnjak sa linije penala pogađa jednom za 78:70, a Hasan Martin posle pika sa Ivanovićem ubacuje loptu u koš za 78:72. Jordana je malo stao šut pa je promašio, a Dobrić i Bentil dva puta promašuju trojke.

Ramljaka faulria Dobrić i pošto mu je to treći faul on mora da izađe sa terena! A Ramljak pogađa za 80:72.

19:22

POSLEDNJIH 10 MINUTA! Vraća se Zvezda - 77:70

Žganec pogađa za 77:66, ali vraća poene Ben Bentil u kontri za 77:68. Ukrao je loptu Ivanović i fauliran je u kontri, pa je sa penala smanjio na 77:70.

19:18

KRAJ TREĆE ČETVRTINE! Veliki problem za Zvezdu, vodi Zadar

Nikako Zvezda ne uspeva da pogodi, pa posle faula nad Žganecom prednost gostiju raste na 75:56. Sa penala Ivanović pogađa dva puta za 75:58.

Branko Lazić vraća Zvezdu trojkom za 75:61, a onda Branko Lazić svojom odbranom tera Dejvisa na promašaj! Sada je 75:64 i zove tajmaut Danijel Jusup!

Na kraju četvrtine pogađa Dobri za 75:66!

19:08

28. minut: Zadar smišlja kako da završi meč! 74:56

Nakon još jedne trojke Antonija Jordana sada on ima 20 poena, a Zadar vodio 74:56. Zvezda uz to gubi loptu, a Luka Vildoza se ljuti na saigrače!

A sada imamo tajmaut Zadra!

19:04

26. minut: Zvižduci u "Pioniru"! 69:53

Zvao je tajmaut Vladimir Jovanović posle nove serije Zadra za 67:53. Ipak posle minuta odmora novi promašaj, ovoga puta Bentila, a Arijan Lakić daje lake poene za 69:53.

Zvižduci u Pioniru!

19:01

24. minut: Bacanja drže domaćina - 62:51

Posle kontre Zvezde poentira Bentil, ali Drežnjak daje desetu trojku za svoj tim - 59:46. A onda Jordano novom trojkom "ubija" odbranu Zvezde - 62:48.

Jordano je potom faulirao Petruševa koji je sa penala smanjio na 62:49, a onda Bentil takođe posle faula dodaje poene za 62:51.

18:57

DRUGO POLUVREME: Bleda Zvezda! 56:44

Bez poena u prvom minutu drugog poluvremena, a prve poene za Zvezdu daje trojkom Ben Bentil. Ipak Ramljak u brzoj tranziciji daje poene za 56:44.

18:47

Lista strelaca

CRVENA ZVEZDA: Vildoza 12, Lazarević 6, Mitrović 6, Lazić, Martin 2, Dobrić 2, Ivanović, Ilić 3, Nedović 6, Marković, Petrušev 2, Bentil 2

ZADAR: Dejvis 5, Jordano 14, Klarica, Sikirić, Žganec 7, Čampara, Matulina, Lakić 5, Drežnjak 9, Ramljak 10, Šantelj 2

18:44

Kakva Zvezda? Loša Zvezda!

Crveno-beloi su se u napadu previše oslonili na Luku Vildozu i mnogo napada se završilo tak što je on šutirao iz neizglednih pozicija, a u odbrani nije bilo potrebne energije.

Devet trojki Zadra i čak 11 poena prednosti na poluvremenu, 52 ubačena poena za 20 minuta dovoljno govore o defanzivnoj igri crveno-belih.

18:40

POLUVREME! Zvezda gubi - 52:41

Ne posustaju gosti, pa tako Ramljak posle faula povećava vošstvo svog tima na 48:36. Luka Vildoza je preuzeo odgovornost na sebe i pogodio trpojku za 48:39, a i u narednom napadu Argentinac šutira sa velike udaljenosti. Promašuje, ali hvata loptu Petrušev i daje poene ispod koša.

Do kraja četvrtine konfuzna Zvezda, Zadar siguran i Karlo Žganec pogađa za 52:41 na poluvremenu.

18:35

17. minut: Ovo je već za alarm - 43:36!

Mitrovič dva puta ispod koša poentira na asistencije Luke Vildoze za 40:34, ali posle poena Vildoze ponovo Jordano daje trojku - 43:36

18:31

15. minut: Zadar se ne da - 38:30

Nesportska lična Zadrana, ali iz svega samo ulaze dva bacanja za Vildozu. Ipak ne uspeva Zvezda da se približi pa je tako u 15. minutu rezultat 38:30.

18:26

13. minut: Zvezda radi da se vrati!

Vildoza trojkom pomalo vraća Zvezdu na 33:22, potom Bentil zakucava u kontri za 33:24. Ipak posle minuta odmora Karlo
Žganec pogađa, ali Hasan Martin nastavlja sa poenima za 36:26.

18:21

DRUGA ČETVRTINA: Tone Zvezda - 33:19

Jordano nastavlja sa trojkama - sada je 30:19! Dejvis sada dobija loptu u korneru i Zadar vodi 33:19! Vlada Jovanović traži tajmaut!

18:18

KRAJ PRVE ČETVRTINE! Vodi Zadar 27:19

Nekoliko loših poteza sa obe strane, a onda Arijan Lakić donosi novo vođstvo Zadru za 21:19. Ta prednost raste posle šuta Antonija Jordana - 24:19.

Ni Mitrović ne pogađa na isteku napada, a onda Jordano sve završava trojkom - 27:19!

18:12

8. minut: Vratio se Mitrović!

Posle dva penala gosti dolaze na 15:14, a Nikola Ivanović gubi loptu. Ušao je u igru i Luka Mitrović i odmah postigao poene za 17:14.

Lakić daje trojku za izjednačenje, a Ognjen Dobrić je karakterističnim prodorom dao dvojku - ovo je bio prvi šut za dva crveno-belih na meču! Posle poena Drežnjaka za 19:19 minut odmora zove Vladimir Jovanović.

18:08

6. minut: Evo i Ilića! 15:12

Šantelj pogađa ispod koša za 10:9 i prvo vođstvo gostiju, a onda novu trojku daje Nedović za 12:10. Vildozi ne ide na početku, pošto promašuje nekoliko šuteva, a Ramljak ispod koša izjednačuje - 12:12.

A onda nova trojka Zvezde, sada preko Dalibora Ilića! Sada idemo na prvi tajmaut u meču!

Izvor: kk crvena zvezda

18:04

4. minut: Stefan Lazarević se "zapalio" -

Ramljak daje prve poene za Zadar ispod koša, a Stefan Lazarević je u formi! Dao je novu trojku, ali je Dario Drežnjak to vratio - 9:5.

Trojkom Zadar stiže na 9:8, a Petrušev gubi loptu i Zadar ima napad za vođstvo!

18:02

KREĆEMO! Kiša trojki na startu - 6:0

Nedović otvara trojkom za 3:0, a onda i Stefan Lazarević pogađa za tri - 6:0. Zadar ne uspeva do poena i odlepili su se crveno-beli!

17:59

Vratio se Mitrović!

Prvo je došla vest da je Luka Mitrović ipak na spisku nacionalnog tima Srbije, a sada vidimo da je u 12 Crvene zvezde za ovaj meč! Čekamo da vidimo njegovu minutažu. ali to što je na klupi već dovoljno govori.

Vratio se i Dalibor Ilić koji je u startnih 5!

17:17

Zadar je u formi!

Solidno je hrvatski tim počeo sezonu, pošto su uspeli do sada da upišu tri pobede nad Studentskim centrom, Megom i Borcem, dok su ih porazili Mornar i Split.

16:43

Crveno-beli ponovo u ABA!

Crvena zvezda na svom terenu od 18 časova dočekuje Zadar i tako nastavlja takmičenje u ABA ligi. Trenutno je tim Vlade Jovanovića bez poraza, ali nije na vrhu tabele ABA lige zato što nisu odigrali meč sa Cedevita Olimpijom koji je pomeren.