Prvi poraz Borca u sezoni! Crveno-plavi poraženi na kraju "balona" u Sarajevu, presudio mu bivši igrač Igokee m:tel

Košarkaši Borca su upisali prvi neuspjeh nakon sedam vezanih pobjeda.

helios pobijedio borac Izvor: ABA liga 2/Dragana Stjepanović

Nakon sedam vezanih pobjeda u svim takmičenjima, košarkaši banjalučkog Borca upisali su prvi poraz.

Na kraju svog nastupa na drugom ABA turniru, koji se do nedjelje igra u Sarajevu, tim Zorana Kašćelana položio je oružje u duelu sa Heliosom, jednim od glavnih favorita za osvajanje titule u plasman u elitni jadranski rang:

BORAC BANJA LUKA – HELIOS 85:91

(26:23, 17:25, 20:19, 22:24)

Nakon zlatiborskog, tim iz Slovenije tako je "neokrznut" odradio i sarajevski "balon".

Na istom učinku (5:0) je još jedan slovenački predstavnik, Krka, a priliku da im se pridruži imaće Zlatibor, koji će drugog dana vikenda, u posljednjoj utakmici sarajevske smotre, ukrstiti koplja sa Širokim.

Poene odluke u meču Borca i Heliosa postigao je nekadašnji krilni igrač Igokee m:tel Blaž Mahkovic, koji je u finišu meča uduplao prednost Heliosa i slomio otpor Banjalučana.

Prvo je pri rezultatu 75:80, na ulasku u posljednja dva minuta, pogodio trojku, a zatim je nakon neiskorištenog napada Borčevih igrača bio precizan za dva poena iz teške situacije.

Tako je na 80 sekundi do kraja meča Helios odmakao na dvocifrenu razliku, koja je do kraja bila nedostižna za Kašćelanov tim, koji je bio bolji rival većim dijelom prvog poluvremena.

Bilo je 16:8 i 26:16 za Banjalučane, ali je krajem drugog kvartala Helios preuzeo konce, došao do 43:48 pred pauzu i praktično održavao prednost.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!