Crvena zvezda Partizan uzivo prenos

Haos, prekid i pobjeda Zvezde nad Partizanom! Ivanović bolji od Obradovića u prvom derbiju: Nedović i Vildoza prelomili

Crvena zvezda pobedila Partizan u Pioniru.

Crvena zvezda Partizan uzivo prenos Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda pobijedila je Partizan u prvom ovosezonskom derbiju u meču koji je trajao preko dva i po sata - 90:74 (20:18, 29:30, 21:17, 20:9). Duško Ivanović bio je bolji od Željka Obradovića u ABA ligi i nanio im je prvi poraz u ovom takmičenju. Bio je ovo prvi duel dva najveća srpska kluba, a drugi će biti već 8. decembra u Evroligi i igraće se u Areni. Ovaj duel obilježio je prekid kada su sudije napustile teren, a tada se povrijedio i Nikola Ivanović. Igrači odluke u domaćem timu bili su Nemanja Nedović i Luka Vildoza.

Crveno-bijeli su od sredine druge dionice, pa do sredine treće imali seriju 19:3 i od minusa (39:45) došli su do vođstva (58:48), ali su crno-bijeli na to imali odgovor, vratili su se u igru. Ipak, na kraju je Ivanovićev tim napravio ključnu seriju u posljednjih pet minuta i preko Vildoze i Nedovića stigao do pobjede.

Utakmica je počela u brzom tempu, bolje su se snašli crno-bijeli na startu, Neneli je ušao u seriju i donio prvu veću prednost (6:11). Nedugo poslije toga kapiten Lazić uzeo je mikrofon i zamolio navijače da ne ubacuju predmete u teren. Meč je nastavljen, Nedović je ušao u ritam i onda se dogodila povreda Nikole Ivanovića. Krenuo je na prodor, Ledej je pokušao da ga zaustavi, u padu je plej Zvezde neugodno pao i u bolovima ostao na parketu. U tom momentu nastavilo se ubacivanje predmeta na teren, arbitri na čelu sa Damirom Javorom uzeli su svoje stvari i otišli u svlačionicu.

Više od pola sata prekid je trajao, odlučeno je da se isprazni dio tribina. Žandarmerija je upravo to uradila, arbitri su se zatim vratili na teren, pogledali snimak i ustanovili da se poeni Ivanovića priznaju. Nikola zbog povrede nije bio ni na klupi, Vildoza je izveo to bacanje. Četvrtina je trajala tačno sat vremena. U drugoj dionici raspucao se Madar na jednoj, Nedović na drugoj strani. Partizan je stvarao prednost, Nemanja nije dozvoljavao da se "odlijepe", a onda je uz zvuk sirene Bentil zakucao za vođstvo domaćeg tima (49:48). Gledajući prvo poluvrijeme, Lesor je zbog problema sa tetivom igrao samo tri minuta, a Holand nije ulazio u igru.

Napravio je iznenađenje Ivanović na startu drugog dijela, uveo Holanda koji je, uz Vildozu donio svom timu 10 poena prednosti (58:48). Obradović je tražio minut odmora, dao je loptu u ruke Papapetruu, Egzum je iznudio nekoliko faulova, pogodio sa penala i razlika je spuštena (63:61). Ogroman broj faulova viđen je u završnici treće dionice, a Zvezda je u posljednji kvartal ušla sa vođstvom (70:65). Nesportska Ledeja i dobri potezi Vildoze vratili su dvocifreno vođstvo (75:65). Pokušavali su crno-bijeli da se vrate u igru na sve načine, ali kada je Panter na pet minuta prije kraja dobi petu ličnu posao je bio dodatno otežan. Crveno-bijeli znali su sve to da iskoriste i da privedu meč kraju u svoju korist.

ZVEZDA: Holand 5, VIldoza 19 (5as), Mitrović 7 (4sk, 3as), Lazić 4, Martin 5 (4sk), Dobrić 11, Nedović 17 (5as), Marković 3, Kuzmić, Petrušev 8 (5sk), Bentil 9

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 5 (8sk), Panter 12, Smailagić 2, Papapetru 15 (5sk), Egzum 14, Brodzijanski 8, Naneli 7, Lesor, Trifunović, Anđušić 2, Madar 9

22:37

STRIJELCI

22:34

KRAJ

Meč je završen, Zvezda je pobijedila - 90:74. Meč je trajao preko dva i po sata!

22:32

39' - ZVEZDA PRED POBJEDOM

Zvezda je pred pobedom - 87:72.

22:29

38' - JOŠ DVA MINUTA

Ostala su još dva minuta, Zvezda ima dvocifreno vođstvo, Dobrić pogađa za tri - 85:72! Obradović traži minut odmora.

22:25

36' - NANELI PROMAŠUJE ZA TRI, VILDOZA POGAĐA

Naneli promašuje trojku, Anđušić je na terenu, a Vildoza daje trojku - 80:71!

22:24

35' - PANTER ZAVRŠIO MEČ

Peta lična Kevina Pantera, faulirao je Petruševa, crno-beli ostali su bez kapitena, završio je duel sa 12 poena.

22:23

35' - JOŠ PET MINUTA

Još pet minuta do kraja, Panter je pogodio oba penala - 77:71. Holand je izašao, vratio se Nedović na parket.

22:20

34' - ČELENDŽ OBRADOVIĆA

Obradović je tražio minut odmora, Papapetru je pogodio, a onda je Ledej mogao da obezbedi novi napad, napravio je grešku, loptu je vratio iz auta. Željko je tražio čelendž i nije bio uspešan, ostao je posed za crveno-bele - 77:69.

22:17

33' - HOLAND ODUŠEVIO NAVIJAČE

Ledej je pogodio, a onda je Holand ukrao loptu iz ruku Papapetruu i dobio aplauze sa tribina, a onda je Mitrović pogodio - 77:67.

22:15

32' - VILDOZA!

Vildoza kreće u prodor, pravi dobru fintu, vara čuvare i fauliran je. Potom daje oba slobodna bacanja - 73:65.

22:12

31' - NESPORTSKA LEDEJA

Ledej pravi nesportsku ličnu, Mitrović je dao jedno od dva bacanja - 71:65.

22:07

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Završena je treća četvrtina, Zvezda ima prednost - 70:65. Papapetru je promašio oba penala, Lesor je uhvatio loptu, Martin se bacio, bila je nova "mrtva lopta". Došla je do Vildoze koji je poslao Dobriću za zakucavanje. Lazić faulira Pantera koji je siguran sa penala. Dobrić je potom fauliran, treća lična Pantera i dao je jedno od dva penala. Madar je promašio uz zvuk sirene.

22:03

29' - MNOGO FAULOVA

Zvezda vodi - 67:63. Martin je bio polovičan, Petrušev je uzeo loptu u skoku, Brodzijanski je napravio četvrtu ličnu. Petrušev je bio polovičan sa penala. Martin je zatim napravio četvrtu ličnu na Papapetruu.

22:01

29' - MRTVA LOPTA, PA ZAKUCAVANJE

Vildoza i Panter su se borili za loptu, sudijea je pokazao da je mrtva lopta, došla je do Papapetrua koji je zakucao - 65:63. Lesor potom pravi treću ličnu.

21:59

28' - PETRUŠEV ZAKUCAVA

Panter promašuje otvorneu torjku, brz napada Zvezde i zakucavanje Petruševa - 65:61.

21:57

27' - PAPAPETRU

Papapetru opet pogađa, nema Zvezda za njega rešenje, Grk pogađa i spušta minus - 63:61.

21:54

26' - BENTIL OSTAO SAM

Bentil je ostao potpun osam na šutu za tri, niko mu nije ni prišao, kaznio je to trojkom, Papapetru je potom pogodio posle prodora - 63:57.

21:51

25' - CRNO-BIJELI UZVRAĆAJU

Papapetru, pa trojjka Egzuma, Partizan smanjuje minus - 60:53. Holand potom pravi glupost, gubi loptu posle odličnog poteza Madara.

21:47

23' - VILDOZA ZA "+10"

Zvezda se rastrčala. Vildoza pogađa i donosi "+10" - 58:48!

21:44

22' - HOLAND POGAĐA, ŽELJKO VIČE

Holand je pogodio za tri, Željko je tražio tajm-aut i vikao je na igrače - 54:48. Lesor se požalio na povredu, zato je igrao smo tri minuta. Videćemo hoće li se vratii na teren.

21:41

21' - HOLAND NA PARKETU

Počelo je drugo poluvreme, Holand je ušao na parket, prvi put na ovom meču (49:48).

21:28

STRIJELCI NA POLUVREMENU

Ovako izgleda lista strelaca na poluvremenu. Lesor je igrao samo tri minuta u prvom delu, Holand nije ulazio u igru. Nedović je najefikasniji.

ZVEZDA: Holand, Vildoza 10, Mitrović 2, Lazić 2, Martin 4, Dobrić 5, Ivanović 2, Nedović 15 (4as), Marković 2, Kuzmić, Petrušev 2, Bentil 4

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 2 (4sk), Panter 8, Smailagić 2, Papapetru 5, Egzum 7, Brodzijanski 8, Naneli 5, Lesor, Trifunović, Anđušić, Anđušić 2, Madar 9

21:25

20' - POLUVRIJEME

Gotovo je prvo poluvreme, Bentil je zakucao za kraj prvog dela - 49:48!

21:22

19' - ŽELJKO POVISIO TON!

Panter je fauliran na šutu za tri, daje sva tri penala, potom Nedović daje trojku, Obradović traži tajm-aut i povišenim tonom priča sa igračima (45:48).

21:19

18' - PANTER SMIRUJE SMAILAGIĆA, NEDOVIĆ POGAĐA

Smailagić pravi faul, diže ruke, protestuje, Panter mu odmah prilazi i objašnjavamu da se smiri i da ćuti, da ne bi dobio tehničku. Nedović je dao oba penala, Panter je zatim poentirao, a onda je Vildoza dao torjku - 42:45.

21:16

17' - SJAJNI MADAR, IVANOVIĆ REAGUJE

Madar je raspoložen za igru, potom Egzum asistira za lake poene Papapetrua, Ivanović odmah reguje minutom odmora - 37:43.

Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

21:15

16' - NEDOVIĆ POD FAULOM

Nastavlja se brža igra oba tima, Nedović pogađa pod faulom, daje dodatno bacanje, a onda Madar odgovara torjkom - 37:41.

21:12

15' - SMAILAGIĆ NA TERENU

Smailagić je ušao na teren, iako su crno-beli objavili da ga čeka šest nedelja pauze, on je insistirao da igra. Napravio je faul, a posle toga je Dobrić poentirao posle ofanzivnog skoka - 34:36.

21:09

14' - MADAR I VILDOZA

Madar na jednoj, Vildoza na drugoj strani, veliki broj poena za sada - 30:33.

21:06

12' - NEDOVIĆ I PANTER

Dve trojke, Nedović, pa Panter - 23:28.

21:05

11' - SNIMAK I NESPORTSKA!

Anđušić hvata loptu, kreće u kontru, Petrušev ga faulira, sudije gledjau snimak i pokazuju da je nesportska lična. Danilo pogađa oba penala i vraća prednost crno-belima, posle toga Madar daje trojku - 20:25.

21:00

PRVA ČETVRITNA OD SAT VREMENA!

Završena je prva četvrtina koja je trajala tačnosat vremena! Zvezda vodi - 20:18!

20:58

MEČ JE NASTAVLJEN

Meč se nastavlja! Ivanović je doživeo povredu i nije na parketu, umesot njega penal je izveo Vildoza i pogodio je - 20:18.

20:57

PRIZNATI POENI IVANOVIĆA

Sudije su trenerima objasnili da se priznaju poeni Nikole Ivanovića pred prekid i da će biti i dodatno slobodno bacanje zbog faula Ledeja.

20:55

SUDIJE SU TU

Sudije na čelu sa Damirom Javorom vratile su se na teren. Uzele su prvo da pogledaju snimak faula i sudara Ivanovića i Ledeja, pa su pozvali trenere Obradovića i Ivanovića da im objasne celu situaciju. Deo B tribine je ispražnjen.

Izvor: ArenaSport 1 / printscreen

20:44

DELEGAT JE TU

Delegat ovog meča MIlan Krneta je na parketu, deluje da će se meč uskoro nastaviti.

20:43

PRAZNI SE DEO TRIBINA!

Deo tribina se prazni, policija je tu i ispraća navijače van dvorane.

20:39

TU JE I ŽANDARMERIJA

Pripradnici Žandarmerije ušli su u dvoranu, čeka se još uvek zvanična potvrda, alideluje da će jedan deo tribine biti ispražnjen.

20:38

OGLASIO SE SPIKER

Spiker u dvorani se oglasio i još jednom je "zamolio navijače da navijaju fer i korektno i da ne ubacuju predmete u teren".

20:35

ČEKA SE ODLUKA

Čeka se konačna odluka o nastavku meča, dobra stvar je što su igrači na parketu i što se zagrevaju za nastavak. Ono što brine Duška Ivanovića jeste da se NIkola Ivanović sa bolnom grimasom neposredno pre prekida preselio na klupu. Nije delovalo dobro u tom momentu...

Izvor: Arenasport/printescreen

20:32

IGRAČI SE ZAGRIJAVAJU

Igrači oba tima i dalje su na parketu i zagrevaju se. U momentu prekida Partizan je imao poen prednosti (17:18).

20:29

PREKID TRAJE

Prekid i dalje traje. Pogldajte kako sve izgleda:

20:25

SUDIJE OTIŠLE SA TERENA

Ivanović je pao na zemlju posle kontakta sa Ledejom, navijači su ponovo počeli da ubacuju predmete u teren. Sudija Javor poveo je sudije u svlačionicu! Meč je prekinut! Sudije Damir Javor, Marko Mustapić i Josip Radojković su otišli.

20:22

9' - LEDEJ, PA NEDOVIĆ

Ledje pogađa dugu dvojku, Nedović je potom siguran sa penala - 17:18.

20:20

8' - FAUL LESORA, DOBRIĆ POLOVIČAN

Lesor pravi faul, Dobrić je polovičan sa penala - 13:16. Obradović je odmah izveo Francuza iz igre, vratio se Brodzijanski.

20:18

LAZIĆ MOLI NAVIJAČE DA SE SMIRE

Sa tribina navijači Zvezde pevaju protiv Partizana, a sudije su zamolile kapitena Zvezde Lazića da uzme mikrofon i da zamoli publiku da se smiri i da ne ubacuju predmete na teren. Poslušali su ga.

20:16

7' - NESPORTSKA LAZIĆA

Partizan vodi - 12:17. Faul Martina, a onda Lazić pravi bespotreban kontakt posle faula, sudije kažu da je nesportska i posle trnimka to i potvrđuju. Naneli promašuje zakucavanje.

20:12

6' - EGZUM OPET ZAKUCAVA

Partizan je raspoloženiji na početku meča, sjajan prodor Egzuma i novo zakucavanje i to pod faulom. Poogađa i dodatno bacanje - 10:14.

20:09

4' - CRNO-BIJELI AGRESIVNI, SERIJA NANELIJA

Partizan je agresivniji, krade lopte i dolazi do brzih poena u kontri, Dobrić pogađa na drugoj strani, a onda Naneli daje trojku - 6:11.

20:06

3' - EGZUM ZAKUCAVA

Zakucavanje Egzuma, Partizan vodi - 4:6. Posle jednog poteza i auta za Zvezdu sudije su obavile nešto duži razgovor između sebe, pa je Ivanović tražio objašnjenje.

20:02

1' - DOSTA POENA

Meč je počeo sa tri napada ralizovana na obe strane terena, Zvezda vodi - 4:2.

19:55

PETORKE

Ovo su startne petorke:

ZVEZDA: Vildoza, Lazić, Dobrić, Bentil, Martin

PARTIZAN: Egzum, Panter, Naneli, Ledej, Brodzijanski

Jedno iznenađenje napravio je Obradović, tu je Brodzijanski, Lesor je na klupi.

19:45

I SMAILAGIĆ JE TU

Alen Smailagić nalazi se među 12 igrača koji konkurišu za ovaj meč uprkos povredi desne šake. Stavio je bandaž na prst desne šake i želi da igra iako je povređen. Videćemo hoće li se naći na terenu i koliko.

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

19:40

GLASAJTE - KO ĆE POBIJEDITI?

Ko će, po vašem mišljenju, pobediti u ovom meču.

19:32

MEČ USKORO POČINJE

Utakmica u PIoniru počinje u 20 časova.

19:22

STANJE NA TABELI

Kada je u pitanju stanje na tabeli ovih timova, Partizan je jedini bez poraza (7:0), dok je Zvezda na 5-1.

Standings provided by Sofascore

19:06

IVANOVIĆ PROMIJENIO STRUČNI ŠTAB

Duško Ivanović je po dolasku u klub promenio i stručni štab, otišli su Marko Simonović i Branko Jorović, a došao je Španac Karles Marko.

Izvor: Profimedia

18:58

PARTIZAN NA DERBI POSLIJE MEČEVA U ŠPANIJI

Partizan dolazi na derbi posle dva poraza u Španiji. Izgubio je od Barselone i Reala, timova koji su među favoritima za osvajanje titule. Ipak, ono što mnogo više brine Željka Obradovića od tih poraza jeste povreda Alena Smailagića. Pre puta u Španiju, crno-beli pobedili su Makabi u Evroligi i Split u ABA Ligi.

18:52

IVANOVIĆ PREOKRENUO SEZONU ZVEZDE

Dolazak Duška Ivanovića preokrenuo je sezonu Zvezde. Posle poraza od Zadra i Fenerbahčea mladi stručnjak Vladimir Jovanović sporazumno je raskinuo saradnju sa crveno-belima. Od kada je iskusni crnogorski stručnjak seo na klupu ostvarene su pobede protiv Asvela, Albe i Makabija u Evroligi, kao i protiv Cibone u ABA ligi.

Izvor: Bane T. Stojanovic/ATAIMAGES

18:40

ANĐUŠIĆ: ZNAMO ŠTA NAS ČEKA

Danilo Anđušić je uveren da su crno-beli spremni za ovaj meč.

"Verujem da većina igrača zna o čemu se tu radi. Svi znamo kakva nas atmosfera čeka i kakva nas utakmica očekuje. Neće biti ni malo lako, igramo na gostujućem terenu, pred njihovim navijačima ali ne treba da se opterećujemo stvarima sa strane i generalno njima. Fokus treba da bude na našoj igri i onome što mi radimo jer verujem da sa našim sistemom i igrom kakvu znamo da prikažemo možemo doći do bitne pobede. Taj trijumf bi nam puno značio da ostanemo bez poraza i na čelu ABA lige, što nam je cilj", istakao je Anđušić.

18:27

DOBRIĆ: OVO SU DRUGAČIJE UTAKMICE

O ovom meču pričao je i Ognjen Dobrić.

"Igramo meč sa Partizanom, prvi ove sezone. Te utakmice su uvek drugačije, u kojima trenutna forma nije presudna. Očekuje nas vrlo iskusna izvanredna napadačka ekipa prevođena još iskusnijim stručnim štabom, i tokom leta pojačana sa namerom da napravi rezultat u Evroligi. Vredno se pripremamo nakon teških utakmica protiv Albe i Makabija, i verujem da ćemo odigrati dobru utakmicu pred našim navijačima", izjavio je Dobrić.

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

18:13

NEMA GOSTUJUĆIH NAVIJAČA

Na ovoj utakmici u ABA ligi neće biti navijača Partizana.

17:50

OBRADOVIĆ: ZNAMO ŠTA MORAMO DA URADIMO

Trener Partizana Željko Obradović zna šta njegov tim treba da učini za pobedu.

"Prvi derbi u nizu koji ćemo igrati ove godine. Promena trenera je pokazala da su se vratili na pravi kolosek, da igraju veoma dobro i nikada ni jedna utakmica protiv Crvene zvezde nije bila laka. Specijalna utakmica, to svi znamo. Trudimo se i pripremamo da odigramo najbolje što možemo. Ko god da bude u našoj ekipi, moramo da damo sve od sebe, u poslednje dve utakmice je bilo jasno da na momente igramo veoma dobro, na momente slabo i bez koncentracije. Jasno je da moramo da igramo u kontinuitetu dobro ako želimo dobru utakmicu", rekao je Obradović.

17:40

IVANOVIĆ U DVIJE REČENICE NAJAVIO MEČ

Trener Crvene zvezde Duško Ivanović u dve rečenice najavio je derbi meč.

"Partizan je ove godine napravio izuzetno dobar tim. Napadački tim sa najvećim potencijalom, i u napadu u ovom trenutku i najbolji tim u Evropi. Samim tim moraćemo da odigramo izuzetno dobro u odbrani kako bi došli do pobede u ovom meču", rekao je kratko crnogorski stručnjak.

17:30

KO ĆE POBIJEDITI?

Ko će pobediti večeras? Kažite nam u anketi.

17:26

USKORO I DRUGI DERBI!

Večeras u Pioniru Zvezda i Partizan igraju prvi derbi u sezoni, a drugi će igrati vrlo brzo. Već 8. decembra će se ponovo susresti, samo u Evroligi. Domaćin u tom meču biće Partizan i igraće se u Areni.