cedevita olimpija partizan aba liga uživo prenos live stream

Partizan opet izgubio u drami! Traju muke crno-bijelih, ponovo su ispustili sve u završnici!

Još jedan poraz crno-bijelih u neizvesnoj završnici, ovog puta u Sloveniji.

cedevita olimpija partizan aba liga uživo prenos live stream Izvor: MN PRESS, Grega Valancic/Sportida

Cedevita Olimpija pobijedila je Partizan u Ljubljani 77:74 (23:19, 20:24, 20:18, 14:13) i zadali još jedan bolan udarac ekipi Željka Obradovića, koja je u očigednom padu forme.

Doskora perfektni lider ABA lige doživio je drugi poraz u posljednja tri kola (uz neuspjeh i u "jadranskom" večitom derbiju protiv Crvene zvezde) i neuspjeh u Stožicama vjerovatno će upaliti alarme u timu legendarnog srpskog stručnjaka. Ono što će predstavljati podjednako veliki problem crno-bijelima je to da će za manje od 48 sati igrati na evroligaškom gostovanju protiv Asvela u Francuskoj, a potom će u petak dočekati šampiona Evrope - Anadolu Efes.

Na gostovanju timu protiv koga je doživio dva poraza prošle sezone, Partizan je kao i u nekim ranijim mečevima imao prednost i kontrolu dok se bližio finiš, ali je potom u završnici prosuo sve. U posljednja četiri i po minuta crno-bijeli dali su samo jedan koš iz igre, pravili su korake i "jeftine" prekršaje u napadu, haotično reagovali pri napadu za pobjedu na 15 sekundi do kraja (i to poslije tajm-auta), a onda nakon svega nije ušao ni Egzumov šut za izjednačenje i produžetak u posljednjim sekundama utakmice.

Cedevita Olimpija je ostajala "iznad vode" dok su Egzum i Janis Papapetru vukli crno-bijele kroz meč, a onda je na kraju koristila poklone i nanela Beograđanima poraz na istom mestu gde ih je pobedila i prošle sezone. Pročitajte klikom na "Razvoj događaja" kako je tekao dramatičan meč u Ljubljani.

21:19

Šta je sada pred Partizanom?

Crno-beli ulaze u napornu evroligašku nedelju, jer će u utorak od 20 časova gostovati Asvelu, a u petak će u Štark areni ugostiti Anadolu Efes, dvostrukog uzastopnog šampiona Evrope.

Izvor: MN PRESS, Grega Valancic/Sportida

21:17

Strelci:

CEDEVITA OLIMPIJA: Rebec 2, Ferel 18 (3/6 za tri, 8 asistencija), Radović, Jeremić 3, Alibegović 11, Murić 5, Mulalić, Adams 12, Matković 3, Gnjidić, Omić 10 (8 sk), Dragić 13 (2/7 za tri).

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 7, Panter 2, Smailagić, Papapetru 17 (3/5 za tri), Egzum 25 (4/7 za tri, 6 asistencija, 5 izg), Brodzijanski, Naneli 6, Lesor 9, Trifunović

21:14

Kako su crno-beli ispustili kontrolu u Sloveniji?

Na pet minuta do kraja, Partizan je pre svega ofanzivnim skokom stekao "plus 4" (72:68) i ta prednost nagovestila je da će tim Željka Obradovića moći da zadrži kontrolu kroz završnicu. Ipak, posle trojke Jogija Ferela (za 71:72 na četiri i po minuta do kraja) i "Žocovog" tajm-auta, Partizan je ušao u kontraritam u napadu.

Usledio je Egzumov faul u napadu, Papapetruova promašena "otvorena" trojka, pa Egzunoivi koraci... A Cedevita Olimpija je te poklone koristila i povela košem Ferela 75:72.

Konfuznom igrom i u dole opisanoj završnici, crno-beli su ostali bez pogotka iz igre u poslednja četiri i po minuta, a Ljubljančani su to iskoristili, kaznili i naneli Partizanu još jedan poraz koji ukazuje na krizu u njegovoj igri.

21:08

Partizanov drugi poraz u tri kola

Partizan je do pre tri kola imao perfektan skor 7-0, a u poslednje tri runde je izgubio od Zvezde i Cedevite Olimpije, uz pobedu protiv Budućnosti u Štark areni. Na taj način, Partizan je pao na skor 8-2 i ponovo se za vrh tabele pita Zvezda, koja ima skor 8-1 uz neodigranu utakmicu protiv Cedevita Olimpije, ranije odloženu zbog korone.

21:04

Šta se dogodilo u poslednjih 15 sekundi

Partizan je imao napad za vođstvo i pobedu na 15 sekundi do kraja i odigrao je veoma loše. Matijas Lesor je posle konfuzije na terenu iznudio faul i pogodio jedno slobodno bacanje (za Partizanovih "minus 1", 74:75)

Potom su crno-beli imali i napad od osam sekundi na kraju utakmice, za izjednačenje, ali ni tada nisu uspeli da pogode. Dante Egzum je šutirao trojku za produžetak, promašio je i tako su Beograđani u "Stožicama" izgubili u još jednoj drami. Konačan rezultat je 77:74 za domaćina, koji je i ove sezone koban za tim Željka Obradovića.

20:58

Kraj utakmice - Cedevita Olimpija - Partizan 77:74!

Egzum promašuje trojku za produžetak, vreme ističe i Cedevita Olimpija pobeđuje!

20:57

40' Cedevita Olimpija vodi 77:74

Paritzan ima 8,6 sekundi da izjednači posle bacanja Džoša Adamsa!

20:55

40' Jako loš napad Partizana, Lesor koristi jedno slobodno bacanje!

Rezultat je 75:74 za Cedevita Olimpiju, koja ima loptu.

Crno-beli su loše izveli napad za pobedu, Alen Omić je u nastalom haosu faulirao Lesora, a Partizanov centar je iskoristio jedno slobodno bacanje.

Tajm-aut za domaće na 10,6 sekundi do kraja

20:52

Ledej blokira Adamsa, Partizan ima loptu na 15 sekundi do kraja!

Crno-beli su se odbranili i imaće posed pri vođstvu domaćih 75:73!

20:50

40' Egzum pogađa jedno slobodno bacanje

Cedevita Olimpija vodi 75:73 i ima loptu. Dante Egzum jednom je bio siguran sa linije penala na 40 sekundi do kraja.

20:48

38' Partizanove greške u napadu, Cedevita vodi 75:72

Posle tajm-auta Željka Obradovića pri vođstvu crno-belih 72:71, Dante Egzum napravio je faul u napadu, a potom i korake, uz promašaj Janisa Papapetrua iz "otvorene" pozicije za tri poena. Slovenci su to kaznili poenima Alena Omića iz penala i polaganjem Jogija Ferela.

Obradović je morao da pozove još jedan tajm-aut.

20:46

38' Omić preokreće, Cedevita vodi - 73:72!

Papapetru promašuje otvoreni šut za tri poena, a Panter potom u reketu crno-belih faulira Omića. Bivši centar Zvezde iskoristio je oba penala.

20:42

Cedevita Olimpija uzvraća - Obradović zove tajm-aut

Jogi Ferel pogodio je trojku za 71:72 u 36. minutu, a onda su šuteve iz daljine promašili Dante Egzum i Zoran Dragić. Tajm-aut je tražio Željko Obradović, tri i po minuta pre kraja

20:40

Ponovo ofanzivni skok i ponovo VAŽAN koš crno-belih!

Kevin Panter uhvatio je svoj promašaj i "upisao" se pogotkom za 72:68 za crno-bele!

20:36

Partizanovo najjače oružje - ofanzivni skok!

Kevin Panter promašio je trojku, Janis Papapetru uhvatio loptu i pogodio trojku - Partizan vodi 70:68!

Trener Cedevita Olimpije Jurica Golemac pozvao je tajm-aut na pet i po minuta do kraja.

20:35

34' Važna trojka Danila Anđušića!

Srpski šuter vratio je prednost crno-belima, košem za 67:65!

20:31

Čeka nas dramatična završnica?

20:30

31' Partizan opet vodi - Zek Ledej!

Krilni centar crno-belih pogodio je jako važnu trojku na otvaranju poslednje četvrtine, za vođstvo Beograđana 64:63.

20:28

30' Ponovo Rebec - zamalo!

Plejmejker Cedevita Olimpije šutirao je sa polovine uz zvuk sirene i lopta je "klizala" po obruču, pa ispala iz njega. Na kraju treće četvrtine rezultat je 63:61 za Slovence.

Matijas Lesor dao je jako važne poene zakucavanjem posle ofanzivnog skoka u poslednjem napadu u trećoj četvrtini.

20:24

29' Neverovatan koš Matica Rebeca

Plejmejker domaćih pogodio je trojku preko Uroša Trifunovića iako je bio praktično iza table - i to sa ogromnim lukom, o tablu... Zaista koš koji se ne vidi često i Cedevita Olimpija povela je njim 63:59.

20:23

29' Džoš Adams opet pogađa - 61:57

Još jedna trojka beka Cedevita Olimpije - njegova druga u trećoj četvrtini i ujedno druga na utakmici

20:16

26' Dante Egzum ubacuje još jednu trojku!

Pri najvećem vođstvu domaćih (56:49), večeras najbolji igrač crno-belih Dante Egzum ponovo je ubacio šut za tri poena - njegov četvrti pogodak iz pet pokušaja

20:13

25' Tehnička za Željka Obradovića

Srpski sudija Uroš Nikolić pokazao je tehničku treneru crno-belih - Jogi Ferel je iskoristio slobodno bacanje da pogodi za 54:49

20:11

23' Velika borba i u 3/4, poen prednosti za Cedevita Olimpiju

Džošua Adams (na slici) ubacio je trojku za domaće (46:43), a Partizan je uzvratio trojkama Dantea Egzuma i Džejmsa Nanelija. Poenima iz reketa Cedevita Olimpija zadržala je prednost - 50:49

20:04

- Statistika na poluvremenu -

CEDEVITA OLIMPIJA: Ferel 10 (2/3 za tri, 5 as), Jeremić 3, Alibegović 6, Murić 5, Adams 2, Matković 3, Omić 4, Dragić 10. Timski: 9/16 za dva, 6/14 za tri, 7/9 sl. bacanja, 12 skokova (9-3), 11 asistencija, 1 ukradena, 4 izgubljene lopte

PARTIZAN: Papapetru 14 (2/2 za tri), Egzum 17 (2/2 za tri), Naneli 3, Lesor 3, Anđušić 6. Timski: 7/14 za dva, 6/10 za tri, 11/13 sl.bacanja, 14 skokova (11-3), 7 asistencija, 1 ukradena, 7 izgubljenih lopti

19:52

- Poluvreme, trojka na trojku! -

Dante Egzum ubacio je trojku za vođstvo Partizana u 20. minutu (43:40), a nerešen rezultat na poluvremenu postavio je Jogi Ferel, za 43:43 na pauzi. "Tvrd" kraj prvog dela meča tako je završen pogocima iz daljine.

19:39

17' Opet Papapetru i opet je nerešeno -35:35!

Grk je pokrenuo još jednu seriju Beograđana, 6-0. Ubacio je 14 poena bez promašaja (3/3 za dva, 2/2 za tri poena).

19:30

13' Papapetru je potpuno vratio crno-bele!

Džejms Naneli je ubacio trojku na startu druge četvrtine, a Papapetru je dodao još četiri poena, za izjednačenje 26:26 i za tajm-aut trenera domaćih Jurice Golemca.

Izvor: MN Press/Klodian Lato/Eurokinissi

19:21

- kraj prve četvrtine -

Cedevita Olimpija vodi posle 10 minuta košarke u "Stožicama", 23:19.

Zoran Dragić je u poslednjem napadu domaćih u ovom kvartalu iznudio prekršaj i slobodna bacanja, a na drugoj strani je Janis Papapetru uz zvuk sirene ubacio loptu u obruč, za četiri razlike pred drugu četvrtinu.

19:16

Papapetru ubacuje prvu trojku Partizana

Pri najvećem vođstvu Cedevita Olimpije (17:10), Janis Papapetru ubacio je trojku za "minus 4" crno-belih. Rezultat je sada 17:13 za domaće

19:14

6' Trojka Eda Murića - treća za Cedevitu večeras

Bivši krilni košarkaš Partizana donosi dosad najveće vođstvo domaćih, 15:10

19:10

5' Egal početak meča, Lesor zakucava za 8:8

Francuz je postavio i vođstvo crno-belih 6:2, a onda su domaći reagovali i preokrenuli na 8:6 trojkom Jogija Ferela

18:56

Cedevita Olimpija u Evropi

Cedevita Olimpija se i ove sezone takmiči u Evrokupu i za sada nema mnogo uspeha. U uvodnih sedam utakmica sezone ostvarila je samo jednu pobedu, protiv Ulma 6. decembra, ali je prethodno doživela čak šest poraza - od Burse, Kluža, Huventuda, Venecije, Prometeja i Lijetkabelisa

18:54

Sudije večerašnjeg meča su...

Delegirani arbitri za ovaj meč su Uroš Nikolić (Srbija), Mario Majkić (Slovenija), Dragan Porobić (Bosna i Hercegovina)

18:52

Bivši ljubimac Grobara igra za domaće

Reprezentativac Slovenije Edo Murić (31) već četiri godine igra za ovaj klub, a navijači Partizana ga dobro pamte iz dvogodišnje epizode u crno-belom, od 2014. do 2016. Potom je igrao i za Banvit, Efes i Zjelonu Goru. Najveće uspehe ostvario je sa nacionalnim timom, sa kojim je 2017. postao prvak Evrope u Istanbulu

18:49

Crno-beli i dalje bez Alekse Avramovića

Partizanov bek Aleksa Avramović počeo je da trenira, ali još nije dovoljno oporavljen da odigra takmičarsku utakmicu. Odsustvovaće i sa ovog meča, dok će za crno-bele igrati: Vukčević, Ledej, Panter, Smailagić, Papapetru, Egzum, Brodzijanski, Naneli, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

18:43

Partizan ulazi u meč meč kao lider

Crno-beli ulaze u ovo kolo sa skorom 8-1 i kao prvoplasirani na tabeli. Sa druge strane, Cedevita Olimpija ima skor 6-2 i poraze je doživela od Budućnosti u gostima i FMP Meridijana kod kuće

18:40

Crno-beli se oporavljaju od teškog poraza

Partizan je prošli meč odigrao u Evroligi protiv Crvene zvezde i izgubio je trojkom Nemanje Nedovića dve sekunde pre kraja. Trener crno-belih Obradović zadržao je posle meča ekipu u Štark areni, na video-analizi utakmice. Košarkaši Partizana napustili su halu tek nekoliko sati nakon utakmice.

18:35

U poslednja tri duela pobedili Slovenci

Cedevita Olimpija trijumfovala je u poslednja tri međusobna susreta ovih timova. Trener crno-belih Željko Obradović upozorio je na to u najavi utakmice:

"Imamo iskustvo od prošle godine kada su nas dva puta pobedili, tako da je to samo po sebi dovoljno da pronađemo ekstra motivaciju, a motivacija je ABA liga. Znamo da je utakmica od izuzetne važnosti. Cedevita Olimpija je poslednju utakmicu u Evrokupu odigrala izvanredno, tako da se moramo spremiti na najbolji mogući način", istakao je Obradović.

18:30

Dobro došli u tekstualni prenos utakmice

Partizan gostuje Cedevita Olimpiji od 19 časova, meč će biti odigran u hali Stožice